bugün

dun gece kanal d deydi kendileri. Dublaj oldugu icin izlemedim tabii filmin butun tadi kaciyor. *
353.064 kez yayınlandı.
tarihin en saçma filmleri arasında birinciliği gururla taşıyabilecek bir film.
lan bakıyorum millet nasıl da beğenmiş filmi. ben mi sıkıntılıyım, yoksa bu millet gerçekten geri zekalı mı anlamadım.

aklıma gelen saçmalıkları sırasıyla yazacağım.

- ulan adamın kafasına bıçak saplıyo, ne bıçağı bildiğin kürek sokuyo, adam hala yarım kilometre yürüyo. bi de küfür edip öyle ölüyo pezevenk. hassiktir.
-lan o polis ne salak bi polistir. bu kadar mı geri zekalı olunur.
-filmin sonunda hastane sahnesinde, polisin karısı 1 dakika önce yatakta hasta halde yatarken, 1 dakika sonra olayın geçtiği odada turp gibi bitiveriyor. noluyo lan?
-yine hastane sahnesinde, polisle jill konuşurken, esas kız için (hani ölümsüz olan) 'kendinde değil, umutla kendine gelmesini bekliyoruz duruma ağır' gibisinden bir şeyler söylüyor polis jill'e. çok değil 1 dakika sonra, jill esas kızın yanına gidiyor ve amansız bir kavgaya tutuşuyorlar. yooohh artık.
-bi de filmin çekildiği yerde kameranın icadından haberleri yok sanırım. hiçbir yerde güvenlik kamerası yok. koskoca otoparkta cinayet işleniyor, bir tane bile güvenlik kamerası yok mu arkadaş. kameranın icadından haberi olan tek kişi, kafasında kamerayla gezen dingil sanırım.
-son olarak, filmin sonunda jill'in kafasından 300j'lük elektrik veriliyor. 1 dakika sonra bi bakıyorsun, jill yine işbaşında, turp gibi.

velhasıl kelam, bu filmi çekenin de, oynayanın da, bu filme mantıklı diyenin de ta beynini tırtıklayayım ben. mal mısınız arkadaş.
eğer bu film bir komedi filmi olarak çekilmişse ve ben bunu bilmiyorsam, benim mallığıma verin. ama yok, gerçekten korku filmi olarak çekilmişse, bi ziktirin gidin.
korkunç bir film serisinde bile daha korkunç işlemişlerdi scream'ı.
abi biz korkmaya gelmiştik gülmekten ödümüz patladı.
şu an kanald de yayınlanan film.
her ne kadar klişelikleri olsa da kendi içinde gayet orjinal bölümleri bulunan film.
Ben ki sherlock holmes ve cingöz recai kitaplarını hatmetmiş biri olarak katili hep 2-3 şüpheliden seçerdim ve bu konuda sarsılmaz bir üne sahiptim. Bu seferkini ben bile tahmin edemedim. Bu beni çok etkiledi.

Ayrıca film hem etkileyici hem de belli ki yılların denemiyimiyle yazılmış bi seneryoya sahip. Ama scream 1'de daha çok korkmuştum. Herhalde o zamanlar çocuk olduğum için.
ironik bir filmdir. woodsboro kasabasına dönülmesi bunun göstergesi. senaryo iyi, çekim berbat.
sinegold kanalında 2 gün içerisinde 5 kere izlediğim ves craven filmi.

tüm sahneleri ezberledim resmen.
kalitesiz çekilmesede olur dedirten film.
gereksiz bir çığlık serisi, fazla miktarda kan içermekte.
--spoiler--
telefonu yüzüme kapatırsan kemiğini hissedene kadar boynunu keserim.
--spoiler--

ürperdim.
içinde true blood'dan sookie (anna paquin) gibi farklı karakterleri barındırsa da , içi boş olan bir film. tamamen klişeden ibaret, geçmişe bağlı kalınmış, seyirci ne istiyorsa o verilmiştir.
2. ve 3. filmden daha iyi, 1. filmin kalitesine yaklaşmış filmdir.
aynı 1 gibi olan film. ya da 2. belki de 3... hepsi aynı lan. insan yeni bir şeyler katar.
az evvel hd sinema çekimi ile izlediğim film.ilk filmin hatrına izledim birazda.bir katili tahmin etmek kolay oldu ama diğeri sağlamdı hiç beklemiyordum.

