bugün

wes craven çekiyor, senaryo yine kevin williamson'a ait. 2010 da görücüye çıkacak scream serisinin şimdilik son halkası!

http://www.imdb.com/title/tt1262416/
ashley greene için gitmeye değer film. nisan 2011 gibi vizyona girecek.
scream fanı olarak bir yandan sevindiğim, diğer yandanda bokunu çıkardınız be dememe neden olan film. serinin ilk bölümü efsane zaten. ikinci bölümü ilk bölüm kadar olmasa da başarılıydı. fakat son bölüm (final olacak denmişti) bu kadar kötüsü yapılamazdı. tam bir hayal kırıklığı. şimdi de 4'üncüsünü çekiyolar. umarım başarılı olur. o kadar sene geçti artık güzel şeyler düşünmüşlerdir bu uzun sürede.

sapık katilimiz muhtemelen daha önce yapıldığı gibi sidney'in yakınlarının akrabalarından biri olabilir. tabi bu kişiler sidney ile arkadaş olduğu için ölen kişilerdir. ya da diğer serilerde katil çıkanların aileleri gibi. randy meeks'in ailesi ilk aklıma gelen. gerçi kız kardeşi üçüncü bölümde sidney'e yardımda etmişti. bunun dışında ilk bölümden stuart karakteri ile ilgili de bir bağlantı yapılabilir. billy bağlantısı serinin 2'inci bölümünde yapılmıştı zaten. yok eğer götlerinden yeni bi kardeş uydurup çıkartacaklarsa hiç çekmesinler.
kristen bell ve anna paquinin konuk oyuncu olacağı film.
katil cinayetleri filme alacak trailera göre.
"bu filmde çok kan akacak." -Ömer üründül
maskenin üretimi devam ettikçe serinin bozulmayacağı 4. filmi.
ilk filminden sonra boku çıkmış olan filmin 4. bölümü. beğenilmeyeceği şimdiden bellidir. umarız şaşırtır dedirten eğlencelik ve kült korku komedi yapımı.
oyuncu kadrosunun yaşlanıp selülite bürünmesine rağmen halen hayalet suratlı katilin ava çıktığını gösteriyor.
hayden panettiere'yi kanlar içinde görebilmek umuduyla gideceğim filmdir. ayrıca imdb'de yazan tahmini rakama göre filmin bütçesi 40 milyon dolardır.
scream 4 serinin 4. filmi yıllar sonra 15 nisan 2011 tarihinde vizyonda.
bugün izledim arkadaşlar...eski seriyi sevenler kaçırmasın çok daha güzel. ben her ne kadar parmak aralarımdan izlesemde sahneler çok gerçekçi....esprili,bol bol yerinizden sıçramalı,sürprizlerle dolu 2 saatlik bir film....başlangıcından itibaren bağlıyor sizi...çok ama çok beğendim....bu arada sidney hiç yaşlanmamış yuh diyorum....
yarın akşam movieplex'te izleyeceğim, scream serisinin dördüncü filmi.

daha önce scream serisini parça parça izlemiştim ve pek de bir şey hatırlamıyordum. bundan dolayı -merakıma da yenik düşerek- son 3 gün içinde bütün seriyi baştan sonra izledim. serinin her bölümü çok kaliteliydi, dördüncünün de bu ilk üç filmin kalitesinde olacağına hiç şüphem yok.

tek merak ettiğim şey 10 yıl aradan sonra kimin bu sefer sidney prescott'a çatacağı.. lan kız artık yalama oldu, ne zaman öldürmeye çalışsalar olgunlukla karşılıyor falan, iyi alıştı. umarım o konuda mantıklı bir hikaye yazmışlardır.

her neyse, yarın akşam filmle ilgili görüşlerimi bildireceğim efendim. sabırsızlıktan öleceğim!
15 nisan 2011 tarihinde vizyona giren abd yapımı korku filmi. scream serisinin son filmi. yönetmen wes craven, senarist kevin williamson.

