1. 1.
  kuşkuculuk...
  8 ... panapa
 2. 2.
  ayrıca, anti dogmatizm.
  ... rockonbaby
 3. 3.
  sokratın "bu dünyada tek bir şey biliyorum, oda hiçbir şey bilmediğimdir" sözüne mukabil septik kardeşlerimiz "onu nerden biliyon gülüm" demişlerdir. ne olmuştur, septikler ayarı sokratin eline vermişlerdir.*
  11 -2 ... no leaf clover
 4. 4.
  (bkz: biri felsefik birsey mi soyledi)

  efenim anlatayım;
  Septisizm, şüphecilik veya kuşkuculuk olarak da adlandırılan felsefi görüş.

  Septisizm felsefe tarihi açısından çok önemli bir yere sahiptir; zira felsefe tarihi boyunca yerleşik kanılar ve inançları sarsmış, felsefe, bilim ve özellikle din konusunda birçok anlayışın değişmesine ortam hazırlamıştır. Septisizm (şüphecilik) dogmatizmin (inakçılık) karşıtıdır.
  4 ... liberty
 5. 5.
  (bkz: Protagoras), (bkz: Pyrrhon), (bkz: epikuros), (bkz: bill gates)
  3 -2 ... liberty
 6. 6.
  başını pyrrhon un çektiği timon ve karneades ile devam eden, ateşin sıcak oldugundan bile şüphe eden şüphecilik akımı.
  1 ... machados
 7. 7.
  suphecilik. Bilimde olmasi gereken en onemli olgulardan bir tanesidir, zira herseye supheci bir gozle bakmak ve herseyi sorgulamak gerekir. Belki de din ve bilimin en ayirici ozellikleriden birisidir, dinde suphecilik soz konusu bile olamaz.
  2 ... lionheart
 8. 8.
  kurucusu pyrrhon'dur.pyrrhon la okullasan bu akim gercek bilgiye ulasilamayacagini savunur.ornek olarak afrikadan bir adam getirip -5 derecede bekletsek, o adam usur, yani -5 derece soguktur.ama kutuplardan bir eski mo getirsek ve -5 derece de bekletsek o eski mo usumez, yani -5 derece soguk degildir.e hani - 5 derece soguktu? gibi dusunceleri savunan septiklere gore hic bir konuda gercek bilgiye ulasamayiz, her seyin aksi de ayni olcude savunulabilir.o yuzden bilge kisi bu tur tartısmalara girmekten kacinmalidir.
  3 ... sakanin altindaki gercek payi
 9. 9.
  şüphe ettiginden bile şüphe edenlerin inandıgı felsefedir. dogru bilginin varolamayacagını savunurlar. septiklere göre, dogru bilgiye ne akıl ne de duyu organları yolu ile ulaşılabilir. her ikiside yanıltıcıdır. yolun sonuna bakıldıgında yol daralıyormuş gibi gelir. buda algıların yanılmasıdır. descartes ise; şüpheciligi dogru bilgiye ulaşmak için kullanmıştır.
  5 ... pocohontas
 10. 10.
  Septisizm, şüphecilik veya kuşkuculuk olarak da adlandırılan felsefi görüş.

  Septisizm; her tür bilgi savını kuşkuyla karşılayan, bunların temellerini, etkilerini ve kesinliklerini irdeleyen, ayrıca aklın kesin bir bilgi elde edemeyeceğini, hakikate erişilse dahi sürekli ve tam bir şüphe içinde kalınacağını, mutlak`a ulaşmanın mümkün olmadığını savunan felsefi görüştür. Septisizm felsefe tarihi açısından çok önemli bir yere sahiptir; zira felsefe tarihi boyunca yerleşik kanılar ve inançları sarsmış, felsefe, bilim ve özellikle din konusunda birçok anlayışın değişmesine ortam hazırlamıştır. Septisizm (şüphecilik) dogmatizmin (inakçılık) karşıtıdır.
  ... leggare