1. 1.
  serbest muhasebecı malı musavır.
  2 ... painkiller
 2. 2.
  (bkz: ymm)
  1 ... painkiller
 3. 3.
  serbest muhasebecı malı musavir olabilmek için dort yıllık fakultelerin belirltilen bölumlerınden mezun olunması gerekır. staj baslatma sınavından en az 60 puan alınmalıdır. 59.5 gıbı puanlar 60a tamamlanmamaktadır. sınav sonucuna ıtıraz hakkınız saklıdır. staj suresı 2 yıldır. staj suresı sonucunda staj bıtırme sınavına gırılır. yeterlılık puanı yıne 60 tır. asagısı kurtarmaz. en nıhayetınde smmm belgesıne, belırlı bır meblag karsılıgında kavusursunuz.
  2 ... painkiller
 4. 4.
  (bkz: meme)*
  -3 ... meister writer
 5. 5.
  smmm staja baslama sinavinda kazasız belasız başarılı olan bireylerin staj mevzuatında ki konulara uygun olarak 2 senelik stajını tamamlayıp, mesleki yeterlilik sınavına girerek ders bazında 50 geçer notunu derslerin ortalamasından 60 başarı ortalamasını yakalayanların mensubu oldukları meslek.
  serbest muhasebeciler den farklı olarak muhasebe, finans, mali mevzuat konularında müşavirlik yapmak ve aynı zamanda tahkim, bilirkişilik v.b. işler içinde yetki sahibidir.
  1 ... freshrebel
 6. 6.
  20 yıl öncesine kadar ticaret lisesi mezunlarının 6 aylık staj, gunumuzde unıversıte mezunlarının dunya sınav+ 3 yıl staj suresı sonunda almaya hak kazandıkları meslek unvanı.. bi ileri boyutu vardır ki onun için en az 10 yıl smmm olmak gerekır; ymm
  ... byrz
 7. 7.
  smmm mmmm loy loy loy loy loy

  ray malifalitiko ray çalifalitiko

  diye devam eden şarkının en vurucu kelimelerinden biri.

  ahanda burda
  ... maddox
 8. 8.
  stajını bitirip smmm sınavına gireceklere muhakkak odanın açtığı kurslara katılmalarını önereceğim meslek.
  2 ... otur da dinle
 9. 9.
  Açılımı, "Serbest Muhasebeci Mali Müşavir" olan kısaltma. Bu ünvanı alabilmek için, 16 yıl okumanız, staja başlatma sınavını kazanmanız, sonrasında 3 yıl mali müşavir yanında staj yapmanız, staj akabinde yeterlilik sınavına girmeniz gerekmektedir. Yeterlilik sınavı klasik olup, ortalama her dersten 4-5 tane soru sorulmaktadır. Yıllarca uğraşıp, didinir, bu ünvana sahip olduktan sonra, gururla duvara asıp, izleyebilirsiniz. Zira, bunun dışında size çok fazla faydası dokunmayacaktır.
  1 -1 ... alemadam
 10. 10.
  5 yıl ilkokul, 3 sene ortaokul, 3 sene lise, 4 sene üniversite okuduktan sonra 1 sene staja başlama sınavına hazırlık sonrasında 3 yıl staj yapıp 1 sene de bitirme sınavına hazırlık gerektiren unvan. arada 5 ay 5 gün askere gidip gelirsiniz. 30 yaş belge sahibi olmak için ideal yaştır.

  tüm bunlara değer mi diye düşünürsünüz. bence her türlü değer.

  2 yolunuz vardır. büro açıp zamanla topladığınız mükellefler sayesinde çok iyi paralar kazanırsınız. 10 yıllık sıradan bir müşavirin dahi en az geliri aylık 5000 liradır. diğer yol şirketlerde uzmanlaşıp belgenizi aldığınız gün 2000-2500 lira ile işe başlar sonrasında uzmanlaşır yine çok iyi paralar kazanırsınız. çalıştığım şirkette 5 yıldan beri çalışan müşavirin maaşı net 4500 lira. tecrübesi fazla, ingilizcesi anadil seviyesinde olan 8000 lira maaşlı müşaviri de bilirim.

  not: staj dönemine adım atmak üzereyim.

  aylar yıllar sonra gelen edit: kendini yetiştirenin asla aç kalmayacağı bir meslek. bakıyorum da maaşları yazarken ne kadar iyimser davranmışım. 2.500 liraya çalışan mali müşavir de var 12.000 lira net alan mali müşavir de var. şirketlerde bağımlı çalışan mali müşavirlerin sektör ortalaması 6000-7000 lira civarlarında. fikrimce, diğer meslek mensuplarından kendinizi ayırt etmeniz çok önemli. çeşitli dallarda uzmanlaşmanız gerekmekte. merak edenlere mesaj yolu ile yardımcı olabilirim.
  6 ... pencerenin perdesi