bugün

bir de bu selena dizisinin,başka bir dizi olan 'sihirbaz kardeşler' adı altında yayınlanan başka bir versiyonu var ki burada oynayan kızın adının da selena gomez olması da ilginç bir benzerlik doğrusu.
küçük bünyelerde tamiri olmaz hasarlara yol açan dizi.

http://www.youtube.com/watch?v=Pj_Og157N3w

http://www.youtube.com/watch?v=-OPn3ay5jJI
selahattin-emre-naim üçlüsünden oluşabiliritesi yüksek kankaların birbirlerine hitap şekli.

(bkz: yumatu)
bir hareketiyle arda turan'ı liverpool'a transfer edebilecek olan yengemiz.
arda turan ın çıktığı. bende galatasaray lıyım tamam ama ardacım ne kadar güzel olursa olsun selena'yla da çıkılmaz ki be. ne zaman yüzüne baksan bunlar gelir aklına ne bileyim olmaz yani.
kadın programlarından bile daha saçma olan, gereksiz ve hatta çocuklar için çok zararlı dizimsi.
ilginç dizi.
güzel bir cumartesi sabahı uzanıyordum. demin kanalları gezerken dikkat ettim bu diziye.
şöyle bir olay yaşandı:
anne/teyze tarzında bir kadın 4 tane çocuktan birine bir sürü şey almış diğer üçüne ise alakasız şeyler. neyse mesele bu değil.
bunlar hediyelerini alıp yukarıya çıktılar. 3 tane çocuk hepsi giydi alakasız şeyleri.
çocuklardan birinde metallica tişörtü vardı. bu diğerleriyle dalga geçerken onlar da ona "ne bu köpek kovalamış gibi" dediler.
ve olay bundan sonra gelişti;
metallica tişörtlü kız: dalga geçiyorsunuz da en azından benim bir tarzım var!
diğerleri: ne tarzıymış o göster de görelim.
metallica tişörtlü kız mikrofona benzer bişey alıp, benim şaşkın bakışlarım arasında: bir kadın çizeceksin, onun gibi bırakıp gitmeyecek diye bağırmaya başladı.
ne tarzmış lan.**
sihirli annem den daha kötü olan dizi.
sinem kobal için orta yaşlılarında izlediği dizi. ama isterse adriana lima olsun yine çekilmezdi bu işkence.
se-le-na şeklinde hecelenerek söylenişi hafızalara kazınmıştır. seee-leeee-naaaa, selena! selena!
annemin şiddetle isyan ettiği dizidir. görünce gözleri kızarmakta, elleri titremekte, ses tonu değişmekte, bambaşka bir varlık olmaktadır. sebebi de, farklı bir kanaldayken, selenanın oynadığı kanaldaki, selenadan sonra başlayacak olan dizisini "başladı mı başlamadı mı" diye sürekli kanal değiştirerek takip etmesi ve bir gecede en az 20-30 kez selena ile gözgöze gelmesidir.

bir ara ablamla, anneme "selena" diye sesleniyorduk kızdırmak için, "yapmıyorum size yemek falan, gidin dışarda yiyin, zıkkımın kökünü yiyin" şeklindeki haykırışına şahit olmuştuk.
o denli...
dizi tarihinin en kötü yapımıdır bu dizi.
dizi hakkında kötü, tarihin en kötü dizisi, saçma v.s diyenler dizinin çocuklar için, üstelik ilk çocukluk dönemindekiler için, yapıldığını göz ardı ederler.

tamam dizi senaryo olarak son derece bsürd ama kesinlikle kötü değil. diziyi olumsuz yönde eleştirenlerin dizinin bir bölümünü baştan sona izlemedikelrine eminim.

oyuncuya kıl olabilirsin, burak tipine de selena tipine de, leyla tipine de kıl olanlardanım. ama bu tiplere kıl olmam diziyi kalitesiz yapmıyor.

dizideki hades karakteri zaten kalitesi çokça izleyici tarafından bilinen bir tiyatro oyuncusu (bkz: Sinan Çalışkanoğlu) mükemmel bir oyunculuğu var. o sinir olduğunuz selena ya, leylaya, burak karakterine sık sık gerizekalı demesi sizi epey rahatlatıyor. yaptığı espriler oldukça komik. zaten çocuk değilseniz dizide hep hades i tutuyorsunuz.

çocuk oyuncular dışında hiçbir oyuncu rol yaparken yapaylığa düşmüyor, sırıtmıyor (selena karakteri dışında). çekimler de , efektler de bir türk dizisi için çok iyi.

ayrıca dizide müthiş göndermeler var. hepsi de çocukların anlamasının mümkün olmadığı, tamamen yetişkinlere gönelik göndermeler. zira dizinin arka olanında gani müjde gibi bir isim var. (bkz: kaygısızlar) (bkz: ruhsar)

başta da dediğim gibi dizinin 6 yaşındaki bir çocuk düşünülerek yapıldığını da gözönünde bulundurmak lazım. 6 yaşında bir çocuğun hayranı olduğu diziyi beğenmemek, karakterlerine kıl olmak diziyi kalitesiz yapmıyor.

son olarak yetişkinlere de kurgusuna, olay örgüsüne takılmadan en azından 1 bölüm izlemelerini tavsiye ederim. kesinlikle kendilerine göre birşeyler bulup dizi boyunca kahkaha atacakları yerlerle karşılaşacaklardır.
Kendi aramızda bir ekol olan dizi kahramanı. Her gece selena selena diye cıgırıp gelmesini beklediğimiz fakat hic gelmeyen sahsiyet.
çok zorlama dizi. sinem kobal gibi biri artık bakire olmasa da olur.
kötülükler prensi hades için izlerdim. dizi çocuk dizisi idi ama, diziyi izlerken senaryoyu yazanın diziyi aşan incelikte esprilerini görürdüm. meğer dizi gani müjde'nin işi imiş. esprilerin güzelliğinden kendini belli ediyordu üstat.
çocukların yavrucakların beyinlerini sulandıran nitekim berbat ve absürd bir film.
ebeveynler lütfen izletmeyin şu abuk sabuk şeyleri biraz arka sokaklar izletin yaw.
mobilya markasıymış efenim.
adımın selenay olması nedeniyle okuldaki kazık kadar olan hocaların bile el ele tutuşup se le na diye çağırdıkları isimdir.
hatırlanan tek şey: 3 tane daltonun ellerini birleştirip kelime-i şaadet gibi 3 kere selena demesi ve selenanında aslında komik olmak istemesede komik bi şekilde seeelamm kızlaaaaaar demesidir.
an itibariyle atv'de tekrar bölümlerinden biri başlamakta olan dizi.
(bkz: ütopya)
birbirinden iyi kalpli aynı zamanda bir o kadarda salak 3 kızın başından geçen büyülü müyülü maceraları konu alan tv dizisi.

(bkz: se-le-na selena!! selena!!)
finali izleyince gülmek yerlere yattığım dizi olay şu:
göktaşı dünyaya çarpmakta onos mu ne sihir yapıyor ve göktaşı parçalanıyor parçalanan göktaşı selenanın bardağına giriyor.
fanboylarına cumartesi günleri saat 10:00 da atv'de oynadığı duyrulur.
güncel Önemli Başlıklar