bugün

entry'ler (205)

kapisuyu

zamanın güzel bir şekilde yavaşladığı, sakinlik abidesi mekan.

sivas çok soğuk lan sarı kart görelim

işin aslı futbolcular tarafından yapılan saf kurnazlık değildir . alınan sarı kartlar, ligin en kötü futbolunu oynayan iki takımdan birinde (biri sivas diğeri denizli) bütün sarı kart haklarını doldurarak, daha zorlu maçlara oyuncuları saklamak amacı ile teknik yönetim tarafından bilinçli olarak yapılan bir taktiktir. kimse Daum'un ya da Kocaman'ın bunu açıkca söylemesini beklemesin.

hepimiz hrant ız hepimiz ermeni yiz

siz 3 yas iq'su ile bülent ersoy esprileri yapmaya devam ederken, bu ülke için fikir üreten insanlar öldürülüyor. Hrant'ı anlamanızı beklemiyorum zaten, hiç biriniz bir cümlesini bile okumadınız ama en azından haince öldürülen bir insan için yılda 1 kere de olsa hepimiz Hrant'ız hepimiz Ermeniyiz diyemiyorsunuz. çünkü ermeniliğin kötü olduğuna inanmışsınız bir kere. küfürlerinize alet etmişsiniz. Sizin gibiler katillerle bayrak önünde fotoğraf çektirir, soyut anlam taşıyan bir slogan ile kitlenir ne yazık ki.

israildeki filistinliler, Bulgaristan ,Çin, Kıbıs' taki Türkler için bunları yapabiliyorken, kendi ülkenizde sizinle beraber yaşamak isteyen; 7 sülalesi sürülmüş, öldürülmüş bir insan için aynısını yapamıyorsunuz ki bu insan size 1 dirhem nefret beslemiyor. ikiyüzlülüğünüzü araya katmak hiç istemezdim, üzgünüm.

o yüzden sizin bu cümeleyi bir gün anlayabilmeniz dileği ile, hepimiz Hrant'ız hepimiz Ermeniyiz de diyeceğiz.

ateist

Sanılanın aksine, tek tanrılı ve çok tanrılı dinler gibi kendinden önceki yaygin inanisa göre tanimlamaz kendini ateizm. islam kendini Hristiyanliga ve Yahudiliğe göre tanımlarken de vardı ateistler, budizm kendini hinduizme göre tanımlarken de.

daniel gonzalez güiza

twente maçında, ingiliz spikerin sürekli huita deyip beni dumura uğrattığı golcü*. biz mi yanlış telaffuz ettik adını aylarca?

mutafiffin suresi 13 ayet

(bkz: mecazı anlayamamak)
(bkz: tek tespitle bütün çelişkileri yok etmek)

serdar turgut

ağzından salyaları akan şöven tecavüzcü karakterini açık açık göstermiştir. Bu insan suretindeki pisliğe birinin artık dur demesi gerekiyor.

abdul kader keita

Keita nın tek derdi gerçek bir derbi görmemiş olmasıydı, artık gördü. 3 kişi tuttu 5 kişi tutamadı değil bu iş. kaldıramıycaksan tansiyonu televizyondan izleyeceksin maçı bizim gibi, yok kavga etceksen aldığın milyon euroları hayır kurumlarına bağışlayacaksın.

veda valsi

büyük yuvarlak yapılıp herkesin herkesle vedalaşması sağlanırdı bu son gecede. ordaki insanlardan akıllarda kalan bir sima bir isim başka da yok...

evrim teorisi konulu televizyon programları

Bilim insanı suretinde birçok bağnazı-yobazı görmemizi sağlayan programlardır.

tayyip erdoğan ın görmek istediği gençlik

yurtdışında doktora yaptıktan sonra 15 yaşında bir çocukla evlenen gençliktir.

unirock festival 2009

arkadaşımın tabiri ile arch enemy ortaladı, kreator kafa ile indirdi, amon amarth voleyi çaktı. daha detaylı anlatmak gerekirse;

* ilk günün grupları gayet iyiydi. Soul Sacrifice bu tarzdaki diğer türkiyeli grupların kendilerine örnek alması gereken grup olduğunu gösterdi. * pickpocket vokalleri ve rampage in klişe riffleri dışında kulak tırmalayan birşey yoktu. Arch enemy nin performansı gayet şıktı.

*ikinci gün rotting christ, paradise lost ve kreator arka arkaya çaldı. ayrıca festivalin en kalabalık günü idi. rotting christ dışında fazla eğlenmemiş olsam da, Kreator fanlarını coşturmayı bildi. tek problem ses sisteminin kötü olması ve sadece sahneyi karşıdan gören yerlerden düzgün ses alınmasıydı. benim oturduğum yere sadece twinlerin sesi geliyordu mesela...

*üçüncü gün episode 13 ile başladı benim için. episode tarz değiştirmiş olmamış. melodik episode olmuş suicidal. firewind klasik power gruplarının yaptığı hereyi hakkıyla yaptı :D . Amon Amarth sahnede ne kadar iyi olduğunu tekrar gösterdi. tam playlist ile izlemek ayrı güzel oluyormuş.

festivalin artıları; ucuz biletler, ucuz içki, ucuz yiyecek, güzel gruplar, kolay ulaşım.

festivalin ekileri; dandik kamp alanı * , dışarı çıkamamak gibi abidik kurallar.

son sözüm amon amarth fan club a; ulan veletler madem fansınız, niye yuhluyorsunuz adamları konsere 15 dakika geç başladılar diye. monitor feedback verirken konsere çıksalardı da dandik konser mi olsaydı. hayır şarkı sözlerini ezbere bilmemenizi, konserde mal gibi birbirinize bakmanızı geçtim, insan tshirt ünü giydiği grubu yuhlar mı. eve geç kalmak istemiyosanız gelmiceksiniz festivale. ayıp. tabi orada yuhlamaları durdurmaya çalışan fanlar da vardı. umarım o veletleri fan clubdan atarlar.

ps. unutulanlar için editler gelebilir.

savaşma seviş pankartı taşıyan kız

abazan sözlük yazarlarının nedense aşırı ilgisini çeken kız. zaten o kız ağzından salya akan kimseyle ne savaşır ne sevişir.

unirock festival 2009

dünya gözüyle arch enemy göreceğiz daha ne olsun.

mastodon

son albümleri (bkz: crack the skye) harika olmuştur gene. Oblivion adlı bir şarkıları vardır ki insan olan öyle söz yazamaz.

one minute

(bkz: Unadorned) in 1 dakikalık şarkısının adı.

wow oynayan kız

hayallerin kadını.

yunanlara aşırı sempati duyan genç

beyninin kulubesinden arada dışarı çıkıp havlamayan insandır. denizin karşı kıyısında kendisi gibi insanların olduğunu bilen insandır. Yüzyıllarca aynı topraklarda yaşadığını unutmayan insandır. eğer şanslı ise en azından bir Yunan arkadaşı olan insandır.haa bir de şartlı refleksden arınmış insandır.

gece olmadan ders çalışamayan insan

vampir modundaki öğrencidir.

metal müzik türleri

bazı grupların dikkat çekmek için abidik gubidik tarz isimleriyle * ortaya çıktığı gerçeğini bir kenara bırakırsak, yukarda bahsi geçen birçok tarzın gerçekliğini ve bu gerçekliği temellendiren müzikal altyapıya sahip olduğunu gözden kaçırmamalıyız. iyi bir metal dinleyicisi, heavy metalle power metalin, black metalle death metalin, hatta Florida death metalle Swedish Death metalin ayrımının farkındadır.