bugün

yaşarken ne kadar çok içilirse; ölünce teneşir üzerindeyken, makattan vücutta bolca birikmiş olan zift gibi siyah şeyin çıkmasına neden olan maddedir.
vazgeç gönlüm dese de şarkılar
vazgeçemiyor gönlüm senden
parliament night blue

dizelerini az evvel bana yazdıran ön yüzünde öldürür yazsa da içerken zevk aldığım yegane şeydir sigara.
Genellikle insanların genç yaşta dikkat çekmek veya popüler gözükme isteğiyle başladığı ve sonucunda kurtulamadığı bir lanettir.
Nedir bu hala anlaşılamayan hede. Kimyasallı ot. Yaygınlaşması daha ortalama 100 yıl öncesine dayanan, ilk başta zararı olmadığı zannedildiği için devlet tarafından yasaklanılmamış, insana ne keyif veren ne huzur yapan, ciğerleri söndüren. iki içeninden birini öldüren, ayıplar ayıbıdır. Milyonlarca insan bırakmayla cebelleşiyor, ağlıyor, para kaybediyor bunu bıraktım fişe takılı yaşayan insanlar bir şehir eder bu sigara yüzünden.

Çözüm:
Çok basit, sigaralar raporla alınmaya başlanacak, sigara içen insanlar tc kimlik no vs. ile bilgisayara kaydı yapılıp devlete haber verilecek, nikotin ihtiyacını almak için sakız, bant ve elektronik sigaraya teşvik edilecek. 10 yıl sonra esas tütün içeren sigaralar tamamen kaldırılıcak ve diğer tüm uyuşturucular gibi illegal hale gelecek. Tedavi kapsamında olan hastalarda eğer hala bağımlılık tedavisi görmeye devam edecek.

Sigara içmek keyiftir, sohbette, yanlızlıkta, mutlulukta, kederde iyi gider ancak acı çeke çeke ölmek var
Günde üç beş tane içildiği sürece zihni açan, çay kahve gibi bir tür içecek gözüyle bakılabilir. Ötesi bağımlılıktır. Ayrıca (bkz: parliament aqua)
Gece vakti yine akla düşendir. **
hayatınızdan çalan bağımlılık maddesi. bırakalı 2 yıl 3 ay oldu. böyle çok mutluyum.
bir nevi zararlı ilaçtır.
An itibari ile türk kahvesi ile birlikte içtigim hede.
Şiddetle tavsiye edilir.
hayatınızı spora adayabilirseniz yani bunu eğer başarabilirseniz kolayca bırakabileceğiniz bir şeydir sigara.

make your choice!
sığındığım tek dost.
dert veya derman tam olarak bilemiyorum.
kafa düzelticidir.
Vergisi çok olan tütün mamülü. Tekel de özelleşti iyimi.
merakla başlanan ve sonrasında kimin neden içtiğini bilmediği bir bağımlılık yaratıcı ürün. Aslında bırakmak kolay ama daha sonra başlamamanın garantisi yok öyle bir şey işte...
muhtemelen fetişi olduğum objedir. kendim içmediğim halde kızlara çok yakıştırdığımdır. ayrıca güzel bir Şebnem Ferah şarkısıdır.
Yarardan çok zararı olan velettir , bir fırttan çok şey olur .
en sefdiyim alışkanlık.
zararlarını bile bile ölüme yelken açmanın meşekatli ve sancılı sürecin nedeni. içmeyelim içtirmeyelim.
Tadı nasıl hiç bilmiyorum kullanmıyorum ama kokusu hayliyle kötü. Lisede arkadaş ortamına uymayan tek erkeğim sanırım. Neden içiyorsun diye kime sorsam arkadaş ortamından diyorlar. Herşey kendinde bitiyor zararlarını bilirsen o arkadaşlara uymazsın.
içene maddi manevi zarar veren bağımlılık maddesi. 2 yıl önce kurtulduğum bu illeti kimsenin içmemesini tavsiye ederim.
aç karnına fazla tüketilirse baş ağrısı yapan, keyif verici maddedir.
dalgalı bir deniz kıyısında her nefesinde koca bir asırı içtiğinizdir.
deruni işler müdürünün aksesuarı, on dakikalık mola, kitaplar beklesin biraz da. bekleyelim bir sonraki treni, sigaramız ağzımızda.
Tutun mamulu zamazingo. Sevemedigim meret. En pahalisini da ictim, kacagini da ictim, aromalisini da ictim, mentollusunu de ictim, elden sarmasini da ictim, ama sevemedim bir turlu. Sarhos olmadiktan sonra, canimin isteyip de icecegim bir sey degil.