(bkz: scream 4)
trailerini bu sabah televizyon da gördüğüm, çığlık serisinin yeni filmi.
bu filmde ben pek korku, gerilim efendime söyleyeyim bir heyecan göremiyorum. ama bu 4'te tıp daha çok geliştiği için, umduğumdan daha fazlası çıkabilir. hep beraber yaşayıp göreceğiz. iyi seyirler.
2 saat önce movieplex'te izlediğim, efsane scream serisinin dördüncü bölümü.

öncelikle şunu söylemem gerekiyor ki serinin eski bölümlerindeki kalite korunmuş, hatta çıta yükseltilmiş. genellikle insanlar, serinin ilk filmden itibaren boka sardığını söyler ama bence bu sadece insanların kendini diğer bölümlerin boktan olacağına şartlamasından kaynaklanıyor. scream 4 (veya diğer adıyla scre4m) gayet kaliteli, kendini izleten ve kesinlikle iyi hazırlanmış bir filmdi, bundan dolayı da wes craven'ı ve kevin williamson'ı tebrik ediyorum.

filmin sonunda wes craven'ın film için neden "yeni nesil, yeni kurallar" sloganını seçtiğini anlıyorsunuz.. cidden scream'in eski bölümlerindeki kurallar artık geçerli değil. katil olan kişiler artık daha saldırgan, sidney'e saldırmak için artık daha başka nedenleri var ve bu kişi herkes olabilir. serinin kendi yarattığı klişelerin bozulmuş olması da bu sloganı destekleyen en büyük etkenlerden birisi.

neyse, çok uzatmadan söyleyeyim; sanırım wes craven yeni bir üçleme yaratmayı planlıyor. daha film çıkmadan scream 5 söylentilerinin yayılması, "yeni nesil, yeni kurallar" sloganının seçilmesi ve başroldeki 3 oyuncunun da yeni filmde yer alması bunu destekliyor. umarım yeni bir üçleme daha çekilir. çünkü wes craven işine gayet hakim bir yönetmen ve elindeki malzemeyi nasıl işleyebileceğini de iyi biliyor. yeni üçlemenin altından çok rahat kalkacaktır. dediğim gibi, umarım yeni üçlemeyi çeker. ghost face'i şimdiden özledim.

edit: eksilenecek o kadar entry varken neden bunu eksiledin arkadaşım, deli mi sikti afedersin? filmi beğendim ve yorumumu belirttim, o kadar.
wes craven amcamız tam anlamıyla sıçmıştır, mantık hatalarından geçilmeyen bir film olmuş korku dozajı da çok düşük kalmış...

ha bu arada fuck bruce wills.
torrent'ten bulduğum, indirirken bu kadar erken bulmuş olduğum için heyecanlandığım ama sonradan inen şeyin aslında sinema çekimi berbat bir video olduğunu gördüğüm scream serisinin sonuncusu olan korku filmi. *
an itibariyle filmden çıktım. Beğendim ben. Komikti oldukça. Yeni nesile göndermeler çoktu. Feysbuk, tiwıtır vs... Güzeldi yani.
film genel itibariyle güzeldi. hele son yarım saatinde gerçekten çok güldüm, uzun zamandır bu kadar gülmemiştim. bence çok başarılı bir yapım: yani anlatmak istediğim: scream serisi ruhunu gayet başarıyla yansıtmış.
ilk başta sadece para için çektiklerini ve güzel olmiycağını düşündüm ama bi harika lan.

spoiler

you fucking tell me what to do

ohaa! bu repliğe bittim. artık sıklıkla kullanıcam. kesinlikle küfür eden bi insan değilimdir -çok çok sinirli zamanlarım hariç- ama bunu beeendim efemm-

spoiler
--spoiler--
"fuck bruce willis" repliği sonucu sinema salonundaki herkesin resmen yarıldığı, korku türüne ait olduğu kadar komedi türüne de ait olan fantastik yapım. scream/ghostface severlerin kaçırmaması gerekir.
--spoiler--
bugün saat 14.00 sularında izlediğim ve gayet zevk aldığım filmdir. kesinlikle tavsiye ediyorum. filmin sonu gerçekten mükemmel. beklentilerin üstünde bir film olmuş. haa unutmadan;

