bugün

aşk yüzünden başlanan sevdiğin kız içme dediği için azaltılan karşılık alamayınca iki katına çıkarılan başka biriyle daha da arttırılan aşık olunan artık bir raddeden sonra aşkım, dostum, tek arkadaşım diye hitap edilen tütünden imal edilen binlerce zararı tartışılan yasaklar getirilen aşığın sırdaşı, özentinin cakası, dertlinin sessiz dinleyicisidir.
2009 itibariyle kapalı ve ortak kullanım alanlarında hatta okul bahçelerinde bile yasaklanan, şimdilerde insanların alışveriş merkezlerinin kapılarında içmek için topluluk oluşturduğu ve bu sebeple dumanını yelin aldığı, bağımlılık yapan madde.
ameliyat sonrası iyi durumda olan hoş sohbet delikanlı mı delikanlı insan kişisidir. Allah başımızdan eksik etmesindir ayrıca.
helalse içilen, haramsa yakılan meta..
guy ritchie'nin son film olan rocknrolla da pek güzel bir dille anlatılmış olan çubuk.

-Üzerinde kraliyet nişanı olan
altın paketli uzun sigara.
-Cazibe ve servetin çekici
bir dolaylı anlatımı.
-Sigaranın aslında senin asil
ve sadık arkadaşların olduğuna dair kurnazca bir öneri.
-Ve bu, Pete, bir yalandır.

-Diğer kişiliğin senin dikkatini
tartışmanın diğer yönüne çekmeye çalışıyor.
-Sıkıcı, kalın, siyah beyaz harflerle
yazılmış olan ve ölümün bu mazbut, minik askerlerinin, aslında seni öldürmek
istedikleri ifadesi bulunur.
-Ve bu, Pete, gerçektir.
dumaninin imani yoktur.

(bkz: sigaramin dumani) *
(bkz: akciğer kanseri)
öldürür. ama öyle hemen öldürmez, süründürerek öldürür. önce halsizlik, sonra yatağa bağlı kalma, sağından soluna dönerken bile yorgunluk, dayanılmaz ağrılar vs vs.

(bkz: koah)
ciğerlerin hiç bir işe yaramamasına neden olur. bir ömür oksijen tüpüne ve oksijen konsantratörüne bağımlı kalma sebebidir.

(bkz: kronik solunum yetmezliği)
koahtaki etkiler aynen geçerlidir.

ve tüm bunların bonusu olarak ortaya çıkan hastalık)

(bkz: delirium)
oksijenin beyne yeterli gitmemesi sonucu beyin faaliyetlerinin çorba olması durumudur. zamanda ve mekanda olan herşey karışır, deli olunur.

bütün bunların sebebidir. daha da; "iyi bi şey sigara içmek" diyen varsa yorum yok!

Edit: belirtmeye gerek yok belki ama belirteyim; bunlar bir kaç aydıtr akciğer kanseri olan babam sayesinde tanıştığım hastalıklardır.

Edit2: bunu eksileyen mal; bunların hepsi de başına geldiği zaman görürüm senin sigara sevgini!
çaylak yazara kol kanat giren yüce şahsiyet.
sevgili gibidir. içilen zamanlarda değeri bilinmez, hatta nefret edilir. bıraktıktan sonra bir anda özlenendir. insan aşk acısı çeker gibi özler. içtiği zamanların değerini bilemediğine üzülür. geri dönmek ister ama döndüğü zaman mutlu olamayacağını bilir. onsuz da mutlu olamaz. çok zordur unutmak sigarayı. aylar, yıllar geçmesi gerekebilir. bıraktıktan 4 ay sonra bile bana bu entry'i yazdırabilmiş bir merettir.

edit: şimdi düşündüm de yanlış yönlendirme yapmış olmayım. bıraktığım için çok memnunum. nefesim açıldı, günlük enerjim arttı. kesinlikle tekrar başlamayı düşünmüyorum. sadece arada bir yemek sonrası keyif yapasım ya da sahilde yürürken bir tane yakasım geliyor o kadar.
En vefakar dostum.
Ben onu biraksam da, o beni birakmiyor ...
ben sigara dumanının altında
yana yana en sonunda kül oldum
sen kibritin hiç yanmayan ucunda
birinin hayatından geçmiş oldun
hayatı tamamlayan şeydir. ne diyor ezginin günlüğü bir şarkıda;
"eksik bir şey mi var anlayamam
bak çayım sigaram her şeyim tamam"
sindirimi, düşünmeyi hızlandıran. zayıflatan, hatta bazı zamanlarda kaslarımın sertleşmesini sağlayan filtreli sarılmış tütün. mastürbasyonun sizi aptallaştırdığını, sindiriminizi bozduğunu, bel kaslarınızı zayıflattığını, kansızlaştırdığını düşünüyorsanız kesinlikle başlanması gereken alışkanlıktır.ayrıca aç karna içildiğinde baş dönmesi, mide bulantısı, ateşin yükselmesi gibi olaylarada sebebiyet verirki kurtulması uzun zaman alır.*Ayrıca *eğer bu saydıklarımda dahil bir tadı ve yararı yoksa, yakılacak birçok şey varken neden tütün ?mastürbasyon direk hafızayı köreltir, ancak sigara zihni açar.*
(bkz: başarılı insanlar hep sigara kullanmıştır)

(bkz: çakal çarlos)

(bkz: polat alemdar*)

(bkz: hiram abas)

(bkz: al capone)

uzar bu liste..
en guzeli iyi bir kahvaltidan sonra yakilanidir.
5,5yıl sonra edit: nasıl da kandırıyormuşuz kendimizi. yaşasın sigarasızlık.
en güzeli hiç yakılmayandır.
kahvaltı ardından yakılınca erken kalkıldıysa eğer uyku yapan tüttürgeç.
içenin kolay kolay vazgeçemediği kurutulmuş kağıda sarılmış ot.
söz konusu meret içen için çok kıymetlidir, sigaradan daha kıymetli olanı da son sigaradır.
son sigaranmış abi almayayım diyen mi istersin, son sigaram birader paylaşamam diyeni mi, ulan son sigaram pakette almadım diyen mi... öyle kıymetlidir ki sonuncusu, biri eskaza içerese kavga dahi çıkar.

(bkz: dumansal alışkanşıklar)
olmadığı zaman tiryakiyi çıltırtacak madde. şu an yok bak kafamı duvarlara vuruyorum mesela.
bir türlü kilo alamamamın nedeni olan duman çıkartıcı mekanizma.
merdivenleri normalden daha geç çıkmanın,öksürünce akciğerleri ağıza getiren,hasta eden,süründüren,öldüren ama sabah ilk yakıldığı zaman harika hissettiren tütün mamülü.
hayattan, olaylardan, nesnelerden, insanlardan kaçmaya çalışırken edinebileceğiniz suç ortağı.

hayata verilen mola.

(bkz: zehir)

sigara düşünen adamın emziğidir.

necip fazıl kısakürek
puronun kardesidir.
Şeytan icadı.
izmaritinin , orta parmağın tırnağı ile baş parmağın arka kısmının ortası ile atılması tavsiye edilen , keyif verici madde. * *
zararlı
ama içen ölüyorda içmeyen ölmüyormu diye cevap alındıktan sonra ortada mal gibi bırakan keyif verici madde.