bugün

entry'ler (273)

kadınlardaki kıl sorunu

aslında sorun olmaması gereken sorun.

lan erkek milleti bekliyor diye hergün kesmek zorunda mısın? kaldı ki erkeklerin ne kadar bunu istediği de şüpheli. kadınlar biraz kendileri yapıp buluyor yani..

öykü

kurmaca anlatı türü.

mesela bakın ben kurdummm..

Gece erkenden attım kendimi yatağa.. uyumak için değil, ayakta daha fazla yapamadığım için, zira kafamın sağ tarafında bir ağrı kıvrandırıp duruyor beni, şakağım gözüm zonkluyor, elimi sokup gözümü çıkarasım geliyor, o derece.. yatakta dönüp duruyom, bir yerlerden müzik sesi geliyor, beynimin içinde çalıyor sanki.. aradım taradım sesin kaynağını buldum sonunda.. karşı binanın balkonunda üç beş avel oturmuş, öğrenci yamyamlar belli.. biri yatmış manitanın göğsüne, keyfi yerinde.. öbür eleman müziği açmış laptopunda, ses ordan geliyor.. eline almış bir alet oynayıp duruyor, bahane tabi, aklı yanında gizlice yiyişen ikilide, müziğin sesinden ve yabancı müzik çalışından belli, ama ben ilgilenmiyom demeye getiriyor aklınca.. tek tabanca kaldığı için yapacak başka şeyi yok tabi.. halbuki aklı onlarda denyonun.. az sonra o yiyişenler "biz yatıyoruz" deyip odalarına çekildiğinde, acaba ne yapıyorlar şu an deyip iç geçirecek belli.. hele o "biz yatıyoruz" lafı çok fena koyacak lavuğa, "biz sikişmeye gidiyoruz" diyorlar yani, herifin içi gidiyor tabi.. bütün gece dönüp durur yatağında, nasıl sikişiyorlar acaba, en ince ayrıntısına kadar kurar durur artık.. sabah kalkınca ayrı bir tiyatro tabii.. kız kısa donuyla çıkar odadan doğru banyoya.. çişş sesleri bile müzik gibi gelir bizim elemana.. o çıkar çıkmaz bizimki sıkıştım ayağına koşar banyoya, o büyülü ortamı bozulmadan teneffüs etmek için.. kızın az önce götünü koyduğu klozete abanır hemen.. salyalar akıtarak hayal kurar, bir otuz birin zamanıdır artık.. herkes kalktıktan sonra, gece yiyşen o tipler hiçbişey yapmamış triplerinde gezer evin içinde, yapmacık bir "günaydın" çakarlar bizim lavzeğe, böyle kısık gözlerle, gece fena sikiştik uykusuzuz yorgunuz demeye getirirler.. sonra kahvaltı masasında havadan sudan konuşmalar, olağan davranışlar, bugün napalımlar, hava da güzelmişler.. bizim eleman en ufak harekette moda girmeye hazırdır tabi.. kızın üstünde seks kokan bir pijama, tişörtünün altında göz kırpan taze emilmiş memeler.. öylece tutturulmuş saçlar, kaçamak bakışlar.. bizim lavzek hayaller aleminde.. kızın elinde tuttuğu çatalın yerini neler alır kim bilir.. içten içe de isyandadır avel.. ulan piçler gece çatır çatır sikiştiniz ne bu ayaklar şimdi!.... lavuğa hak veriyom tabi, bişey demiyom.. dünya buule üzerine kurulu ne de olsa.. o napsın...

alttan ders almadan üniversite bitiren insan

üniversitede yaşamamış kişidir...

ernesto che guevara

devrimcidir. bizzat yapmıştır...

inebahtı deniz savaşı

5-10 haçlı gemisinin 100 küsür osmanlı gemisini yok ettiği savaş. taktik bir hezimettir. ama ders kitaplarında zafer diye okutulur...

haram 40 milyon tl

zoraki bir tanım gerektiren bir başka önermedir.
milletvekili maaşları da haramdır o halde.. alın teri?

insanın maymundan geldiği düşüncesi

eksik bilgidir.. maymundan gelme yoktur, maymun ve insan ortak atadan gelir.. gerçekler sizin hoşunuza gitsin diye orda değildir, gerçek neyse odur...

chp nin başına atatürk geçse iktidar yapamaz

biraz gerçekçi olmak lazım.. hatta çok.. atatürk gelse tayyip ve senin diliniz tutulur be.. meczup diye tımarhaneye sokarlar sizi..

akp li vekilin chp li vekile verdiği müthiş ayar

yanlış ayardır.. nohut vs satanların yani tüccar ve sanayicilerin çoğu akpye oy verir.. islamcı zenginlerin arttığı hesaba katılırsa durum daha da netleşir...

sağcı seçmenlerin kaypaklığı

sağcı seçmenlerin birgün a partisine öbür gün b partisine oy vermeleridir..

