bugün

entry'ler (1138)

sıkılıyorum lan

yıllar sonra buraya geldiğime göre, fena sıkılıyorum.

itiraf ediyorum

çok uzun zaman olmuş sözlüğe girip bir şeyler yazmayalı. aklıma geldi bir gireyim dedim, ne kadar da çok şey değişmiş sözlükte, ne değişmedi ki?
girip eski mesajlara falan baktım, eskiden hoşbeş selamımız sabahımız olan insanları aradı gözlerim kimi silik olmuş, kimi toplayıp pılını pırtını çekmiş gitmiş.

çok şeyler oldu geçtiğimiz yıllarda sözlük, mesela 30 oldum geçenlerde ne tuhaf.

rotamoto

Motosikletli gezgin blogları kervanına yeni katılmış, ama gezgin olamamış bir adet motosikletli gezi blogudur. türkiye içerisinde ufak ufak gezmekte ve gezdiklerimi paylaşmaktadır.
göz atmak isteyenler http://www.rotamoto.com 'dan bakabilirler efendim.

sözlük yazarlarının blog sayfaları

http://www.rotamoto.com/
öyle ara sıra geziyorum, görüyorum onları da yazıyorum.

kömür limanı

bu sene bir kaç gün kamp attığım yolu dışında her şeyi mükemmel olan koy. gitmeden önce araştırdığımda eski tarihli yazıların hepsinde meşhur orfozlardan bahsediliyordu malasef kendini bilmez iki tane yabancı dalgıcın zıpkınla vurulduğunu ekşi sözlükte okuduğumda biraz hevesim kaçmıştır gider ayak ama bir gidilip görülesi mekan.
Kömür ile ilgili yazı ve fotoğraflar için buyrun efendim blogumu takip edebilirsiniz.

http://rotamoto.com/2016/...isi-1-komur-limani-kampi/

televizyon kumandasını kaplayan naylon

90'ların sonu 2000'li yılların başında hemen hemen her evde sık rastladığımız durumdu vakti zamanında.
yadırganmazdı o zamanlar esnafın hesap makinasını naylonla kaplaması. bakkalın, marketin yazar kasasının üzerinde bulunan yazar kasa için özel imal edilmiş naylon kılıf.

bizim eve geç girmişti teknoloji, esnaf babam sanırım 2001 yılında mahalledeki çeyizci esnafından taksitle alıp kucaklayıp getirmişti uzaktan kumandalı ilk televizyonumuzu, sonunda kurtulmuştum evin en küçüğü olarak akşamları ev ahalisinin yakından kumandası olmaktan, uzaktan kumandanın pilini takıp naylonu tekrar geçirilmiş bir kumanda bile büyük bir keyifti o zamanlar, düşünsenize lan yıllarca git aç bakayım şu kanalı, sesini aç biraz, reklam girdi diğer kanalı aç diye kumanda işlevi yüklenmiş bir çocuğun elinde televizyon kumandası, ablasının yüzüne tutup düğmeye bastığında kanal değişiyor. vay amısınakoyim ne çabuk geçmiş o güzel yıllar.

günümüz erkeklerinin beceriksiz tipler olması

Sikca rastlanilan durumdur, en basitinden bizler eskiden okullar kapandigi zaman babamizin buldugu dukkanlarda ciraklik yaparak kendi paramizi kazanmayi ogrenirdik, hayati ufaktan ufaktan gozlemlemeye baslardik. Fakat simdikilere bakildigi zaman cogu universiteyi bitirine kadar bir ise girip calismamis, hayatlari playstation, internet, sosyal medya olmus cikip arkadaslariyla iki muhabbet bile edemeyen ezik bir nesil.

ilişki yaşanmayacak erkek modeli

Sapsiz armut, çöpsüz üzüm arayan kadınlar için listenin uzayip gideceği erkek modelidir.

iğrenç espri duyunca verilen tepkiler

Kurek yok mu atın şu boku dışarı.

napıyorsun yazınca yatıyorum diyen erkek

Benim gibi yatabilme ihtimali varken oturmayan birinin surekli verdigi cevaptir. Bir sure sonra karsi taraf icinde normal bir durum haline gelir yatiyorum cevabi.

abisinin en yakın arkadaşıyla yatan kız

En yakin arkadasinin kiz kardesine goz diken adamin kandirdigi kizdir.

ermeni olmak gurur kaynağıdır

Cok afadersiniz ermeni olmak, ermeni olmaktir. Onemli olan insan olmaktir.
(bkz: cok afadersiniz bana ermeni dediler)

birvarmisbiryokmus

Safagi yavas yavas aydinlanan fakat kendisi kararan yazar. Dondugunde Moda sahilinde bomontisiyle yazarlari kabul edecek yazar.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

Askerliktir, ranzaya yattiginizda yuksek dozda hissedersiniz.

söylemesi zevk veren rusça kelimeler

paçimu=neden.

bol bol gezen meslekler

çalışanlarını "gezmekten" nefret ettiren mesleklerdir. sanıldığının aksine gidilip gezilmez, yani gezilse bile gezmeye gidilmiş gibi gezilmez gidilen yere çalışmak için gidilmiştir. sıkıcıdır, bunaltır.

129t taksim otobüsü

Gece saat on`dan sonra taksim yonunden kozyatagi yonune hareket eden bir 129t ye bindiyseniz midenizin gercekten saglam olmaasi gereklidir, yaninizda gerekli dezenfekte malzemesi bulunmadan binilmemesi, ve mumkunse koltuklar bos olsa dahii ayakta seyehat edilmesi onerilir cunku yaniniza oturan birinin uzerinize veya akakkabilariniza kusma durumu genellikle bu otobuste yasanir.

isim at soyisim com mail adresi

Jilgin-_-jojuk34@hot kadar karizmasi olmayacak mail hesaplaridir. Gereksizdir.

badakizm

"Erkek bedeni icerisinde kadin gibi davranmaktir."
(bkz: ibne)
(bkz: metroseksuel)

yansın kör olsun çocuğun meydan savaşı yapıyoruz

Cok laf soyler, cok kufur edebilirdim bu haysiyetsiz merhametsizlere ama ettigim kufur bile cok bunlara.
Kendi halkina karsi savasan, bir cocugun bogulmasini, kor olmasini dileyenlere ne denilebilir ki.
Apo cocuk katiliydi degil mi?
Hele o israil yok mu o israil ellerinde cocuklarin kani var.
Ya dusman olduklari esad`da katletmiyor muydu cocuklari?
Ne farkiniz var yukaridakilerden?