bugün

coğrafyama çok aşina bir duygu.

ama bu vakitten sonra ipimle kuşağım afedersiniz, sikimle taşağım.

jcma sona beş kala notu.
insanın hoşuna gitmeyen durumda gösterdiği tepki. Genellikle insan bir tartışma da ya da bir haksız durumda sinirlenir. Sinirin dışarı vurması insanı kavga etmeye, tartışmaya ve gereksiz cümleler kurmaya teşvik eder.
ne olursa olsun bir şey yapma, çok pişman olabilirsin.

herkes der, sinirli insan takmaz. önemli olan sinirliyken bunun farkında olabilmektir.
An itibariyle içinde bulunduğum hisler silsilesiyle gerçekleştirdiğim eylem.
Söylenecek tonla şey varken susmakla dozunu katladığımdır.
Türkler olarak bizim ata sporumuz. Yurt dışında yaşadığımdan çoğu kişi benim ruhsal bozukluğum olduğunu düşünüyor. Açıkçası bir müddet sonra bende buna inanmaya başlıyorum. Ama ne zaman ki Türkiye'ye geliyorum,işte o zaman anlıyorum ki ben sadece tipik bir türküm.
Bende çabuk geçen eylem. Saman alevi gibi vurup geçer. Sinirli insanlardan nefret edirim.
iyidir iyi. Duruş bellidir bu eylemde. Nettir. Telafisi mümkündür. Ancak kin başka. Sinirlenen insan normal karşılanabilir, sebepli ya da sebepsiz içerisinde bulunduğu ruh halinden ötürü gelişen bu davranışı alttan alınabilir, belirli ölçülerde tolere edilebilir, uzlaşı yoluna gidilebilir, rahatlama sonrası kendisini affettirebilir fakat kindar insan net olarak profesyonel bir göt oğlanı olduğundan hiçbir şekilde tavırlarından durumu anlayamaz ve hiç beklemediğiniz bir zamanda bu insandan sille yeme durumuna düşebilirsiniz.
artık tam sinirlenicem bi siktir etme geliyo.
kendi tecrübelerime bakarak ; beynin daha iyi çalışmasına sebep olan durum. diyebilirim.
Günün en az 10 saatini asabi nalet ve sevimsiz geçirdiğimi düşünürsek, sanırım kişiliğimi anlatan en doğru kelime sinirli dir.
Bazı kişilerin sabır limitinizi zorlamasıyla alakalıdır.
Uyarı: tahammül seviyeniz deniz seviyesine inmekte.
Sinirlenince oluşan vizyon etkisi; bakınız arka planda kalan konuşmalar, onun önüne geçen kalp atışlarınızın sesi, basınç, nefes darlığı, kızarma ve en son olarak başınızı cevirip etrafa bakındığınızda oluşan nerdeyim hissi. Evet pusula başladığı noktaya geri dönünce tepkiniz tepkisizliğe dönüşür veyahut yörüngeden fırlar ve karşınızdaki kişiye patlarsınız. Her ikiside yaşanmış durumdur muhakkak.
insanın en doğal duygularından birisidir. ama , sinirlenince bu siniri; anneden babadan aileden , eşinden çocuğundan, en sevdiğin birisinden çıkarmak, kötü bir ruh halinde olduğunuzu gösterir. hani her şeyin doğrusu söylenir ve bu zorunuza gider ve sinirlenirsiniz ya, bu ruh halinden bahsediyorum.
Durduk yere duygusal patlama yaşama halidir.

Bende sık sık görülür, sonrasında az önce sinirlendiğim durumun aslında o kadar sinirlenecek bir durum olmadığını görür ve niye o kadar sinirlendim diye sinirlenirim.
Özgüvensiz, birilerine muhtaç olmadığı halde muhtaç gibi duran insanları görmek.
Bazıları için çok kolay olan birşeydir.
ne zaman başıma gelse kulaklığımı takıyorum kulağıma müziği son ses açıp içime kusuyorum sinirimi.
Çok çabuk sinirlenen birisiyim. Çünkü sinir hastasıyım. Fakat bu krizlerden beni kurtaran ve uzaklaştıran bir şeye sahibim. Eminem ve detroit rapçileri.
Bedene ve ruha en büyük zararı veren duygu durumu.

istem dışı gelişip, adamı zıvanadan çıkarma hatta şuursuz kamyona çevirme kabiliyetinde olan bir duygu durumu olsa da, kontrol edilmesi farz olandır.

Bu duruma sebep olan ortam ve insandan uzaklaşmak en mantıklı ve acil çòzümdür.

Sonra vay efendim şeytana uydum, vay efendim şuurumu kaybettim, efenime söyleyeyim hatırlamıyorum yok estek yok köstek açıklamalarının tamamı fasaryadır.

Popçunun dediği gibi,
Şşttt şştttt sakin ol,
Sinirlerine hakim ol.
(bkz: limbik sistem)
kapitalizm getirisi.is hayatı.
Son günlerde kontrol edemediğim durum. Hemde öyle böyle değil.kontrolü kaybedersem sonunu hiç düşünemiyorum.
kontrol edilemediği için gerçekleşen öküz pozisyonunu. kontrol ettiğin anda ve şunu normal şartlarda okuyabiliyorsan, opps, normalsin.

yavrum (kardeşim), sakin ol. her kontrolün dışındak, an sensiz.

"damar damar üstüne gelmesi" de olabilir ama beyinde,
Akabinde gelen baş ağrısı ve sakinleşmek için içilen alkolün etkisi geçtiğinde gelen daha yoğun baş ağrısı... Amına koyayım ben böyle başın. iki soğuk görür hemen ağrımaya başlar. hafif bi sinir görür ağrır, içersin ağrır, ayılırsın ağrır, fazla uyursun ağrır, uykunu alamazsın ağrır... Nesin sen ağrı simülasyonu falan mı?
Keskin sirke, küpüne zarar verir, demiş atalar.