bugün

dilek tepesi.
ankaranın bir semti.
(bkz: hacettepe üniversitesi)
eski kabadayıları ile ünlü ankara'da artık sadece adı kalmış bir semt.
altındağ belediyesi sınırlarında kalan, h.ü. tıp fakültesi'ni ve üniversite hastanesi'ni de barındıran, yurtlar sokağı çok güzel olan, eski ankara konaklarının bulunduğu ankara semti.
ankara'da sıhhıye-cebeci yolunun kuzeyinde, park içinde yükselen, eskiden dilektepe de denilen bir tepe ve çevresindeki, aynı adı taşıyan semt.
hiç hacetini göremediğim hep tepesini gösteren okul. Ayrıca eskiden sarhoşların ve orda yaşayan halkın hacetini gidermek için kullandığı tepe.
1958-1960 ve 1962-1968 arasında 1. ligde oynamış, 1985-1988 arasında hacettepe yenicamuzoğluspor adını taşımış ve 1988'den bu yana keçiörengücü olarak oynayan ankara kulübü. burhan sargın, nuri toygun, onursal uraz, fatih uraz, yılmaz vural, tolunay kafkas gibi birçok önemli futbolcu ve teknik adam yetiştirmiştir.
gençlerbirliği oftaş takımının yeni adı.renkleri mor beyaz olacak.
eskiden var olan klüptü.. hatta muğlanın çökertme köyünde bir bar vardır. barda hacettepespor un yine mor beyaz olan bayrağı durur. yanlış hatırlamıyorsam 1967 gibi bir kuruluş tarihi vardı.

laf aramızda hacettepe öğrencilerine indirim dahi yapıyor amca.. gündüz bira içmek istemeyenlere zemzem suyu istermisin diye takılabilir ona göre.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.