bugün

yalaka kelimesini hakaret olarak alan ama kendisi zırt-pırt ''böyle olanlar şunu anlamaz, öyle yapanlar anlamaz zekası yetmez'' diyen, aşşağılayan yazar.
(bkz: ayperi)
fikirlerini desteklediğim ve düşündüklerimizin bir olduğu, benim gibi toplumsal konularda marjinal yorumları olduğunu daha bugün farkedebildiğim yazar..
sayesinde adolf hitlerin, recep tayyip erdoğandan daha çağdaş ve mantıklı olduğunu öğrendiğimiz filozoftur. kendisinden çağdaşlık ve mantık kavramlarından ne anladığını duymayı da çok merak ediyorum.
(bkz: bad reputation)
bir fetiş olarak mini etek. minicik sever yazar.
her konuda fikirlerini sonuna kadar belirtmekte ozgur olan bir yazardir.ve bazilari bundan hoslanmiyor diye dusuncelerinden vazgecmez.
son 30 entry'sine bakıldığında anlamının ne olduğunu bile bilmediği şeriat hakkında baya bir saçmaladığı görünen yazar. ayrıca islam ve kuran hakkında yaptığı cahilce tespitler de sözlüğü oldukça meşgul etmiş yazarı.

· seriat cahilligin doruk noktasidir (3) ...
· cumhuriyet mitinginde bulusalim kampanyasi ...
· istiklal mahkemeleri ...
· bulent ersoy un ortunmesi ...
· madimak oteli ...
· komunistlerin yaptiklari katliamlar ...
· seriat sisteminde sapkinliklarin cogalmasi ...
· seriat ...
· seriatcilarin yaptiklari katliamlar (4) ...
· seriaat isteyenlerin ucak bileti benden kampanyasi (2) ...
· hem dinci hem cirkin hem de aptal olan erkek (2) ...
· seriat isteyenler irana def olsunlar (3) ...
· budizm son dindir ...
· turkiye budist bir ulkedir ...
· kuran in tanri tarafindan gonderildigine inanmamak (2) ...
· halka ragmen halk icin ...
· laik olmak ...
· anarsist sirin ...
· turkiye musluman bir ulkedir musluman kalacaktir ...
· gerici sirin ...
· sirinler koyune seriatin gelmesi ...
· seriat mi gelsin ordu mu ...
· gay musluman ve de zenci olmak (2) ...
· ismini vermek istemeyen yazar ...
· travestileri asagilayan zihniyet ...
· mini etek giyilmesini emreden din (2) ...
· dumanlimusti ...
· mini etek giyip oruc tutan travesti ...
· islamievlilik com ...
· 14 nisan 2007 cumhuriyet mitingi ...

bir de onun kelime dağarcığına katkıda bulunmak adına
(bkz: faşist)
(bkz: provokatör)

yanina what is your problem 2 adli yazari da alip bi köseye cekilsinler istiyorum.
o kösede enine boyuna tartisip, harika espriler, zekice tespitler yapip, cevap verilebilitesi sifirin altinda olan sorular hazirlamalarini, yobaz avciligi diye bir meslek dali gelistirip üniversitede adlarina kürsü actirmalarini diliyorum.

sonra yazdiklari her entry'nin akabinde vücutlarinin kanatlari birbirine carpan, etrafi nahos kokulara bulamalarina yardim eden nacizane kismiyla semaya yükselmelerini talep ediyorum.

onlari cok seviyorum be sözlük.
hem de cok.
inanmazsin.
yazdiklari seyler salama yada kafadan atma seyler degildir cogunu din alimleri bile kabul etmistir. her zaman ^cok iyisin^ ^cok guzelsin^ ^yuru bea seni kim tutar^ gibi laflarla karsilasmis insanlar elestirilerine gucunebilirler. ben onlara burda daha acik goruslu olmalarini kendileri icin istedikleri ozgurlukleri baskalari icinde istemelerini istiyorum.
çocuklarımız namaz kılmasın yoga yapsın başlığı açmış ve silinmiş şahıs. söyle bir cevap yazmıştım, boşa gitmesin.

bize insanların neler yapabileceğini gösteren önerme, provakasyon, vs. siz insanları kışkırtacaksınız, inançlarına dil uzatacaksınız sonra da neden bu insanlar tepki veriyor diye ağlayacaksınız, olmaz, önce dik duracaksınız, öyle rozet atatürkçülüğü yapmak yok artık, eskide kaldı onlar.

