bugün

Bursa'nın her bir köşesinde süpermarket zinciri olan şirket.
18 marketle bursaya yayılmış zincir.
ihsaniyede de bulunan alkol satmamasıyla kınamalara yol acan marketler zinciri
bursayı 4 koldan sarmış, köşe başı bakkallar gibi nereye gitsek karşımıza çıkan, yakında istanbul,ankara,izmir* sıçrayacağını düsündüğün market
11 ay 21 gün çalıştığım, çalışmaya çalıştığım ve sonrasında çalışmaktan bıktığım çalışma hayatımı baltalayan marketler silsilesi.besaş büfesi gibi boş bulduğu her sokak başında market açarak garip bir politika izleyen süpermarket. * * **
bulduğunuza razı olmanızı gerektiren, çeşit yoksunu süperbakkal bozuntusu kurum veya kuruluş.
bir de çalışanları müşteriden daha yüksek iq'da bunu da eklemek istiyorum. pardon aq olacaktı o!
ülkücü ideolojiye mensup kişilerin pkk'ya yardım ettiği önermesinden yola çıkarak camlarını indirdiği bakkal dükkanı gibi bir alışveriş merkezi.
sahiplerinin pkk ile uzaktan yakından alakası olmayan, hızlı yükselişe rakiplerin dayanamayıp çamur at izi kalsın mantığı ile hareket ettiği başarılı şirket.
http://www.zaman.com.tr/w...no=605589&bolgeno=372
özellikle unlu mamülleri ve hazır yemek reyonlarıyla beğeni toplayan bir mağazalar zinciridir. her mağazasında aynı kalite olmayabilir ancak yılvar ve ataevlerdeki şubeleri gayet başarılıdır. içki satmamaları ise bilakis takdir toplamaktadır zira içkisini alacak için tekel bayisinden bol birşey olmadığı aşikardır, ancak aynı şeyin carrefour, migros, tansaş vb marketlere alternatif olarak içki satmayan yerlerin az sayıda olması gözlerden kaçmamalıdır. nitekim bu ülkede hala çok sayıda insan içki satılan yerden alışveriş etmektense içki satılmayan yerde alışveriş yapmayı tercih etmektedir.
istanbul'dan yeni dönmüştüm. bir yakınım aradı, bu akşam dışarı çıkma dedi. elbette umursamadım ben. şampuanımın bitmiş olduğunu farkedip şaypa'nın çarşamba şubesine gittim. bir grup şehitler ölmez vatan bölünmez, bursa uyuma şehidine sahip çık diye bağırarak sokaktan geçmekteydi, etraflarında çevik kuvvet polisi... sonra bir gürültü, bir kıyamet, yağan taşlar... polis hemen uzaklaştırdı grubu. sadece bu kadarını biliyordum. çünkü dışarı bakacak durumda değildim. camlar kırılmış, raflar devrilmiş, kaşım yarılmış, üstümdekilerin renkleri kıpkırmızı olmuştu. daha sonra öğrendik ki altıparmak caddesi üzerinde bulunan şubeyi talan etmişler. içeri girip ne bulduysalar yerle yeksan eylemişler. böyle hatırlarım artık, ülkücüleri de, şaypayı da hep. bir teröristin hisselerine sahip olduğu iddia edilen bir market, pkk adlı örgüte destek verdiğini düşündüğü için marketteki müşterilere bile saldırarak şehidine sahip çıktığını sanan insanlar...
Batmıştır. Onur bilmem bir şey satın almıştı yanlış hatırlamıyorsam.
güncel Önemli Başlıklar