bugün

Sigara içmediği halde sigara içen bir insanın, içtiği sigaranın fiyatını otuz ile çarpıp aylık sigaraya vermediği parayı bulan kişidir.
(bkz: the viper)
(bkz: sultansofthesquash)
sigaranın içilesi olduğunu kabul etmeyen kimselerdir. (bkz: need4sleep)
içinde bulunduğum yazar grubudur.
lise yıllarında özentiye ve arkadaş baskısına karşı koyabilme gücünü göstermiş, aşk acısına karşı sigaranın hiçbir katkısı olmadığını, gereksizliğini, ciddi para kaybı olduğunu düşünen yazardır.
ayrıca dünyada en çok 3. dünya ülkelerinde tüketilen sigaranın bir acizlik göstergesi olduğunu düşünen yazardır. (bkz: go che be)
antikaw militarist.
(bkz: party rock anthem)
içinde olmak istediğim yazar grubudur, fakat bir türlü nasip olmayacak sanırım sigarayı bırakmak.
bağımlı olmak herhangi bir konuda;kişinin eylemde bulunma kabiliyetini sıfıra yaklaştıran bir eylemsizlik halidir.
parasına,sağlığına kıyamayan yazardır. ayrıca üzerine sinen sigara kokusundan hoşnut olmayan, güzel ve temiz kokmayı her daim çok önemseyen bir yazar da olabilir.
(bkz: epidemic)
(bkz: mavi deniz)
(bkz: i go you go we go)
bu yazarlardan biri sigarayı 3 yıl önce bırakmıştır. rahat nefes alır, mutludur.
bunca yıllık yaşamımda hiç denememiş olmak en büyük gururlarımdan birisidir. evet o benim de içinde bulunduğum yazarlardır.
sigara içmeyen ve fakat başka bir kötü alışkanlığa sahip olan yazarlardır. Mesela aşırı çikolata düşkünü olabirler, şeker yemeden duramazlar ya da. Sigaraya düşmandırlar ama kendilerine düşman olan şekerden de uzak duramazlar. Dengeli olmak lazım. Zararlıyı yararlıyı hazdan sıyrılıp ayırmak lazım.
Bu arada sigara kullanmıyorum. Ve ayrıca sırf insanlar sigara içsin diye kafelerdeki dış mekanlara konulan nereyi ısıttığı belli olmayan elektrikli ısıtıcıların varlığı nedeniyle daha bi gıcığım sigaraya. Gereksiz harcanan elektrik. kış vakti havayı ısıtmaya çalışan zihniyet. Yazık yazık.
elli yaşına geldiklerinde:
-öhhö öhhö, ben bu mereti on dört yaşımdan beri içiyorum, diyemeyecek yazarlardır.
içenlere bırakması için destek olabilecek gruptur.
sigarayı bırakmış bir kişi olarak içinde yer aldığım vede çok mutlu olduğum hal.
Sigara bir derttir. bu da o yazarda (yani bende) yoktur.
bu benim. kullanmıyorum sadece içiyorum.
kıskandığım sözlük yazarlarıdır.
Sigara dumanında bile gözleri yaşaran , kokusundan hazzetmeyen insanlardır.
(bkz: ben)
Sigara kullanmayan ve kullanılan ortamda bulunmaktan nefret eden yazarlardır.