çocuklarımız namaz kılmasın bale yapsın diyen hanfendinin de, ona destek verenlerin de zihniyetleri ortada, kurtuluş savaşı'nda cephede savaşan, çanakkale'de şehit olan insanların görüşleri de ortada, bu insanlar cephede kuran okuyordu, bu insanlar cephede namaz kılıyordu, senin gibi ciğersizler yaşasın diye değil, bayrak için, din için, islam için, bunu anlayamamanız normal, provakasyon yapmayın yeter, bu milleti bölmeye çalışmayın, terbiyesizlik yapmayın yeter, neye inanırsanız inanın, kışkırtmayın yeter.

efendim kısa bir olay anlatacağım, dün çanakkale gezisine gittim, öyle kimsenni sağladığı bedava otobüsle filan değil, çok şükür kazandığım paramla o ruhu anlayabilmek için geziye katıldım, 2 otobüs gittik, bordomavi.net sitesi olarak organizasyon düzenlendi, neyse orada rehber bir olay anlattı, 1960 yılında ingilizler çanakkale'de yaşadıkları kayıpları almak istediklerini söylediler ancak bizler bizim şehitlerimiz ile onların kayıplarının aynı yerde bulunduğu için bunu ayırt edemeyeceklerini söyledik, sonuç olarak bir şekilde bizi ikna etmişler ve kazı yapıp kendi kayıplarına ait kemikleri ülkelerine götürmüşler, bu ayrımı nasıl yapmışlar biliyor musunuz, türk askerleri şehit olacaklarını bildikleri için abdest alıp cepheye giderlermiş ve abdestleri kaçmasın diye idrarlarını tuturlarmış, şehit olduklarında o idrar kemiklere sirayet eder ve kemiklerin renginin daha farklı olmasını sağlarmış, anzaklar, ingiliz askerleri öldükten sonra beyaz kemiklere sahip olurken bizim şehitlerimiz genellikle sarı kemiklere sahip olurmuş, işte buradan ayırt etmişler kendi kayıplarını bizim şehitlerimizden, daha bu olayı öğrenmemin üzerinden 24 saat geçmedi ki daha önce abdest almamış, namaz kılmamış bir kişinin bir anzaktan farkı olmadığını göreyim, üzüldüm, sadece üzüldüm, şehit annelerinin başörtüsüne rağmen garnizona alınmayan başörtülü anneler, annesi başörtülü olduğu için kampüse alınmayan ve bu nedenle istifa eden öğretim görevlileri, onlar olmasa siz olmazdınız, onlar olmasaydı atatürk'ün ismi de olmazdı, biz de olmazdık, bu site de olmazdı, neye laf ettiğinizin farkında değilsiniz.

kravat takıp şarap içerek çağdaş olacağına inananlara inat okuyarak, namaz kılarak, çalışarak bu ülkeyi ayağa kaldırmaya yemin ettim, o nedenle ne provakasyonuna gelirim ne de sana seninle aynı seviyede cevap veririm, utancınla yüzleşmek zorundasın güzel kardeşim, utancınla yüzleşmek zorundasın..

demem o ki, scurtel'in ısrarlı başlıklarının silinmesi ve kendisine hiç dokunulmaması neden uludağ sözlük kalitesiz sorusunun cevabıdır, insanları kışkırtan, bölen ve bunu ısrarla yapan bir insanı uçurmayan moderasyon da bana göre arkadaş ortamında bir sözlükte yaşadığını zannediyordur, ekşi sözlük bu konuda örnek alınmalıdır, babasının oğluna bile acımıyor insanlar, kalite kolay gelmiyor, kalite scurtel..
atilmasi icin kampanya acilmasi gereken kisi. insanlari bolen pravokasyoncu. ama dur kisinin degerini aradigi sey nedir bir bakalim.

--spoiler--
çocuklarımız namaz kılmasın bale yapsın diyen hanfendinin de, ona destek verenlerin de zihniyetleri ortada, kurtuluş savaşı'nda cephede savaşan, çanakkale'de şehit olan insanların görüşleri de ortada, bu insanlar cephede kuran okuyordu, bu insanlar cephede namaz kılıyordu, senin gibi ciğersizler yaşasın diye değil, bayrak için, din için, islam için, bunu anlayamamanız normal, provakasyon yapmayın yeter, bu milleti bölmeye çalışmayın, terbiyesizlik yapmayın yeter, neye inanırsanız inanın, kışkırtmayın yeter.
--spoiler--

hadi yaa halifet ordusu neydi kurtulus savasinda her kesimden kisi savasti. tabi ki dinine bagli kisilerde savasti ama araplar bizi satmadi mi halife bizi satmadi mi? ataturkcu laik insanlar bu ulkenin kemigini olustur. eger kurtulus savasinda sadece dinciler savasti derseniz bu ulkeyi bolersiniz.

