bugün

16 senedir içmekte olduğum zehir. akciğer kanserine doğru gidiyorum. çabuk öldürmeyen yavaş yavaş öldüren bir uyuşturucu, her sigara içen biri bilir bunun ne kadar kötü bir şey olduğunu ama yine de içer.
Sigara seni bu hayattan kurtaracak tek dostundur. Çünkü cabucak öldürur
En yaygın zehirdir. Sigara içip organik meyve arayan salaklar gördü bu gözler. Geri zekalı.
benzinliklerde bir çok marka yok.
yeni kapak tasarımından dolayı gelmiyormuş. te allam.
benim en iyi arkadaşım.

bazen çay içerken sohbet ediyoruz sigarayla. bazen birlikte yürüyüşe çıkıyoruz. bazen derdimi dinleyecek kimse olmuyor, sigara derdime ortak oluyor. çünkü öyle dertler var ki her insana anlatılacak gibi değil. anlatılacak insan da her zaman yanınızda değil.

sigara kullanan bazı insanların aksine tiksinerek içmiyorum. zaten günde 3-4 dal içiyorum, keyfine. hiçbir zaman günde 1 pakete kadar çıkmadım. sigarayı severek içiyorum, bırakmayı da hiç düşünmüyorum.

tavsiye notu: sigara sağlığa zararlıdır. umarım sigaraya en iyi arkadaş diyecek kadar yıkık olmazsınız.
Başlamayanlar hiç başlamasın, tek tük içenler yol yakınken dönsün,Bırakabilenler bıraksın, bırakamayanlar ise benim için bir tane daha yaksın diyorum ve ateşliyorum.
En kalitelileri bile tat olarak bozdu. 4-5 nefeste bitiyor sigaralar.
Diğerleri bırakıyor ben iyice çoğalttım. Sağolsun bronşlarım da sayesinde iyice azdı.
Sigaraların tadı mı değişti bana mı öyle geliyor. Her zaman içtiğim sigaradan bile midem bulandı. içine bişey mi katıyorlar?
sigara yönetmeliği değişti diyelim bazı katkı maddeleri kaldırıldı. Ondan bu değişiklik * araştırırsanız.
Düşünen adamın biberonu.
bıraksak çok güzel olacak ama beceremedik henüz.
doktorların bağımlılık yapıyor diyip kendilerine güvenimi azaltan hede.
kullanmıyorum yeni paketleri de çok kötü olmuş.
bırakılması fevkaladenin fevkinde önemlidir.
Çok istiyorum ama içmicem.
Bırakmamın ilk yılının dolmasına 5 gün kaldı. Ama şöyle oturmuşken bu gece vaktinde insan çok özlüyor namussuzu. Normalde aklına bile gelmiyor ihtiyaçta hissetmiyorsun fakat geceleri kederlenince birde acı bir türkü dinleyince; eksik olan birşeyleri arıyorsun, birşeylerin eksikliğini hissediyorsun.
4 Mart itibariyle bırakmayı düşündüğüm meret.

2017de başlayıp(24 yaşında sigaraya başlayan salak benim) bu süreye kadar devam ettirdiğim alışkanlığım(!) bir süredir keyif vermiyor sözlük. Bi boka faydası da yok. Bir süredir zaten tütün içiyorum (bkz: old holborn) maddi manevi zarar yahu.

Ortamlarımı değiştirdim. 3-5 arkadaşım kaldı fosur fosur içen.

Umutluyum.

Gelişmeleri yazacağım.

dün akşam 19.30 gibi son 2 sigaramdan birini yaktım. 3 fırt aldım bu ne amk diye çöpe fırlattım sönmüş sigaramı ve pakedimi.

bu sabah itibariyle doktora gittim. 3 yıldır kullandığım sigarayı bırakma fikrimi paylaştım. önce ağzıma biraz geniş bi boru soktu kadın. nefes alışlarımı kontrol etti. "çekin" "verin" , "çekin" "verin" bundan ibaretti iletişimiz. lan bir ara dedi ki "derin nefes alın" aldık tabi. "çok hızlı verin" deyince ben de ağzımda boru verdim nefesi. vermesine verdim de 1. saniyede benim ciğerimdeki hava bitti kadın hala "verin verin verin verin" deyü. dedim hava yok amk ıııııığğğğğ diye ses çıkıyo içimden. neyse bir kaç denemeye okeyleştik beni akciğer filmi çekimine gönderdi. o akciğer filmiyle de doktorun yanına gittim.

klasik sorular soruldu.
+ ne kadardır içiyorsun
- 3 yıldır hocam.
+ günde ne kadar içiyorsun
- dışarı çıkmıyorsan 6-7
+ sen tiryaki değilsin sadece alışkanlığın var bunları bunları yapman gerekiyor dedi.

dedim tamam peki.

uyku dahil 20 saattir içmedim sigara. arada bir gariplik olmuyor değil ancak direneceğim.

sakız aldım çiğniyom çap çap.

yazacağım.
bırakalı tamı tamına 6 ay geçmesine rağmen hala rüyalarıma giren, iş arkadaşlarımdan bir tane dilenmemek için kendimi zor tuttuğum zehirli emzik.
#42946736 1 haftadır içmedim lan. arada sırada geliyor istek ancak geçiyor bi zaman sonra. artıları eksileri inceleyecek olursak.

artılar : olum bi kere aldığın nefes değişiyor. vallahi bak. yokuşları normalde iyi çıkabilen bir insanım ancak şu son 1 haftada her zamankinden daha iyi çıkar oldum. 4 çekerim resmen haha. yediğim yemekler daha lezzetli geliyor. ağız kokusu yok. üstüm başım kokmuyor. kan dolaşımımı yavaşlatan bişey yok(sözüm beylere)

eksiler : bazen bam bam vuruyor sigara isteği. biraz gerginlik var. salak saçma şeylere sinirlenirken yakalıyorum kendimi. geçen içimden küfür ederken yakaladım mesela. iştahım acayip arttı- 2 kilo almışımdır 1 haftada net.

devamlı ağzımı meşgul ediyorum sakız şeker bi şekilde.

ancak genel olarak mutluyum sözlük. doğru yoldayım.

yazacağım yine
görsel
Yaklaşık 2.5 haftadır bırakıp içmediğim lanet alışkanlıktır hedefim komple hayatımdan sigarayı çıkarmak.
Bırakmak için en uygun zaman aslında.
Olur ya virüs bedenime uğrarsa yaşamak için az da olsa bi şans yaratmak adına Kendisini bırakma kararı aldım.