1999 seçimleriyle 2011 seçimleri karşılaştırma (islamcı partileri saymadık -refah partisi çizgisi-, çünkü akpde toplandıklarını biliyoruz)

anap: 4,122,926 oy aldı; bütün bu oylar AKPye gitti (nerden anlıyoruz? çünkü mhp ve merkez sağdaki diğer partilerin oyları artmadı, tam tersine azaldı, burdan chpe oy gitmediği de açık)

dyp: 3,745,417 oy, hepsi akpye gitti (nedeni yukardakiyle aynı)

bbp: 456,354 oy, oylarını artıramadı, tam tersine yarı yarıya düştü; çoğu akpye oy verdi. (nedeni aynı)

mhp: 5,606,634 oy, mhp oylarını korudu, ama hiç artıramadı, hatta biraz azaldı. yani teorik olarak, 1999dan sonra oy kullanmaya başlayan hiç kimse mhpye oy vermedi (bbp de aynı şekilde, hatta eski oylarını kaybetti).
.......

türkiyede kemikleşmiş oyu olan iki parti var: chp ve mhp. mhpnin aksine, chp (yani orta sol) oylarını neredeyse yüzde 100 oranında artırdı.

bu ikisi dışındaki partilere oy verenler kaypaklıkta zirve yapmışlardır. 1999'dan itibaren ayrıntılı seçim sonuçlarına bakın anlarsınız.

seçim meydanlarında erdoğan chp ve mhpnin yanısıra eski dyp ve anapı da hedef almıştı. buna karşın o eski dyp ve anapa oy verenlerin hepsi akpye oy vermiştir. bu seçmenler kendi geçmişlerini eleştiren akpye oy vermiştir.
bugünkü akp eski fazilet dyp anap bbp gibi partilerin toplamıdır.

sonuç: sağcı seçmenin (mhp dışında) son derece kaypak (ya da yuvarlak*) olduğunu rahatlıkla söylenebilir...

sırrı süreyya önder

güzel, samimi, dürüst insan...

12 haziran 2011 genel seçimleri

akpye oy verip de "akpye oy verdim" demekten utanan önemli bir kitlenin olduğunu gösteren tablodur...

türban takan kadının özgür insan olabilme ihtimali

içsel bir nedenden değil dışsal nedenlerden (din gelenek vs) dolayı taktığı için öyle bir ihtimali olmayan kadındır.. yani türban takıyorsa zaten özgür değil demektir..

edit: bu sadece türban için değil başka şeyler için de geçerlidir...

chp mhp pkk koalisyonu

oksimoron bir koalisyondur.. böyle birşey söylemek için insanda gerçekten beyin olmaması lazım.. kıvrımlı et parçasından bahsetmiyorum tabi... kırmızı başlıklı kızla kurdun koalisyonu kadar mantıklıdır...

akp ye oy verme sebepleri

ak partiye "vermek" isteyenlerin sayıkladığı ifadedir.. çok mu veresiniz var diye sorulasıdır..

en güzel kız isimleri

nuriye hüsniye döndü dursun...

yazarların 2011 genel seçim oy oranı tahminleri

akp 38
chp 30,5
mhp 13
tüm bağımsızlar 9

tutmazsa gel yanıma

not: rakamlar seçimde yapılacak hile hurda dağıtılmadan verilmiştir..

ülkeyi sonsuza kadar akp yönetmelidir

oksimoron bir ifadedir.. akp iktidarsa o ülke sonsuza kadar gitmez nitekim. üç beş postada pörtler..

incir reçeli

reçellerin kıralıdır.. güzel yapılmışsa üstüne tanınmaz... iri parça incirler löp löp..

11 haziran 2011 sındırgı depremi

ürkek bir depremdir. 4,6 neymiş lan.. deprem dediğin şöyle zobadan!!!