--spoiler--

demem o ki, scurtel'in ısrarlı başlıklarının silinmesi ve kendisine hiç dokunulmaması neden uludağ sözlük kalitesiz sorusunun cevabıdır, insanları kışkırtan, bölen ve bunu ısrarla yapan bir insanı uçurmayan moderasyon da bana göre arkadaş ortamında bir sözlükte yaşadığını zannediyordur, ekşi sözlük bu konuda örnek alınmalıdır, babasının oğluna bile acımıyor insanlar, kalite kolay gelmiyor, kalite scurtel..
--spoiler--

eksi sozlukte benden daha beterleri var avasasi var gxl si var bilmeden konusmamak lazim orda daha cok tayyipciler atiliyor. birde uludagsozluge bak anlarsin o zaman eksiyle uludagin farkini.
bugün içerisinde sözlüğün formasını baya bir çekiştirip lastik gibi uzatan uuser. kolay gelsin sana ben çıkıyorum..
açmış olduğu "ans abdestsiz oldugu icin namaz kilmadi" başlığının silinmesi ile adı geçen başlığa entry giren yazarları moderasyondan gelen "Başlık açma kurallarına aykırı başlıklar silinir" şeklinde bir entry silinme gerekçesi ile tanıştırmış yazar.
baslik acma kuralarina aykiri basliklar silinir kurali sozluk acildigindan beri oldugu icin kimseyi yeni bir kurala tanistirmamis uuserdir. ama soyle diyebilliriz sozlugun yeni yazarlarina farkli entry silme gerekceleriyle tanistirmistir.
"bilgilendirme entrysi"dir. dokunulamaz..

silinen entrynin sahibi başlığın da sahibi ise ancak böyle bir mesaj gider, diğer hallerde gelen mesaj sadece "başlık silindiği için entryniz siliniyor" şeklinde olur..

yalnızca gerçekler yerde kalır, diğerleri hep uçar, gider...
alıngan yazar...başlık benim değil, fikir benim değil oysa. yazar kişisi başlığına sahip çıkmayı öğrenmeli evvela. sonra anlamadan dinlemeden yorum yapmalı. kendi adıma konuşmam gerekirse evet scooby doo yeni yazarınız. ama bu sözlükte yeni yazarınız. bu sözlükte Başlık açma kurallarına aykırı başlıklar silinir gerekçesiyle yeni tanışmıştır. bundan gocunmaz üstelik scooby doo. 4. nesildir ve öğrenecek çok şeyler vardır. 2. nesil bir kısım yazar gibi yan gelip yatmayı düşünmemektedir. zira bilinr ki; "zaman sadece armutları olgunlaştırmaz, insanlara da etki eder." kırışıklıklar, bıyundaki sarkmalar, göz altı torbaları vs. hepsi zamanın insan üzerindeki fiziksel etkileridir. önüne geçilemez. peki format bilmezlik? evet bunun önüne geçilebilir...
malum zihniyetin linç saikli taarruzlarına muhatap olduğunu gördüğüm uludağ sözlük yazarı. çetin altan'ın deyimiyle enseyi karartmasın, tevfik fikret'in deyimiyle de gerekirse hak bildiği yolda yalnız ilerlesin.
yazdıgım bir entryi pek inandırıcı bulmamış olacak ki, hemen özel mesaj yollamış bu yazar kişisi. buraya kadar herşey çok güzel, entryler hakkında yorum yapmak insanları eleştirme özgürlüğüne sahip olmak çok güzel...

ama bugune kadar adını ilk kez duydugunuz birinin size yalanını s.keyim diye bir özel msj yollaması ne kadar ...... beyinin ürünü olabilir? nasıl bu insanla aynı havayı paylaşıyoruz, nasıl aynı platformda bulunuyoruz sorularını sordurmaz mı? durup da düşünmek gerekir diye düşünüyorum.

bilmem haklı mıyım? bilmem birşeyler anlatabildim mi?
uzun zamandır takip ettiğim ancak bir türlü elim varıp da başlığına yazamadığım yazar.

gerçekten sağlam yazıyor. bazılarının kuyruğuna basa basa.. inatla, azimle. en önemlisi de boş yazmıyor. ellerine ve beynine sağlık.
"inanmadan evvel tespit ile bir dene
Kendin tecrübe etmeden bu tamam deme
Evvel bildiklerin doğru mu bir bak
Gel muayene edek de , kötüyü atak."

dediğim yazardır kendisi..
neden çaylak yapıldığını anlayamadığım yazar.. fake nick kullanmak "silik" olma sebebidir diye biliyoruz..

editsiz..
fake konusundaki tecrübesini taktir mi etsem kınasam mı sorunsalı yaşatan yazar.
fake nicki çıkan yazar..ama hala çaylak olan yazar..format gereği silinmesi gerektiğini düşündüğüm yazar..
what is your problem 2'nin yapmış olduğu * harakirinin bir benzerini bize yaşatmasını ve o vahşet anını zevkle izlememizi sağlamasını can-ı gönülden temenni ediyoruz...

edit: allahtan keşke başka birşey dileseydim tühh boşa gitti.