bugün

- BiR hoca taslağının hezeyanına cevaben; -

Vatanın selameti uğruna kavgaya giren, icabında dayak yemeyi, öldürıülmeyi göze alan birine, "Bir cacık olmaz!" deyu bühtan edilmez, en azından saygı duyulur. Eğer, elini koyacak kadar vicdanı var ise, "elini vicdanına koymak!" gerektir.
sinan oğan'ın şansı bu seçimde yok. ama kendisini meydanlarda göstermek için bu bir fırsat. eğer iyi bir ivme yakalarsa siyaseten önü açılabilir. muharrem ince de bir önceki seçimde aday olduğu için şimdi biraz popüler gibi.
Sinan Oğan: "Türkiye'yi 'çip üretim merkezi'
haline getireceğiz.

Tayvan ile görüşmeler yapıyoruz. Tayvan, Çin ile
olan sıkıntılarından dolayı yeni üretim alanları arıyor.
Türkiye bunun için ideal bir yer.”

https://twitter.com/ajans...?cxt=HHwWgsC9hcSg7dItAAAA
gerçekleşmesi harika olur . elektronik sanayi
türkiyeye çok uygun .
bana kalırsa tek adaydır. benim açımdan seçime tek aday girmektedir.

eğitimi, rahmetli nihat çetinkaya ve elçibey'den el alarak yetişmiş oluşu, görüşleri partisinden ayrıldığında koyun olmaktansa kendi aklını ve gönlünü dinleyebilmesi ve en önemlisi de kendi seçim bölgesinde etkili biri oluşu önemli. bugün ığdır'da bağımsız milletvekili adayı olarak seçime girse kazanır. bahçeli ve baykal gibi adamlar senelerce kendi memleketlerinde birinci parti çıkamadılar. ince kendi köyünde bile cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci çıkabilmişti.
iyi parti'den %1-2 tırtıklarsa tırtıklar. başka da bir iddiası olamaz. zaten buna oy verecek olan da gitsin oy versin. Bu adam iyi parti'ye alternatif filan olamaz.

eğer gerçekten siyaseten varlık göstermek gibi bir hedefi olsa eleştirilerini bahçeli'ye yapardı.
(bkz: ) https://www.yenicaggazete...devlet-cikisi-652830h.htm

"Yabancılara verilen vatandaşlıkların hepsini tek tek inceleme altına alacağız. Suriyelilerin, Afganların, Pakistanlıların Türkiye'deki mevcudiyeti 13 milyona geldi. Ben bir tehdidi buradan söylemek istiyorum. Türkiye'de 13 milyon Iraklı, Suriyeli, Mozambikli, Afganistanlı var. Bunun en az 6 milyonu askerlik yaşının üstündeki erkeklerden oluşuyor. En az 2 milyonu daha önce savaşmış, silah kullanmayı bilen, bir kısmı adam öldürmüş, bir kısmı mahkûmiyet almış insandan oluşuyor. Türk ordusunun mevcudiyeti 700 bin. Türkiye'de eline silah verdiğiniz an eğitime gerek görmeden askere dönüşebilecek 2 milyon insan var. Hani dış güç deniyor ya, bir dış güç gelip bunları silahlandırsa, içimizde 2 milyon var." diyerek, çok mühim tehlikeye işaret etmiş.
Adaylar arasında en sönük kalan.
Milliyetçiler, vatanperverler ve bu topraklarda bir geleceği olduğuna iMAN edenler" bu adamı "canlarla - başlarla" desteklemelidir.
Bir gülme geliyor *
Asgari ücret 30 bin yapacakmış...
Sen Haydar Baş mısın be kardeşim...
Bak Haydar Baş'a gitti paşa paşa
Şimdi oğlu geldi.
Hiç öyle şeyler demiyor.
Sende deme....
Sana derler naş naş...
Bir sene öncesi çalıştığım fabrika da suriyeliler de çalışıyor idi. iş elbiselerini giydiğimiz odada, biri öbürüne, -benim arapça bildiğimden habersiz- pervasızca; "- emirel mü'minin Ebubekir Bağdadi'den haber geldi şöyle emrediyor, böyle emrediyor!" deyu, iştahlı iştahlı anlatıyor. Fabrika yönetimine yakın - işe girmeme vesile olan- depocuya ihbar ettim, "- yarın, birgün bu adam yakın-yıkın!" deyu emrederse, halimiz nice olur? dedik, -artık nereden teminat aldılarsa?- oralı olan çıkmadı.
Kabileci mel'unların terzil etmeye kasd ettikleri adam. Melâin fikr etmez ki, hileleri kafalarına dönecek!.
Biri " imansız-densiz" , biri "dinsiz-donsuz" , biri ise
"(saksafoncu bill gibi dans eden!) ezel-abed müptezel"
Vel hasıl; "Türk Milliyetçisi elzem"
bu millet celladına oy verir. donanımlı olana değil...

eğitimli millet nere biz nere...
Kendisinin bir eksiği var; kafayı suriyeli, afgan ve pakistanlılar’a takmış olması.

iranlılar patır patır vatandaşlık alıyor, antalya rus ve ukraynalı işgali altında, 70 bin tane sadece ermeni kaçak işçi var, ıraklı’nın bilmem neyin haddi hesabı yok. Skalayı genişletmeden, dar bir çerçeveden bakmasını desteklemiyorum. Yoksa çok düzgün bir görüntü çiziyor. inşallah buradan da bir hayal kırıklığı yaşamayız. Çünkü bu adamın yaratacağı hayal kırıklığı, beni gerçekten üzer.

