1. 1.
  istanbul'un sultanbeylisi'ne pek bir benzeyen ankara ilçesi.
  2 ... lumpiya
 2. 2.
  Ankara iline bağlı olan Sincan'ın kuzeydoğusunda Kazan, doğusunda Yenimahalle ile Etimesgut, güneyinde yine Yenimahalle, güneybatısında Polatlı, batı, kuzeybatı ve kuzeyinde de Ayaş ilçeleri bulunmaktadır.

  ilçe dağlık alanlarla kuşatılmış olup, daha çok orta kesimlerde tektonik çöküntü olan düz alanları vardır. ilçe topraklarını Sakarya'nın kollarından Ankara çayı sular. Yüzölçümü 420 km2, 2000 yılında yapılan genel nüfus sayımına göre toplam nüfusu 289.440'tır.
  1 ... meeekar
 3. 3.
  genelde ankaralı namık stilinde giyinmiş insanlar gezer sokaklarda. 3 sene öncesine kadar harikalar diyarı'nda sevgilin ile el ele gezemezkenlafla tacize mahruz kalmak zorunda kalırken , bu sene artık gözleri ile taciz etmekten başka bir şey yapmaz olmuşlar. küpe takan gece saat 10 dan sonra dışarda gördükleri insanların yollarını da kesmeyi bırakmış yerli halk insan olmaya dogru büyük adımlar atıyorlar.
  6 -1 ... ya cok aciyo ama ya
 4. 4.
  Ankara'nın merkezine (Valilik) 28 km. uzaklıkta olan Sincan, 50 yıl öncesi köyken, yanından geçen istanbul-Ankara demiryolu ve eski istanbul-Ankara karayolu sayesinde önce ilçe olmuş, daha sonra da merkez ilçe konumuna getirlmiştir. Şu anda bağlı bulunan Fatih, Gaziosmanpaşa ve Törekent semtleri ile birlikte nüfusunun 500.000'e yaklaştığı tahmin edilmektedir.
  ... hatiboglu
 5. 5.
  postmodern darbeye evsahipliği yapmış ankara ilçesi..
  3 ... xiphoideus
 6. 6.
  ankara'nın en çok göç alan ilçesidir. türkiye'de de göç alma sıralamasında üst basamaklardadır. trafiği* kızılay trafiğini aratmaz. sincan kısmında genelde işçi ve esnaf kesim yaşarken, fatih semtinde ise memur ve emekli aileleri çoğunluktadır. hayatımın 19 senesi fatih semtinde dolayısıyla bu ilçede geçmiştir ve geçmeye devam etmektedir.*
  1 ... dersini almis da ediyor ezber
 7. 7.
  modifiye sincanlının, gerçek sincanlıyı yüreğindeki cellodan, elindeki tesbihten, yolunu değiştirdiği karşı kaldırımdan anladığı,kayıp kent.
  5 ... jazzbone
 8. 8.
  doğup büyüdüğüm hayatımın 10 yılını geçirdiğim yerdir o kadar kötülediklerine bakmayın efendi efendi takılırsanız hiçbirşey olmaz ve mükemmel bir hayat okulunu niteliğine sahiptir çocukluğumun burda geçmesi neticesinde çok manyak küfürler öğrenmiş olup türlü türlü piçlikler,mahalle kavgaları,mahalle maçları v.s görmüşümdür ayrıca "amına koyum" söz öbeğinide bağlaç olarak burda kullanmayı öğrenmişimdir.Sonuç olarak burdan mezun olup maltepe,esat gıbı semtlere taşınınca süt bebeleriyle karşılaşmışımdır
  3 -2 ... saparmuradniyazov
 9. 9.
  genelleme yapayım derken, işin b.okunu çıkaranların desteksiz bir biçimde salladıkları ilçe. ilk olarak, 19 senedir bu ilçede yaşayan biri olarak iyi ve kötü yanlarının olduğunu, hatta kendi elimde olsa başka bir yere taşınmayı tercih edeceğimi söyleyeyim. şunu da belirteyim: maganda diye tabir edilen insan tipinden bu ilçede de var. hatta diğer ilçelere göre, yüzdeleri biraz çok olabilir, kabul. lakin, halkının %90'ına "hayvan ,ayı,kro,zonta" diye sıfatlar yakıştırmak ayıptır. kişinin kendi seviyesini belli eder. insanın kendinde böyle bir genelleme yapma hakkını bulması da ilginç tabi.
  4 -2 ... dersini almis da ediyor ezber
 10. 10.
  eskişehir yoluna gidecekseniz, nüfus itibariyle en kalabalık yerlerden biri oldugundan, dolmuş sayısının da ona orantılı olarak daha fazla oldugu için buyuk ihtimalle binmek zorunda kalacaginiz istikamet noktasi. farkı farkedebilmek için nadiren geçen konutkent/ümitköy/çayyolu dolmuşlarına binilmesi rica olunur. Tipik bi iç Anadolu kasabasina gidiyomuş havasi vardır bu dolmuşlarda. Diger dolmuştakilerde de sanki Cannes şehrine gidiyosunuz havasına girersiniz, o da ayrı bi mesele.
  siyasi tercihi maalesef pek değişmemiştir Sincanlının. mhp-akp arasi gider gelirler. polat alemdar'ın yandaş yemişleri dolanır sokaklarında. öle acaip bi yerdir işte.
  2 ... evros