bugün

sigara

psikolojik ve fiziksel olarak bağımlılık yapan içinde birçok zararlı madde bulunan ama en zor anımda hep yanımda olan, tütünlü zararlı bi madde. zararının önemi kişiden kişiye değişir. kurtlar vadisin'de çakır'ın "bende bu hayat varken sigaradan ölmem" dediği gibi düşünüp içen de, "50 yaşından sora kanser olsam" nolur deyip içen de, "bana bir şey olmaz" deyip içen de, bırakmak isteyip de bırakamadığı için içen de vardır. ama en stresli hallerde stresi almanın en bi güzel yollarından birisidir.

ayrıca hükümetimize göre yeni getirilen yasaklarla birlikte sigara içenlerin sayısı giderek azalcak, içmeyenler de daha rahat edecekmiş. itinayla;

(bkz: kahvehanelerde sigara içmenin yasaklanması)
(bkz: stadlarda sigara içmenin yasaklanması)

edit: bir kere de büyük konuştuğum başıma gelmesin be. bıraktım sigarayı evet. (14.02.2008)

edit2: (bkz: sigara bırakılmaz sigaraya ara verilir) (10.08.2010)

edit3: yoo gayet de bırakılır. tekrar bıraktım, bu sefer de başlamam artık heralde. (12.08.2012)

edit4: asdkljad yine başladım yaklaşık 1 yıldır içiyorum ama yarın bırakacağım yine inşallah. yersem. (22.11.2013)

edit5: "yarın" bırakamadım tabii. ama 7 aralık 2014 pazar gecesi son. arkadaşla iddiaya girdik. 1000 tl'lik armani saatine. o da bırakacak. ilk kim içerse öbürüne alacak. fakirler gelip de "ama içip söylemezse" demesin. söyleriz. (5 aralık 2014)

edit6: 1 hafta içmedim, arkadaş içti ama acıdım kıza 1000 tl'sine çökmek yerine günaydın'da yemek ısmarlattım. 10 sene de deseler içmezdim, öyle de inat bir insanım ama başladım tabii. (11.02.2015)

edit7: bu arada tekrar bıraktım, en son olan 1,5 yıllık bırakma serüvenimden sonra, ilk kez bu kadar uzun süredir içmiyorum. 1 ayı geçti. 2 ağustos 2015 pazar bırakmıştım... (1.9.2015)