Tdk.ya göre emek;

Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü, zahmet.

Uzun ve yorucu, özenli çalışma.

Hata : serdar ortaç şarkılarının oluşumunda bu kriterlere rastlanamadı.
"üzgünüm hayatım. sana her şeyimi verdim. artık mutlu olmak istiyorum. yoluma çıkma yeter. kalbimi parça parça ettin sen. hıııııı hııı hııııııı." şeklinde sözleri olan bir şarkısı bile vardır kendisinin. asrın müzisyeni, duayen insan.
yaklaşık 40 dk önce trafik kazası geçirmiştir.durumu ağır.
şarkılarının en büyük özelliği bir tek kendisinin söyleyebilmesi, ne ilginç di mi?!...
kumardan anlamayan ve türkiye de "sanatçı" diye adlandırılan kişi.
sahnede kadınlar olmadan bir hiç olan, ve bunun farkında olduğu için bir dolu kadınla sahnede şov yapan, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren (bkz: poşet) gibi iğrenç ötesi bir parça yapan, fakat buna rağmen alıcısı çok olan albümü yapan şahıs.
an itibariyle litvanyalı sevgilisiyle nişanlandığı altyazı olarak geçen kişi. kısa sürede evlenmelerini ve litvanya'ya taşınmalarını dilemekteyiz. *
tikilerin ve tiki kalmışların kutsal şarkıcısıdır.
yaza damgasını vuran şarkıların bir numerolu adamı. lakin artık tek temennimiz yaz gelmeden buharlaşıp uçması.
google aramalarında ''ser'' yazar yazmaz çıkan ilk üç şarkısı tamamen kendini tanımlayan itici varlık.

1 - mikrop

2 - işim olmaz

3 - poşet
anlamsız söz yazarı capon. ama ezbere söyle dese; söylerim bütün şarkılarını, adam bilinçaltımıza yerleşiyor.
sol sütunda her adını görüşte müziği bıraktığını sanarak heyecanlandığım çekik gözlü şarkıcı.
dansıyla gönüllerde taht kurmuş sanatçımız. önce sağ kol yaklaşık 14-15 saniye yukarı aşağı sonra sol kol aynı saniyelerde ve final kaçınılmaz o final iki kol birden toplanan saniye kadar yukarı aşağı hareket eder. ek olarak zıpladığını görenlerde vardır.
scarlett johansson olduğuna (ortalama mesafeden) yemin edebileceğiniz bir hatunla takılmaktadır.

adaletini ...... dünya .
müzik ruhun gıdasıysa, açlık sınırı 1 serdar ortaç şarkısıdır.

edit: eksinin sebebi ne canım serdar manyağımısın?
'ı, ş, ü' harfleri hariç, şarkılarının baş harfleriyle alfabeyi tamamlamış şarkıcı.
*
bir de 'ğ' hariç. * *
--spoiler--
ilişki benden uzak olsun,
peki niye her gün ağlıyorsun?
sebebini sen her gece seninle gezenlere aç da bi sor.
--spoiler--

güzeldir.
her yaz kaset çıkarmasından dolayı,doğalgaz faturası çok gelcek olmasına rağmen,kış mevsimine kanımı kaynatan şarkıcı.
mustafa sandalımsıgillerden bir stüdyo canlısı. şarkıcıdır.
yine sol frame'de gördüm de bişeyler söylemek istedim hakkında.

efenim serdar ortaç çok mübarek bi insan. ah şarkı sözlerine kurban olduğum. kelimeler cümle olarak bile manalı değil, şarkı içinde bütünsel olarak ele almayı geçtim zaten. kelime bazında manalı hepsi. her kelime tek başına manalı. nası yani ya?

"aşk bu kızılötesi /yaralı müzesi" nedir bu abi? cidden bi yardım edin. seviyorum bi de. neresini nasıl neden sevdiğimi bilemeden seviyorum. gerdan kırıyorum, omuz atıyorum. aptal gibi hissediyorum bazı zaman.

ama diğer yandan da, sanırsam hiç kimse kelimeleri yanyana dizerek kendi içinde bu kadar anlamsız sözler ortaya çıkaramaz. kim o kadar kelimeyi yan yana getirse muhakkak bir mana çıkar. bu nasıl iş anlamadım arkadaş.
(bkz: aşk bu kızılötesi yaralı müzesi hareket edemem)

türkçe kelimeler biraraya gelip türkçeyi terketmişler.
işi olmaz ondan daha güzeli yok.
alakasız sevmiyorum bu herifi eski manitam cok seviyordu o yüzden olabilir diyordum.

(bkz: ucurtmam tellere takıldı) isimli belgeseldeki yapmacık tavırlarından sonra iyice sevmemeye başladım.
''ilham kaynağım şu gördüğünüz boğaz. bu deniz öküze bile ilham verir'' diyen şarkıcı.
Benim bu şarkıyla büyümeme neden olan şarkıcı.

http://www.youtube.com/watch?v=cr4yrar3w3g

Bu ne lan? hayır o zamanda aklımız yokki şarkı seçelim, şimdi de psikolojisi bozuk olarak gez. olacak şey mi?