bugün

en sevdigim zararli aliskanligim.
amk lisesi yuzunden icemedigim.
Parliament üzerine tanimam.
vazgeçme ihtimalimin olmadığı nadir şeylerden biri.
Sigaramın dumanına sarsam parçasını ve asu maralman ın "bağrı yanık dostlara" parçasını akıllara getiriyor sigara... Birde dertlere içersin sigarayı dumanına da düşler biriktirirsin...
Sigara parliament'dir, camel'dır, bazen sabah sabah diline dolanan hafif melankolik bir türkü, bazen özdemir asaf'dır.

Her sabah kahveyle birlikte dört tane içmeyi ayrıca alışkanlık haline getirdiğim merettir ayrıca. Dörde tamamlamazsam olmuyor.

içmeyin tabi, zararlı falan, ama bazen de bir rakı kadar güzel.
son zamanlarda fazlasıyla canımın çektiği, kendimde her an başlama potansiyeli gördüğüm zararlı, pis, kaka şey..

tam paket almaya yelteniyorum, kokusu düşünce aklıma cayıyorum. zaten kapalı yerlerde içilmiyor, kafede felan da kahveyle iyi gidiyor hınzır. ama işte bu havalarda omuzda pembe şalla tiki vaziyetlere felan giresim yok hiç. neyse, havalar az daha düzelsin de titreyerek tüttürmeyelim bahçelerde balkonlarda..
bırakmaya çalışdıgım meret.
insanların zayıf ve bağımlılığa meyilli vücut ve psikolojilerini ortaya çıkarandır.

Hayır meraktır, ben de içtim 1-2 defa. Ama zararı biliyorsun, içme yani, zorlama.

Not: bırakın.
Aılemde ve cevremde cok sayıda ınsan ıcmesıne ragmen hıc ıcmedım. Istesem ıcebılırdım ama hıc oyle bır merakım ıstegım olmadı. Zararları da ve kokusu da bunları etkıleyen seyler. Insan ıcmek ıstemezse ıcmez yanı ınsanın kararında ıs.
vazgeçilmez.
vazgecilmesi gereken.
kullanmak için sevmek gerekir, çünkü alkol kafası yoktur. alışkanlık haline gelir - bazıları buna bağımlılık diyor- , iyi bir arkadaşınız olur.

(bkz: sigara sağlığa zararlıdır)
(bkz: marlboro touch)
gürcü vip dir.
ölüm çubuğu.
atın ölümü arpadan olsun... demicem de dedirtiyor.

çoğu sigara içen kişi kokusunu sevmez ben tam tersi kokusunu seviyorum. bi anormallik var ama neyse.
ölüm çivisi.
bu boktan hayatıma birazcıkta olsa anlam katan ürün.
icilendir bazen anlam katar bazen anlamsiz aforizmalar yaptiran.
Candır, canandır. Saçma görülse de gerçekten stresi azaltmaya yardımcı olur. Babanla tartışırsın, moralin bozuktur, çıkıp bir sigara yakarsın, ilk nefeste fiktir çekme gücü gelir insana.
dumanını yelin, parasını elin aldığı zararlı bir maddedir.
--spoiler--
sigara öldürmez, dert öldürür insanı.
--spoiler--
içenler için hayattaki en önemli madde.
insanların ne kadar zavallı olduğunun kanıtı. nikotinmanların genel sorunu; sigarayı seviyorum. o benim dostum. klasik madde bağımlılarının ana savunma tezi. bir şahıs yalan söylese de eğer durum ciddiyse itiraf etmez. ne zaman ki her yerden oklar üstüne yöneltilir o zaman şakır itirafları. sigara da böyledir. yüksek derece bağımlılığa ulaştıktan sonra şahıs birşeylerin ters olduğunu anlarsa o zaman bağımlı olduğunu itiraf eder. ha kokain, eroin, alkol, esrar bağımlılığı ha sigara bağımlılığı. inanın fark pek yok. eroin gibi maddelerin farkı, inanılmaz yıkıcı fiziksel etkileri ve yanında psikolojik etkileri ama nöronlarda yaptığı kalıcı hasarlar açısından çok büyük farkları da yok.

not: bir zamanların 5 yıllık sigara bağımlısı yazdı.
iftar yemeğinden sonra içildiğinde dahada güzel gelen tütün ürünü.
güncel Önemli Başlıklar