bugün

entry'ler (705)

baba olmayı istemek

5 yıl sevgililik bitiminde evlilik ve evlilikte 3. yıla doğru giderken gözlerimi dolduran arzu.

dindarım kızımı okutmayacağım

Dine laf efeyim derken Türkçe'nin ve başlığın anasını ağlatan yazar deyimi.

az çalışıp çok para kazandıran meslekler

Bana göre hırsızlardır.
Ayrıca memur demişler ama bir gün o memur diyen arkadaşlar adliyelere uğrasınlar ama öyle bi bakıp çıkmayarak, sabah mesai başlangıcından, akşam mesai bitimine kadar.

köylülük

Köylülük; Yaşadığı toplumun tükettiği tarım ürünleri ve hayvan ürünlerini sağlayan kişilerin barındırdığı sıfattır. Günümüz toplumunda halen köylü deyince bi aşağılama haline bürünülse de, yapmacık ortamların popi hanımları ve beyleri sürekli özenilen bir durum olarak anlatırlar, köylülük hayali kurarlar avm'lerin kafeteryalarında. Oysa ki köye bıraksan bu hanım ablalarla, abileri bir saat yaşayamazlar.

pkk bir terör örgütü değil özgürlük hareketidir

Pöh ve Jöh devletin silahlı kuvvetleri değildir, onlarda özgürlüğü kısıtlanan pkk'lıları özgürleştiren iyilik meleklerilerdir.
O yüzdendir ki Türkiye'nin doğusunda özgürlük isteyen pkk'lılara özgürlüklerini veriyorlar...

yazarların şu an dinlediği şarkılar

grup imera - emri olur.

facebook profiline girenleri görmek

bir dönem facebook'ta bu uygulama vardı. profilini ziyaret eden sanırım 10 kişiyi görebiliyordun fakat sonradan güncellemelerden birinde kayboldu ve yıllardır da yok.

yaşanan şehir yaşamak istenilen şehir

istanbul-yalova

almanya mercedes üretirken türkiye ne yapıyor

Türkiye ise halen içindeki dahili ve harici bedbahtları ile uğraşmakta maalesef ki.

microsoft un merkezini türkiye ye taşıması

bu gidişle türkiye'de yerli sermaye namına bir şey kalmayacak ve en ufak bir sıkıntı da ise yabancı sermaye sahipleri sermayesini çektiğinde ise hep birlikte krize, açlığa, bin bir türlü zorluğa hoşgeldin diyeceğiz.

800 tl maaşla iki çocuğunu okutan anne baba

Aynı durumları kendimin de yaşadığı durumdur. Ailem sağolsunlar kıt kanaat babamın maaşıyla şehir dışında iki yıllık da olsa beni okula gönderdi, özellikle ikinci öğretim seçmiştim ki aileme katkım olsun diye. o zamanlar harçlar ortalama 350,00 TL civarındaydı bir dönemlik. ilk dönemleri hep kendim karşıladım, yazları çalıştığım için fakat ikinci dönem ücretlerini sağolsun hep ailem gönderirdi. her ay ortalama 200,00 TL gönderirlerdi bu da zaten kaldığım evin aylık masrafıydı. Ben ise sabahtan 16:00'ya kadar çalışıp ilk sene 200,00 TL'ye çalıştım. ikinci sene ise çaycılık da yaptım, oradan çıkıp dönerciye girdim gece 02:00'den sabah 09:00'a kadar günlük 10,00 TL'ye çalştım sırf aileme daha fazla yük olmamak onların üç kuruş gelirlerini baltalamamak için. Sonra ne mi oldu? derslere okulu uzatmamak için yüklendim ve bölüm birincisi oldum. Bu birinciliğe rağmen ailemi daha fazla külfete sokmamak için ise dgs'ye girmedim ve aöf işletme bölümü okudum. akabinin de dişimden tırnağımdan arttırdığım paralarla kısa dönem askerliğimi yaptım, geldim, şimdi ise adliyede zabıt katipliği yapıyorum ve bir yandan da adalet okuyup zamanında ailemi zora sokmamak için örgün okuyamadığım fakülteye gidebilmek ümidindeyim. velhasılı anne babalar her daim kendinden önce evlatlarını düşünürler ama bizler de evlatları olarak onları zora sokmamak için elimizden geleni yapmalıyız.

193 bin adet makam aracı olan devlet

merak ediyorum acaba o kadar toplu taşıma aracı var mı bu memlekette?

beğenmeyen chrome u kapar gider

(bkz: tükkanı kapatmak)
(bkz: ramazanda lokantayı kapatmak)
(bkz: ramazanda kahvehaneyi kapatmak)
(bkz: ramazanda chrome u kapatmak)
(bkz: ahmet kaya-bu ne yaman çelişki anne)

1996 da doğan efsanevi nesil

elindeki klavyeyi yavaşça yere bırak ve ellerini başının üzerine koy. *
abicim bi büyüyün, okulu, askerliği vs. yaptıktan sonra konuşun.

iftarını su ile yapan kızın asıl amacı

suyun yiyecek değil de içecek olduğu gerçeğinin unutulmaması gerekir.

marlboro yu masaya vuran solcu genç

(bkz: solcu olduğu için yatağın solundan kalkan genç) *

italya denince akla gelenler

pizza, spagetti, berlusconi ve pisa kulesi.
ayrıca tarih kitaplarından kalma bir bilgi olarak hep aklıma gelir; oniki adalar.

kızıl saç

redhead

komşunun erik ağacına dalmış efsane nesil

sırf bu bahçeler yüzünden çoğu kişi bahçe duvarlarına cam kırıkları yerleştirmiştir.

evlenmeden sevişmeyen kız

erkeklerin bir kısmında evlenmeden önceki düşünce modelidir. zira bekarken birlikte olduğu her kızın rahat ötesi olmasını ister, ama iş evliliğe gelince de hadi kızım başka kapıya, seninle evlenemem, o kadar insanla yattın kalktın evlenince beni aldatırsın korkusu yaşayarak o kızı bırakıp el değmemiş tertemiz kızlara yönelir bu tarz arkadaşlar kendileri çok temizmiş gibi...