Bir de, göçmen konusu dışında hiç bir sözünü duymadım. Halbuki, bu adamları yarın toptan yollasak, öbür gün el elde, baş başta yine bir sürü konu başlığıyla kalıyoruz. Bence oyunu %5-10 yapmamasının nedeni bu, çok somut bir tepkiyle oy alıyor ana hani çevre, hani ekonomi, hani dış politika.. yoksa yaşı da genç, bu dönem olmasa bir dönem, iki dönem sonra çok ciddi bir şansı olabilir. Mansur yavaş bile alt yanı bir ankara belediyesi için 10 sene sabretti ama adı bir anda cb yardımcılığı konusunda geçti. Kendisini yıpratmamayı becerir, başka politikalar da üretebilirse ince’yi falan unuturuz ama oğan kalıcı olabilir.
cumhurbaşkanı yardımcısı olan hanımefendiyi bile küstürmüş olan keko. lan o kadını bile küstürdüyseniz, gidin afganistan'a iltica edin amına koyayım. laik ülke lan burası, kadınlar bizim her şeyimizdir.
maarrem reyizden daha çok oy alacaktır 14 mayısta. rte'ye ve kk'ya oy vermek istemeyen milliyetçilerin adresidir.
ilk turda oy vermeye karar verdiğim lider. Daha önce kendisine sempati duyduğumu söylemiştim.

(bkz: #46286962)

(bkz: bir oy tip e bir oy Sinan a)
Parti lideri olarak böyle bir karakter yerine koltuğu işgal edene bakınca; açıkçası mhp'li arkadaşlarım adına üzülüyorum.
görünürde iyi bir siyasetçidir ama kalbini bilemem, ayrıca donanımlı da bir insan, tek eksiği cümleleri çok fazla iyi kuramaması. siyasetçi kişinin kullandığı dil sade, basit ve anlaşılır olmalıdır. bunun en güzel örnekleri rte, kk ve ab. bu arada kk ne yazık ki basit ve anlaşılır bir dil kullanıyor, keşke bu kadar anlaşılır dil kullanmasa, yoksa millet ittifakının oyu daha fazla olacak.

@klarnet calan sarapci koala 6
(bkz: bu ne perhiz ne lahana turşusu)
Geçen Efe Aydal ile olan yayınını izlemiştim. Adam espri yapıp gülüyor lakin Efe Aydal yine bildiğimiz gibi, hiç gülmüyor. Mimik bile oynamıyor. Sinan Oğan için üzülmüştüm o sırada istemsiz bir şekilde. Yani en azından ben yayına katılsam ve bir espri yapsam hiç de tepki gelmese bir burukluk hissederdim efendim. insanız hepimiz sonuçta.

Maalesef diğer üç adaya göre pek tanınırlığı olmayan, oldukça birikimli bir siyasetçidir. Geçmişi de pirüpaktır, evet.
https://twitter.com/karar...ZdvTYNmVA2j-ui1A&s=19

K*rtçü halkçomarlara bilezik gibi geçiren cumhurbaşkanı adayı.
Sinan Oğan:

"Biz şu an Yunanistan büyüklüğünde
bir ülkeye hem Türkiye’de hem de
Suriye’de bakıyoruz."

https://twitter.com/karar...?cxt=HHwWgsCzxejH3dgtAAAA
işte berbat ekonominin sebeplerinden
biri . bu yanlışa dikkat çeken başka kim
var ???
düzgün birine benziyor. seçimde gönül rahatlığıyla oy verebileceğim iki kişiden biri. demokratik söylemleri ve daha ciddi bir duruşu olması sebebiyle kendisine oy vereceğim. meclis için de ata ittifakı'na katılırsa memleket partisi'ne, katılmazsa zafer partisi'ne oy vermeyi düşünüyorum. şu ortamda oylar özellikle bölünsün diye yapacağım.

iyi parti'ye bizim sayemizde dediler. muharrem ince'yi yalnız gördüler. ikinci tura kalırlarsa buradan ikna ederler.
Kusura bakmasında asgari ücreti 30 bin lira yapacağım diyen bir adamı ciddiye alamıyorum, aklıma haydar başın fantastik siyasi vaatleri geldi, yüzümde bir tebessüm oluşturdu, en azından güldüren bir siyasetçi, ne diyeyim Allah yolunu bahtını açık etsin, ama ciddiye alınacak bir siyasetçi değil benim nezdimde.
Aslinda iyi bir siyasetcidir ama mevcut siyaset konjoktorunde maalesef basarali olamayacaktir. Ancak onu acik bir siyasetcidir.