bugün

beşiktaş belediyesine ait konser alanı olarak nitelendirilebilir. acık hava sahnesi olmasından dolayı yazın faal olmaktadır. eski laila yeni sortie'nin yanındaki boş alana kurulan sahne ile kurucesme arena aktif hale gelmektedir. kışın bu alan boştur.
1 senedir faaliyet gösteren eskiden çöplük(veya otobüs durağı tam hatırlayamıyorum)boş alanda kurulmuş olan,sortie nin tam yanında olan ve 1 senede düzenlediği konserlerle ilgiyi üzerine toplamayı başarmış olan konser alanı.özellikle boğaz manzarası nedeniyle oldukça hoş bir manzaraya sahiptir.
16 agustos tarihinde sezen aksu ve hepsi grubunun sahne alacagı mekan.
buraya kuruçeşme meydanı denilirse tutmaz, biz eziğiz ya hemen yapıştırın arenayı.
http://www.kurucesmearena.net
turkcell tarafından işletilen organizasyon alanı.
ve ayrıca; (bkz: 9 temmuz 2007 shakira konseri)
2007 itibariyle Turkcell sponsorluğunda adı turkcell kuruçeşme arena olarak değişen konser mekanı...
herhangi bir şekilde telefonla aramanın mümkün olmadığı mekan. fotoğraf makinalarının konser alanına alınıp alınmayacağını öğrenmek istiyorum, ancak sorabilmek mümkün değil.
Ortaköy den Kuruçeşme ye gelmeden deniz tarafındadır. Eski kömür tevzi deposunun bulunduğu yerdedir. Eminönü, Taksim ve Beşiktaş tan kalkan boğaz sahil yolunu kullanıp Sarıyer yönüne giden otobüsleri kullanarak mekana ulaşılabilir. Özel aracı ile gidenler için mekanın arkasında açık otopark bulunmaktadır. Ayrıca Kadıköy, Üsküdar ve Beşiktaş Dentur iskelelerinden özel seferler düzenlenmektedir.
bu akşam itibarıyla shakira ablamızın konseri vardı ve trafik kilitti , beni çıldırttı ... nefret ediyorum ya bana ne konseriniz varsa ben sadece eve gitmeye çalışıyorum .. (bkz: shakira nın hangi şarkısına katılacak bu konsere gienler o da tartışılır ya)
duyduğum kadarıyla oturma yerleri de yapılan ve plastik koltuklarla dontılan aktivite mekanı. ayrıca ayakta seyirci de alınıyormuş. tabii dümdüz alana hem koltuk, hem ayakta seyirci nasıl olacak pek çözemedim. gidip görmek lazım.

edit: son derece mantıklı bir çözüm düşünmüş turkcell'deki amcalarımız: http://www.turkcellkuruce...togaleri/buyukler/005.jpg
güzel.
7 eylul'de en onemli konserlerden birine ev sahipligi yapacak olan mekan.
(bkz: turkcell kurucesme arena)
rumeli hasırının pabucunu dama atan etkinlik alanı. Hertürlü konser vb organizasyona keyifle, boğaz havası alarak katılabilirsiniz.
quarezma nın yani nam-ı diğer q7 nin adının zikredilmeye başlandığı boğaz manzaralı güzel mekan.