araçlarda sağ-sol dönüş yapılacağı diğer araçlara haber vermeğe yarayan ışık.
turk soforlerinin pek kullanmadigi araç.
show tvde yayınlanan bir program
yon kabiliyetimizi pek iyi gosteren bir fir firli isik. bazi hayvanlar saga sinyal verip sola donuyorlar.
telesekreterlerde duyulduktan sonra mesaj bırakılması gereken ses.
sürekli ve ayrık olabilen sistemlerin girişlerinde , çıkışlarında ve analizinde kullanılan veridir.
antenlerin çektiği!
özellikle kadıköy ve taksim' de daha çok görülebilecek para dilenme $eklinin, yapanlar tarafından konulan ismi. faaliyetteki ki$ilerin, ya$lılar ya da sakatlar yerine, o sırada bira alıcak parası kalmamı$ ki$ilerden yapılması sinyalin en büyük özelliğidir.
dersinden dolayı kendinden sogudugum nesne...
marjinalliği kullanarak para kazanma işinin adıdır.
(bkz : Punk)
(bkz: Para lazım)
(bkz: alkol)

Örneğin bir sinyalci Asla ama asla çekingen olmamalıdır. En önemli Nokta yaninda kiz arkadaş, sözlü, nişanlı olan birisine gitmektir. Sinyalin önemli temel noktalarindan birisi de insanları şaşırtacak bir zemin hazırlayıp Para istemenizdir. Örneğin: -Ee merhaba arkadaşlar iki dakikanızı alicam Biz Beyoğlunu Güzelle$tirme Derneğinden geliyoruz. Sizden istediğimiz yüksek mertebede yardımdır. evet arkadaşlar. - nasil güzelleştiriyoruz ? -$imdi arkadaşlar siz bize iki üç lira bozuk para veriyosunuz, biz o parayı gidip alkole yatiriyoruz, kafaları kırıp güzelleşiyor, bu yolla da Beyoğlunu güzelleştirmiş oluyoruz!?. - al hocam al hepsi senin olsun..?!?!?
sinyal gücü: sinyal yok.
tamam öyle diyorsun da nasıl bağlantı sürüyor peki, nasıl mesengerin tosunları yanıp sönüyor.
okulda, yurtta, işte ve bilimum toplu yaşam alanlarında paket taşımayıp, devamlı başkalarından sigara otlanan kişilerin içinde bulundukları eylem için de otlanmak tabiri yerine kullanıldığı da görülmüştür.
istanbul'da acil durumlar haricinde katiyen kullanılmaması gereken, istenilse dahi işlevsel olarak tabiyatı dahilinde kullanılamayan şirin, sempatik, minicik ve süs lambası olarak kalması gereken taşıt parçasıdır.

sizi bilmem ama ben istanbul trafiğinin hiçbir vaktinde ve noktasında sinyal vererek istediğim noktaya varamadım. yanında, önünde yahut çaprazında seyir halinde olduğunuz tüm araçlar, sinyalinizi yakıp daha gitmek istediğiniz yöne doğru bakmazdan önce o yönde ve doğrultuda bitiverirler. hani sanırısınız; sinyal verip "ben şu yöne doğru hareketleneceğim. yönümü, doğrultumu değiştireceğim." dememişsiniz de ilgili aracın sürücüsünün anasını, avradını ve dahi bacısını aynı cümle içinde özneleştirirken, cümlenin içine en galiz küfürleri zarf olarak yerleştirmişsiniz...

işte bunun içindir ki siz siz olun sinyal verip de milleti; sarının yanında kırmızı görmüş kanaryaya yahut lacivert gören aslana çevirmeyin. sağınıza bakın, solunuza bakın, eğer müsaitse direk dalın. (aaa kafiye oldu lan.) kimseyle trafikte cebelleşmeyin. dahası kafanıza beysbol sopası veya el yapımı göz nuru haydarı yemeyin!

hem o şirin, sempatik ve minicik yavrucağı da bi rahat bırakın. yak söndür, yak söndür. ayıp ama.. sonra bozulur filan. muayeneden geçemezsiniz allah canımı alsın. (yok lan niye benim canım alıyo. töbe töbe! itin köpeğin (insan olan), arsızın uğursuzun canını alsın.), (of ne çok parantez açtım yine.)

hasılı trafik kural, işaret ve işaretçilerinin güncellenmesi,(bak sonunda işaret ve işaretçilerine işaret edebildim. anladın sen onu!) çağımız trafik anlayışına göre dizayn edilmesi gerekmektedir.

son olarak buradan doğuş grubuna sesleniyorum. sizin sloganınıza sıçayım! trafik hayat değil, cehennemin dibidir!
kızdan beklenen küçük bir hareket, reflekstir. sonucu arkadaşlık, öpüşmek, seks ya da ciddi bir ilişki olabilir.
not: hep olumlu düşünürüm.
bazende bir göz kırpmadır.
sigara yada para için kalabalık meydanlarda okullarda yurtlarda yapılan sömürme işlemine sinyal denir.

sigara sinyali için taktikler:
kalabalık bir meydan seçilir.
elde bir tl tutulur.
gözümüze kestirdiğimiz şahısa 1 tl yi gösterip parasını versemde birdal sigaranız var mı acaba diye sonulur. ve delıkanlı kişisi sigarayı verir parayı kabul etmez. böyle böyle bir paket doldurulur keyifle içilir.
eskiden interetere gittiğimizde abi masa 5'e sinyal deyip masanın açılmasını beklerdik. ne günlerdi be
Müptezel dilenciliği.
Uykuda Biri Sizi izliyorsa Beyninize Sinyal Gider Ve Uyanırsınız.
diş macunu markası.
sokakta tanımadıklarından para isteme alışkanlığı.
bir şey için önceden ipucu vermek.
yapılacak bir şeyle ilgili önceden verilen ipucu.