--spoiler--
fuck bruce willis
--spoiler--
Imdb'de bu filme 7.3 puan almis olan film. ulan bu filme kim vermis o kadar puani?! acaba ben farkli bir film mi izledim diye kendimden süphelenmeye basladim. simdi efendim filmi sinemada izlemedim. allah'tan izlememisim. bilgisayara indirdim, öyle izledim. hatta hizli hizli izledim. filmin tamamini asagi yukari yarim saatte bitirdim. oyle sıkıcı, öylesine klise dolu bir film yani. bildigin maskeli eli bicakli salagin teker teker milleti katlediyor. ici tamamen bosaltilmis bir senaryoyu azicik caga uydurup, tekrar izleyiciye sunmuslar. neymis internet gencligiymis. neymis twitter'mis, facebook'mus. off be abi filmin olayi ne ki mesaj vermeye kalkisiyorsun?

kisacasi begendigim birkac sahnesi disinda hic bir artisi olmayan film. sinema da felan izlemeyin. hem vaktinize hem paraniza yazik.

begendigim sahnelere gelince;

--spoiler--
*aslinda milleti bicaktan gecirme olayinin fikir babasi kizin, filmin sonlarina dogru kendini yaralama sahnesi n'oluyo lan dedirtti. yüzünü yirttirmalar, sacini yoldurtmalar, kafayi duvara carptirip, cam masanin üzerine bodoslama dalmalar. kizim ne manyakmissin sen. delisin melisin ama rolünü iyi oynuyorsun, filmde en iyi rol yapan oyuncuydun. tuttum ben seni.

* sydney hastane odasinda yatarken katil kizimizin odaya dalip 'who are you? michael fucking myers?' demesi güldürttü baya.

* sydney filmin sonunda katil kizimizi öldürürken 'you forgot something. don't fuck with the original' repligi iyiydi.

--spoiler--

bu film bir üclemenin ilk filmiydi. 2 tane daha yapacaklar. saw gibi giderek bir boka benzemeyecek.
standart korku filmi yine , sakin bi sahnede eli bıçaklı herif bi anda gelir ve izleyiciler altına sıçar.
Katil senaryosu yine aynı zaten ; film, izleyicinin karakterlerden birine katil damgasını vurabileceği şekilde çekilir ve en olmadık kişi çıkar.herkesin ağzı açık
kalır falan .
He bu arada filmin hakkını şurda vermeliyim harbi komikti , sıçradığım yerler kadar kahkaha attığım yerlerde oldu. Bu açıdan helal olsun derim

(bkz: göz kapaklarını yerinden sökeceğim ki ölümünü izleyebilesin)
(bkz: en sevdiğin korku filmi nedir)
(bkz: who is this)
Edit: Korku filmi müptelalarını şimdi daha iyi anlıyorum , monoton tutkusu resmen . ne olacağını bile bile gidiyosun , tek sürpriz "katil , kim?" Bunun içinmiş bu filmler meğersem.
özüne ihanet ve hıyanet eden bir devam filmi daha. verdiğim 21,50 tl'nin arkasından ağladığım gibi askere giden kuzenimin arkasından ağlamamıştım. spolier veriyorum aman dikkat ;

--spoiler--
polis amcamız beyninden 20 cm.'lik bıçağı yiyince halen ayakta kalması ve akıcı bir şekilde konuşabilmesi takdire şayandı.
şerifin ise kurtulup kurtulamayacağı belli değil diye tabir ettiği sydney'in ise final sahnesinde chun-li tarzı bir performans sergilemesi takdire şayandı.
olay billy'nin baldızında, o kadar diyim.
--spoiler--

kısacası vasat bir teenage filmi.