bugün

nate robinson un 1.10 luk boyuyla potaya dokunabildiği için kazandığı hede.
önceki yıllara göre çok sönük geçerek bekleneni veremeyen smaç yarışması. *
puanlama sisteminden oturu tadi kalmamis yarisma. rudy fernandez ve howard'in smaclari cok iyi olmasina ragmen sonuc ortada.
rudy fernandez'in smaci sirasinda pasi veren, pao gasol icin ; 'sen, steve nash misin ki, sirtindan cikarmaya calisiyorsun topu.' seklinde yaptiklari yorum ile herseyi acikca gozler onune serdiler, yine bir avrupali dusmanligi, nba'da herzaman oldugu gibi. e be zikko, sen, rudy fernandez'in hakkini yersen, sonrasinda da nba'in gelmis gecmis en antipatik basketbolcularindan biri olan nate robinson'a sampiyonlugu hediye edersen lebron'u seneye ben katilacagim seklinde aciklamalar yapma zorunlulugu icine sokarsin.sevmiyorum robinson'u son yaptigi smac ise tam bir fiyasko sol el howard'a tutunuyor bilmem ne, salak herif howaard son smacinda serbest atis cizgisi smacini yaparken bant yapistirmadi o neden onu da cozemedim, hayir bandi yapistirsa timingine yardimci olur icerden yapmamis olurdu gibi geliyor smaci..
nerede vince carter'lar nerede jason richardson'lar dedirten organizasyon. jason richardson'un 2003'te yaptığı son smacı izledikçe insan bunlara smaç diyemiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=aDBtwXUN_q8
ilk tur ve ikinci turu ayrı ayrı değerlendirirsek; nate robinson'ın finale kalmayı haketmediği ama finalde howard'dan daha iyi olduğu smaç yarışması.
howard mj'in serbest atış çizgisinden zıplayıp yaptığı meşhur smacın bir benzerini yapmış, ama boyu 2.11 olduğu için pek de estetik görünmemiştir. daha orijinal bişey yapsa kesin kazanırdı.
howard ın finaldeki ilk smacı, resmen space jam kokmuştur. kol resmen uzadı yahu...
jürisiyle bile ne kadar tırt olduğu anlaşılan yarışmaydı.geçen seneleri hatırlıorum da..michael jordan, kobe bryant gibi smaç ustalarının jürisi olduğu ve gerçekten doğru düzgün oylanabilen yarışmaydı..sırf 1.75 diye bi insana bu kadar torpil geçilmez..ayrıca rudy fernandez smaçların en krallarını yaptı ama dedim ya jürinin halt yemesi..
nate robinson'ın, dwight howard superman pelerini taktığı için kriptoniti simgelemek amacıyla yeşil giyinip yeşil topla son smacı bastığı yarışmadır. kriptopnitin asıl zarar verdiği süper smaçlar ise rudy fernandez'e aittir. adnan polat'ın en kısa zamanda çıkıp rudy fernandez ispanyadır şeklinde açıklama yapması beklenmektedir.
juri muhabbetiyle artık tadı kaçmış gösteridir.
robinson'un el kadar boyuyla bastığı ama hiçbir ekstrası olmayan smaçların ilk on'a girebilecek iki smacı alt ettiği yarışma olmuştur.

howard'ın yükseltilmiş potadaki smacını daha da süsleyebilirdi, çok rahat basmış gibi geldi bana.

robinson uyarıyı alıp sanırım seneye yarışmaya katılmayacaktır.

yıllarca ezildik biz diyerek hep zencileri kayırmaya başlayan zencilersırf avrupalı diye 50 puanlık smaca 42 vermişlerdir. fernandez'in bir daha ki yarışmaya katılmasını dört gözle bekliyoruz
smaçlardan daha çok jurinin damgasını vurmaya başladığı bir olay haline geldi. inanılmaz smaçlar 45 i geçemezken defalarca gördüğümüz smaçlar 50 alıyor. BU SENE DE AYNISI OLDU.
jürilerinin sık(veya 'ç')maya başladığı organizasyon. 2009 kötüydü. artık eski tadı kalmamıştır.

fakat dwight howard'ın geçen seneki haksız şampiyonluğundan sonra bu sene şampiyon olamamasıyla içimin yağlarını eriten organizasyon/yarışma. ha bu sene de bi başkası haksız şampiyon oldu ama olsun.
dwight howard'dan önce rudy fernandez'in çok sağlam bir şekilde hakkı yenmiştir.. adam daha nasıl bir top çıkarsın da daha nasıl bir smaç bassın diye sordurmuştur.. artık sıkıcı olmaya başlamıştır..
güncel Önemli Başlıklar