bugün

hiçbir şeye faydası olmayan duygu türü. aniden sergilenmesi hem kişinin özgürlüğünü hem de karşısındakinin ve yakınındakilerin güvenliğini olumsuz etkileyebilir. ancak öfkeyi içe atmak da olmaz. derin nefesler mi alınmalı, tempolu yürünmeli mi bilmiyorum ama bir yöntem bulunmalıdır deşarj için.
çok sinir bozucu olan durumlarda olandır.
yorucu bir duygu.
en sevmediğim duygudur. ben sinirlenmeyi sevmem ama sinirlenince de sinirlenirim. üzerime çok gelinirse sinirlenirim yoksa sakin kalmak güzel.
24 saat gün, 14 saati tam olarak uyanıksam 12 saati sinirliyim, kalan 2 saat de yemek, lavabo ihtiyaçları.
Duygu ve davranışlarını denetleyemeyecek duruma gelmek, öfkelenmek, köpürmek, feveran etmek anlamına gelir.
En samimi duygudur. Sinirlenince Gerçek yüzler gözler önüne serilir.
Bugün öfke boğuyor beni ve işlerim ters gidiyor. Amk yamyamlari.
Keskin sirke, küpüne zarar verir, demiş atalar.
Akabinde gelen baş ağrısı ve sakinleşmek için içilen alkolün etkisi geçtiğinde gelen daha yoğun baş ağrısı... Amına koyayım ben böyle başın. iki soğuk görür hemen ağrımaya başlar. hafif bi sinir görür ağrır, içersin ağrır, ayılırsın ağrır, fazla uyursun ağrır, uykunu alamazsın ağrır... Nesin sen ağrı simülasyonu falan mı?
kontrol edilemediği için gerçekleşen öküz pozisyonunu. kontrol ettiğin anda ve şunu normal şartlarda okuyabiliyorsan, opps, normalsin.

yavrum (kardeşim), sakin ol. her kontrolün dışındak, an sensiz.

"damar damar üstüne gelmesi" de olabilir ama beyinde,
Son günlerde kontrol edemediğim durum. Hemde öyle böyle değil.kontrolü kaybedersem sonunu hiç düşünemiyorum.
kapitalizm getirisi.is hayatı.
(bkz: limbik sistem)
Bedene ve ruha en büyük zararı veren duygu durumu.

istem dışı gelişip, adamı zıvanadan çıkarma hatta şuursuz kamyona çevirme kabiliyetinde olan bir duygu durumu olsa da, kontrol edilmesi farz olandır.

Bu duruma sebep olan ortam ve insandan uzaklaşmak en mantıklı ve acil çòzümdür.

Sonra vay efendim şeytana uydum, vay efendim şuurumu kaybettim, efenime söyleyeyim hatırlamıyorum yok estek yok köstek açıklamalarının tamamı fasaryadır.

Popçunun dediği gibi,
Şşttt şştttt sakin ol,
Sinirlerine hakim ol.
Çok çabuk sinirlenen birisiyim. Çünkü sinir hastasıyım. Fakat bu krizlerden beni kurtaran ve uzaklaştıran bir şeye sahibim. Eminem ve detroit rapçileri.
ne zaman başıma gelse kulaklığımı takıyorum kulağıma müziği son ses açıp içime kusuyorum sinirimi.
Bazıları için çok kolay olan birşeydir.
Özgüvensiz, birilerine muhtaç olmadığı halde muhtaç gibi duran insanları görmek.
Durduk yere duygusal patlama yaşama halidir.

Bende sık sık görülür, sonrasında az önce sinirlendiğim durumun aslında o kadar sinirlenecek bir durum olmadığını görür ve niye o kadar sinirlendim diye sinirlenirim.
insanın en doğal duygularından birisidir. ama , sinirlenince bu siniri; anneden babadan aileden , eşinden çocuğundan, en sevdiğin birisinden çıkarmak, kötü bir ruh halinde olduğunuzu gösterir. hani her şeyin doğrusu söylenir ve bu zorunuza gider ve sinirlenirsiniz ya, bu ruh halinden bahsediyorum.
Sinirlenince oluşan vizyon etkisi; bakınız arka planda kalan konuşmalar, onun önüne geçen kalp atışlarınızın sesi, basınç, nefes darlığı, kızarma ve en son olarak başınızı cevirip etrafa bakındığınızda oluşan nerdeyim hissi. Evet pusula başladığı noktaya geri dönünce tepkiniz tepkisizliğe dönüşür veyahut yörüngeden fırlar ve karşınızdaki kişiye patlarsınız. Her ikiside yaşanmış durumdur muhakkak.
Bazı kişilerin sabır limitinizi zorlamasıyla alakalıdır.
Uyarı: tahammül seviyeniz deniz seviyesine inmekte.
Günün en az 10 saatini asabi nalet ve sevimsiz geçirdiğimi düşünürsek, sanırım kişiliğimi anlatan en doğru kelime sinirli dir.
kendi tecrübelerime bakarak ; beynin daha iyi çalışmasına sebep olan durum. diyebilirim.