bugün

bostanci daki catismada sehit düsen, fotografindanda anlasilacagi üzere temiz yüzlü, cesur emniyet amiri. ruhunuz sad olsun! amirim.
kızları 2 ve 4 yaşlarındadır. hakkari'de 2,5 yıl boyunca özel harekat dairesinde görev yapmış ve pek çok silahlı çatışmaya dahil olmuştur. geçen sene istanbul'a gelmiş ve başkomiserlikten emniyet amirliğine terfi eder etmez bostancı'daki çatışmada apartman girişine yerleştirilen bubi tuzağının inflakı sonucunda şehit düşmüştür. ayrıca haberlere göre kendisi çok da iyi silah kullanırmış. bu işlerde ne kadar tecrübeli ve birikimli olursan ol, gerilla taktiklerine karşı savaşmak her zaman büyük sıkıntı malesef. 36 yaşındaydı, ülkenin başı sağolsun.

edit: apartmana giriş esnasında polisin bir bocalamasını da hissetmedim değil bu arada.
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ama burada, polisimizin eğitimsizliği ile ilgili birşeyler demek lazım. Sen koskoca emniyet amirisin ve timinle bir teröristin sığınağına giriyorsun. Bu adam kapkaççı değil, trafik suçu işlememiş, adı üzerinde terörist. Neden daha dikkatli olunmadı? Amerikan filmlerinde görüyoruz, adamlar termal kameralarla kapının arkasını görüyor ondan sonra içeri giriyor. Bizimkiler ise kapıyı kırıp içeri girmeye çalışıyorlar ve bubi tuzağı patlayınca şehit oluyorlar. işte tam bunları düşünürken akşam haberleri izliyordum ve cep telefonu ile çekilen polisin vurulma sahnesini gördüm. içerideki kahpe, silahla polislerin üzerine ateş açmaya başlamış, bizimkiler de allah ne verdiyse kaçıyor ve çiti atlamaya çalışıyorlar. Bu sırada bir polis yaralanıyor. Kardeşim hadi geri çekiliyorsunuz, bu olabilir. Ama allahaşkına 2'niz gerinizi kollarsınız, bu sırada bir tanesi adama baskı ateşi yapar ki herif kafasını uzatıp hem sizi vurmasın hem de yeni mevziinizi görmesin. Geriye kalanlar çiti aşar, sonra onlar baskı atışına başlar, siz de sağsalim yeni mevziinize varırsınız. Nedir o öyle, hepiniz çitin üzerinden aynı anda atlamaya çalışıyorsunuz.
cenaze namazı fatih camii'nde kılınan kahraman polis. allah mekanını cennet etsin.
bayrak uğruna kurşun atanda, ölende yücedir ve kendisi yüceliğin en üst makamına yerleşmiş bir şehittir.
http://galeri.internethaber.com/gallery.php?id=3760
güncel Önemli Başlıklar