bugün

entry'ler (109)

dedem ve ben

(bkz: hastasıyız dedeeeeeeeeeee!)

seni seviyorum a verilecek uyuz cevaplar

-seni seviyorum.
+bugün seni sevmem için bana bir sebep verir misin?

sigara açık alanlarda da yasaklanmalıdır

(bkz: yetmez ama evet)

sigara açık alanlarda da yasaklanmalıdır

kapalı mekanlarda sigara içilememesi beni derinden sarstı ve bende sigara içmez oldum,bu kadar da abartıldığı gibi sigarayı hayatınızdan çıkarmak zor değil,tıpkı çayı şekersiz içmeye karar vermek kadar basittir,emin olun ki sigaranın zararlarının anlatıldığı ve terketmenin zorluğundan bahsedildiği hatta sigarayı bıraktıran ürünlerin satıldığı ekonominin arkasında da sigara şirketleri finans etmektedir.

bir erkekte olması gerekenler

sakal bıyık kombinasyonu.

biriyle tanışırken mesleğini belirten insan

memleketi söylemektense mesleği söylemek daha evladır.

yazarların doymak için yaptığı pratik şeyler

1 elma,1 portakal,1 greyfurt ve 2 havuç yeter hem de sağlıklı.

üniversite bölümlerinin tek cümlelik özeti

kamu yönetimi:okumaya karar verince kırtasiyeceiliği bitirmeyi hedeflersin fakat okul devam ederken anlarsın ki kırtasiyecilik bitince de işsiz kalacağını bilirsin.

yaz okulu

teori ile uygulamanın çeliştiği şöyle ki:teoride başarılı öğrencilerin başvurup okulu erken bitirmesi için düşünülmüş fakat uygulamada başarısız öğrencilerin başvurup okulu 4 yılda bitirmenin çabası içinde olmasıdır.

revenge

lost'tan sonra yabancı dizi izleyemedim ta ki revenge'yi bulana kadar yine de lost kadar olmasa da kurgu açısından sürükleyici ve en azından inandırıcı tarafı var.

21 yüzyılın en iyi dizi film karakteri

elbette;tabi ki;kesinlikle;her zaman; benjamin linus

güleryüzlü insanların aslında çok mutsuz olması

bu kadar yolunda giden nedir diye soru sordurur.

insanın başına sınavda gelebilecek en kötü şey

sınavda görevli kişinin sınav boyunca tesbih çekmesi.
dipnot:bu kadarı da olmaz demeyin halen bu zihniyette olan kişi bizzat bana denk geldi

sigara kullanmayan sözlük yazarları

bağımlı olmak herhangi bir konuda;kişinin eylemde bulunma kabiliyetini sıfıra yaklaştıran bir eylemsizlik halidir.

adolf hitler e sorulacak soru

1.dünya savaşında,savaşa katılan biri olarak almanya grev nedeniyle iç karışıklık göstermesi ve politikacıların askerler üzerinde motivasyon düşürücü eylemleri olmasa idi ve almanya savaştan galibiyetle ayrılsaydı yine de politikaya girmeyi düşünür müydün?

kadınlara en çok yakışan şeyler

fileli çorap vazgeçilmez bir rüyaya dalmanın en kısa yoludur.

yolda tanıdık biriyle karşılaşmama uğraşı

ne zaman bu düşünce beynimde çakmaya başlasa illa ki biri çıkar ve o kişi çok fazla görmek istediğiniz biri değildir.

bütün müdürler göttür

ruhunu patrona satmıştır.

kalbinin temizliği yüzüne yansımış olan insan

klişelere inanan insanların olduğu bir toplumun analitik düşünemeyen kişiler yetiştirmesi şaşırtmaz.

kısa entry yazan yazarların emek yoksunu olması

ansiklopedi yazanın şairi eleştirmesi.