1. 1.
  her hafta pazar günleri show tv de yayınlanan ve bilgisayar ekipmanları hakkında soru-cevap şeklinde bilgi amaçlı yarışmalar düzenleyen bir teknoloji programı.
  ... berbay
 2. 2.
  vatan bilgisayar'da çekilen program.
  ... manson
 3. 3.
  deli bir sunucuya sahip olan program.
  (bkz: duygu çetinkaya)
  1 -1 ... andromedian
 4. 4.
  bursa altıparmaktaki efsanevi internet cafelerden birisi. ilk sahibi yeterince zengin olduktan sonra devretmiştir. Artık eski populerliği de kalmamıştır.
  ... zubizarett
 5. 5.
  Silikon Vadisi, Amerika Birleşik Devletleri ülkesin de Güney Kaliforniya eyaletindeki San Jose vadisine verilen isimdir. Bu ismin sebebi ise bölgede yoğun olarak üretim ve geliştirme faaliyetinde bulunan silikon çip üreticileridir.
  1 ... gwaihiri
 6. 6.
  an itibarı ile tv 8 de yayınlanan, uzun saçlı bir şaklabanın sunuculuk yaptığı, palyançoların* konuk edildiğini düşündüğüm program.

  (bkz: zapping)
  1 -1 ... kumsaldaserapgorenadam
 7. 7.
  san francisco körfezinin güneyinde bulunan san jose şehrindeki teknolojik bölge. dünyanın en büyük bilgisayar, internet ve elektronik şirketlerinin yönetim merkezleri ya da şubeleri burada bulunur. bazı çalışanlar evlerine helikopterle gidip gelmektedir. bu bölgede yer alan bazı şirketler:

  Advanced Micro Devices (AMD), Agilent Technologies, Apple, Applied Materials, Cisco Systems, eBay, Electronic Arts, Google, Hewlett-Packard, Intel, Intuit, Juniper Networks, LSI Logic, Maxtor, National Semiconductor, Network Appliance, Nintendo, NVIDIA, Oracle, SanDisk, Solectron, Sun Microsystems, Symantec, Xilinx, Yahoo!, 3Com, Adaptec, Amdahl, Aricent, Atari, Atmel, Cypress Semiconductor, Computer Literacy Bookstore, Foundry, Networks, Fujitsu, Gaia Online, Hitachi Global Storage Technologies, Knight-Ridder, McAfee, Memorex, Netscape, NeXT Computer, OPPO, Palm, PalmSource, PayPal, Rambus, Redback Networks, SAP, Silicon Graphics, Tellme, Networks, TiVo, VA Software, WebEx, VeriSign, Veritas Software, VMware, YouTube.
  2 ... yozishanko
 8. 8.
  kurtlar vadisine nefise karatay gibi mankenler indikçe vadinin kaçınılmaz akıbetidir.. her şey doğal olsun, polatın bir sonraki sevgilisi nadide sultan olsun.
  2 ... thelastpatriot
 9. 9.
  (bkz: sevda demirel)
  (bkz: nuran sultan)
  2 ... cymbeline
 10. 10.
  steve jobs ve bill gates arasında yaşananları, apple ve microsoft'un kuruluşlarını anlatan filmdir.
  2 ... serra ivashkova