bugün

neredeyse bütün videolarını buradan temin edebilirsiniz;

http://ftp://ftp.oav.net/sigur-ros/video/

not: bağlantıyı kopyalayıp explorer çubuğuna yapıştırın, açılır.
melankolik yol müziği icracıları.
(bkz: post rock)
gene ve ısrarla
(bkz: ())
edit: isimsiz olamayacak kadar iyi.
bir garip grup.
tabuttamenemenyapanimam "dinle lan süper valla bak" demesi üzerine dinlemeye başladığım ve hiç dinlemeyi bırakmadığım harika ötesi grup. on numara 5 yıldız.
durarak dinlenmesi gereken enfes gruptur. zamanı unutturur. zamansız bir yerde havada süzülüyor gibi hissediyorum bu grubu dinlerken.
içinde yaşadığı çevreyi unutturarak daha soğuk, huzur dolu bir çevrede yaşıyormuş hissi uyandıran, kısacası izlanda'ya götüren büyülü grup.
hezarfen ahmet çelebi şu çağda ama izlanda'da yaşıyor olsaydı şayet... evet, tahmin ettiğin gibi. kesinlikle!

hoppipolla çalıyor şimdi.
ben izin istiyorum...

hey yavrum hey! göğün yüzü, yüzümde!
bana göre müzikal zaferini ( ) albümüyle yapmış olan gruptur. Hele bu albümde frysta adlı bir parça vardır ki , isteseniz de istemeseniz de kalbinize tekmeyi yersiniz.
enteresan şekilde kendini dinleten grup. o kafaya nasıl ulaştıkları ise ayrı bir merak konusudur
artık türkiye'ye gelmesi gereken dinlenilmekten bıkılmayacak grup. rammstein bile geliyor lan, yeter be.
(bkz: vidrar vel til loftarasa) adlı şarkılarının klipleri ile kendilerinin meftunu olduğum grup.
tanrı diye bir şey olsaydı sanırım kendilerine inanırdım.

ayrıca grubun vokalisti jonsi ve sevgilisi eminönü'nde "halk konseri" vermişlerdir ve haberim olmadığı için katılamamışımdır, allah belamı versindir.
hopelandic dedikleri kendilerinin yarattıkları bir dilde söylerler çoğu şarkılarını. dili şarkının duygusunu yansıtmak amacıyla kullandıkları bir başka enstrüman olarak görürler. svefn-g-englar hayatımın en acı sahnelerinden birisine soundtracklik etmiştir ama sonrasında kendini affetirebilmiştir. gong ise insanı yerden alıp bulutların üstünde bi yere bırakıp kaçar. öyle efsane bir gruptur yani.
uyumaya yakın dinlenmesi şiddetle tavsiye edilen gruplar silsilesindendir. çok güzel rüyalar görmenize aracılık eder.
öncelikle sözlukte haklarında 70 e yakın giri olmasıyla beni bir hayli şaşırtan grup. kendileri ile bir kış günü kadıköy karga da bir sinema söyleşisinde tanışmıştım ilk öğrendiğim şarkıları Glósóli olmuştu açıkçası sinemayla ilgili bir aktividede olmam bir yönetmenin kısa film tarzında çektiği bir deneme gibi gelmişti fakat itiraf etmeliyim ki o gün inanılmaz etkilenmiştim o klipten ve şarkının giderek yükselen ritminden hatta klibin sonunda sandece godard filmlerinde görebileceğimiz bir sonla bitmesi de ayrıca çok etkilemişti beni.

derken zaman geçti gitti üşengeç punk efendiye youtube u açıpta kimdir nedir bu sigor rus bakmak zor geldi.

efendim zaman geçti ben unuttum gitti bu grubu.taki bu temmuz ayına kadar temmuz ayında izlanda dan gelen bir öğrenci grubuna rehberlik gibi birşeyler etmem icap etti. grubun bir çoğu genç güzel insanlardı ama kıpır kıpırlardı diyemeyeceğim çünkü çoğu sigur ros tan haberdardı biralar içildi keyifler bitirildi ve bendenize bir sigor rus cd si hediye edildi ki aman diyeyim ben o cd yi yazın karmaşası içinde bir kenara attım taki eylül ayına dek.

eylül ayından beridir ki kendilerine fena halde müptela olmuş durumdayım karanlık ve depresif müzikleri şarkılarında kulladıkları müzik kutusuna benzer piano ezgileri ile yer yer yükselen insanın içindeki anarşizm duygusunu dışa vurduran ritimleri ile son zamanlarımın en iyi grubu oldular. şu an kendilerinden tek isteğim bu kış istanbula gelip bir konser verip backstage te müzik yapmaya başlamadan ne içtiklerini kulağıma fısıldamalarıdır.
uzun süre dinlenildiğinde sıkan ama tadında bırakıldığında 'tadını' da bıraktığının farkına varacağınız şahane gruptur. dinleyin, dinletin.
bir cumartesi sabahı her boktan vazgeçmenizi sağlar bazen.
http://www.youtube.com/watch?v=pyUt2_wNtas
izlandalı muhteşem grup. huzurun sözlükteki anlamıdır şarkılarının hissettirdiği. sadece dinlersiniz. bir şey düşünmenize izin vermezler. zaten sözlerinden bir şey anlamadığınız için sadece müziğe odaklanırsınız.
(bkz: hoppipolla) der geçerim arkadaş.
vahşi hayvan asaletindeki şarkılara imza atan grup. öyle şarkıları var ki, dinlerken zamandan ve mekandan sıyrılabiliyorsunuz.
tekrar ve tekrar mevsimi gelmiş olan gruptur. koca bir kış alkole ve ruha yoldaştır..
ara baturla ağzınıza sıçabilir.
http://fizy.com/#s/1h6uxv
uçsuz bucaksız dağları, geniş ovaları, yalın ayak koşabileceğiniz toprakları hatırlatan grup.
ibne müziği icra eder.
müziğin ta kendisidir.