bugün

çok bozulmasıyla ünlü olan ve aslında ülkemizde kimsenin dinlemediği sadece dinlemenin havalı bulunduğu müzik grubudur.
müslüman mahallede salyangoz satılmaz denmese ülkeyi gelir bütünler dost olurlar... hopelanidic konuşsun şarkı söylesin. beğenmezler ille sandıkta oy verecek kitle memnun edilmeli ha şu bahsettiğim kitle de memnun olur da neredee. çağımızın boşluğunu dolduran grup falan diye zırvalamayacağım sanat boşluk var diye mi yapılıyor?
davulcusu Orri Pall Dyrason tecavüz iddiası üzerine gruptan ayrılmış.

https://www.bbc.com/turkc...2?ocid=socialflow_twitter
Olsen olsen ve hafsol, yok aga boyle parçalar,
gecen kaptirmisin muzige kendimi kafamda inceden bir guzel ama olsen olsen dinliyorum komsu geldi sesini kisar misin diye
Dedim hepsi sigur ros un sucu
ne diyon be dedi
Az daha izlandali grup yuzunden birbirimize giriyorduk.
Edit: izlanda'nın taşı, toprağından mıdır bilinmez

Seni alıp gökyüzünde dolandıran gruptur.
Geceye, hafif esintili sabahlara yaraşır.

(bkz: Andvari)
(bkz: Vaka)

Sizi film sahnelerinin baş oyuncusu yapar.
(bkz: hoppipolla) şarkısı tavsiye edilendir.
Çok güzeller.
Ruhumu avuçlayan, şarkıları uçuşan post rock emirleri .

https://youtu.be/8VvB_UmmIzk
melodik, klasik ve minimalist öğeler kullanan, izlandalı bir post-rock grubudur. muhteşem parçaları vardır. müzikleri kesinlikle kendilerine özgüdür. genellikle depresif temada parçalar yapmalarına rağmen şarkılarının umut dolu ve huzurlu bir yanı da vardır.
izlanda'nın dört bir bağrında begesel taında turneler yapmış grup. bu turn bir nevi ahde vefa manasında grubun en kendi halinde doğasını yansıtmaktadır. neden izlanda'dan geldikten neden izlanda'ya dönüyoruzun cevabı niteliğinde,
popülerlikten uzak alto ritmik, zaman zaman deneysel çalışmalarını, seçtikleri doğal görsellerle şekillendiren oldukça sade görünmesine karşın epey karmaşık eserler ortaya çıkarabiliyorlar.

http://unutulmazfilmler.co/sigur-ros-heima.html
11 haziran Türkiye etkinliğinden henüz dün haberdar olduğum grup. Biletlerin tükenmiş olma ihtimali ve yanıma birini bulamamamdan dolayı bir efsaneyi daha kaçırıyor olmanın üzüntüsü var. Neyse böyle bir dert transferi yaptıktan sonra dinlemeyenler için varuo adlı parçasını şiddetle öneririm, dinleyin dinletiniz efem.
Geri dönerken beni de bagaj olur razıyım,izlandaya götürseler fena olmazdı,bir de hala kızı teyze kızı helal süt emmiş izlandali hatun ayarlarlarsa tadından yenmez.gidemeyeceğim konserdir.Şu an üzülüyorum bir köşede.
canlı dinleyebilmek için 4 ay boyunca sarıyer'de oturan teyzeme çeşitli şirinlikler yapmamı gerektirecek grup. gece yarısı zorludan pendiğe dönecek halimiz yok herhalde.
görsel
Çekemeyen anten taksın...
Gerçekten iyilerdir. Tavsiye edilir.
the rains of castemere adlı şarkıyı mükemmel yorumlamışlardır.
Ouououuu, dedirtir.
yine, bana "zamanının gizli saklılarını devinimlendirmeden fısıldayıp duran..." gibi bir tanımlama daha ekletmesi muhtemel olan grup .
Karanlıkta uzanın yatağa kulaklıkla son ses "varuo" adlı parçayı dinleyin. kesinlikle çok farklı hissettiriyor.
izlandalı bir grup.
yolculukta şimdi ne güzel giderdi.
telefona niye atmadıysam hiç.
svefn n englar şarkılarının üzerine tanımadığım güzel grup.
"salka" isimli şarkısı çok güzeldir.
ya dinleyemezsem,

bir daha seni...
neden bilmiyorum ama beni sürekli varoluş sancısına iten müzik grubu. kötü durumdaysanız sizi daha kötü durumlara itebiliyor. sanki bir sihirli değnek gibi size her dokundurduğunda göz yaşlarını yeri delecek raddede düşmeye başlıyor.
doğrudan kalbi hedef alan gruptur. dinlemesi kalıcı etki yapar. yaptıkları işi alıp başımın üzerinde taşırım o derece iyiler.