*kızın kendine kamyon çarpmış verme süsü gayet güzeldi
ve
tek beğendiğim sahneydi.diğerleri klasik film klişeleri.mantık hataları saymakla bitmez.bu arada taş yerinde ağırdır diye bir deyim vardı yok yok başka bir deyimdi galiba olum sidney hala taş lan.
kötü değil çok kötü de değil rezalet bir film. scream güzeldi scream 2 kötüydü 3 çekilirse izlemeyeceğim dedim çekildi dayanamadım izledim felaketti kendime küfür ettim. yok artık eşek değiller ya 4ü çekmezler heralde dedim ama benim gibi mallar için 4ü de çektiler yine dayanamayıp izledim sonuç olarak hiç bu kadar kötü bir film izlememiştim...ama 5 çekilirse kesin izlemicem valla lan!
kötü değil çok kötü bir film. paranıza yazık, sinemada izlemeyin.
son yirmi dakikası dışında pek bir işe yaramayan film. yirmi dakikası bile gerilimi yaşamak için yetiyor aslında. katilin jill kessler çıkması filmin sürpriziydi..
sırf hayden panettiere için izlenecek filmdir. gerisi yalan.
1996'daki scream efsansinin de içine ettiler en sonunda, filmin başlarında kendimi a scary moviede gibi hissettim bu bakımdan ilginçti. neyse fazla söze gerek yok şöyle özetleyelim tamamen zaman kaybı bi film.
saçmalanan 2. ve 3. filmin ardından bence ilk filmle yarışabilecek nitelikte olan scream serisinin son filmi. bazı sahneler gerçekten çok fantastik olsa da izleyiciyi germeyi başarabiliyor. zaman zaman suratlarda tebessüm de oluşturabiliyor. özellikle bu tür sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir filmdi diyebilirim.
özüne ihanet ve hıyanet eden bir devam filmi daha. verdiğim 21,50 tl'nin arkasından ağladığım gibi askere giden kuzenimin arkasından ağlamamıştım. spolier veriyorum aman dikkat ;

--spoiler--
polis amcamız beyninden 20 cm.'lik bıçağı yiyince halen ayakta kalması ve akıcı bir şekilde konuşabilmesi takdire şayandı.
şerifin ise kurtulup kurtulamayacağı belli değil diye tabir ettiği sydney'in ise final sahnesinde chun-li tarzı bir performans sergilemesi takdire şayandı.
olay billy'nin baldızında, o kadar diyim.
--spoiler--

kısacası vasat bir teenage filmi.
standart korku filmi yine , sakin bi sahnede eli bıçaklı herif bi anda gelir ve izleyiciler altına sıçar.
Katil senaryosu yine aynı zaten ; film, izleyicinin karakterlerden birine katil damgasını vurabileceği şekilde çekilir ve en olmadık kişi çıkar.herkesin ağzı açık
kalır falan .
He bu arada filmin hakkını şurda vermeliyim harbi komikti , sıçradığım yerler kadar kahkaha attığım yerlerde oldu. Bu açıdan helal olsun derim

(bkz: göz kapaklarını yerinden sökeceğim ki ölümünü izleyebilesin)
(bkz: en sevdiğin korku filmi nedir)
(bkz: who is this)
Edit: Korku filmi müptelalarını şimdi daha iyi anlıyorum , monoton tutkusu resmen . ne olacağını bile bile gidiyosun , tek sürpriz "katil , kim?" Bunun içinmiş bu filmler meğersem.
Imdb'de bu filme 7.3 puan almis olan film. ulan bu filme kim vermis o kadar puani?! acaba ben farkli bir film mi izledim diye kendimden süphelenmeye basladim. simdi efendim filmi sinemada izlemedim. allah'tan izlememisim. bilgisayara indirdim, öyle izledim. hatta hizli hizli izledim. filmin tamamini asagi yukari yarim saatte bitirdim. oyle sıkıcı, öylesine klise dolu bir film yani. bildigin maskeli eli bicakli salagin teker teker milleti katlediyor. ici tamamen bosaltilmis bir senaryoyu azicik caga uydurup, tekrar izleyiciye sunmuslar. neymis internet gencligiymis. neymis twitter'mis, facebook'mus. off be abi filmin olayi ne ki mesaj vermeye kalkisiyorsun?

kisacasi begendigim birkac sahnesi disinda hic bir artisi olmayan film. sinema da felan izlemeyin. hem vaktinize hem paraniza yazik.

begendigim sahnelere gelince;

--spoiler--
*aslinda milleti bicaktan gecirme olayinin fikir babasi kizin, filmin sonlarina dogru kendini yaralama sahnesi n'oluyo lan dedirtti. yüzünü yirttirmalar, sacini yoldurtmalar, kafayi duvara carptirip, cam masanin üzerine bodoslama dalmalar. kizim ne manyakmissin sen. delisin melisin ama rolünü iyi oynuyorsun, filmde en iyi rol yapan oyuncuydun. tuttum ben seni.

* sydney hastane odasinda yatarken katil kizimizin odaya dalip 'who are you? michael fucking myers?' demesi güldürttü baya.

* sydney filmin sonunda katil kizimizi öldürürken 'you forgot something. don't fuck with the original' repligi iyiydi.

--spoiler--

bu film bir üclemenin ilk filmiydi. 2 tane daha yapacaklar. saw gibi giderek bir boka benzemeyecek.
bugün saat 14.00 sularında izlediğim ve gayet zevk aldığım filmdir. kesinlikle tavsiye ediyorum. filmin sonu gerçekten mükemmel. beklentilerin üstünde bir film olmuş. haa unutmadan;

--spoiler--
fuck bruce willis
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar