bugün

görsel
kasten saygısızlık yapmıştır normal tepki.
istiklal marşı okunurken kavga etmek de saygısızlık olduğuna göre bir posta da diğerleri bu kavga edenleri darp etseymiş keşke.
Yobazlık.
aynısını başka bir adam yapsa namaz kılanların önünden geçse ona kızanlara faşist diyemeyecek deliğikanlılar var aramızda.
2 dk. bekleyememiş mi pezevenk...
Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri, şeref ve onurudur. O'nun ve silah arkadaşlarının bize armağanı olan bu ülkede yaşayacaksa 10 Kasım'da onu anmak için bir araya gelen insanlara saygılı olup haddini bilecek. Özellikle provake etmek adına yaptıkları şeyleri yemiyoruz. Kusura bakmayın, 10 Kasım lekeleyebileceğiniz bir tarih değil.
Erzurum da ramazanda dondurma almak isteyen cocuğu ve annesini döven esnaftan farkı olmayan zihniyettir.
utanmamış mı cumhuriyetin kurucusu için bir dakikasını bile ayırmak istemediği için.
Benim bu videoyu seyretmeme gerek yok, son iktidara kadar "o Türkiye" e uyandım ben. O yüzden şaşırmadım. Bu arada özellikle yapılmış bir şey ise düpedüz asayiş bozmaktır ve de saygısızlıktır.
Atatürk (ALLAH rahmet eylesin) bizimdir, bizim askerimiz ve gazimizdir, anısına hürmet etmek gerekir.
Yobazlıktir. Kesinlikle böyle birşey yapilmamaliydi.
provokasyon olduğu doğrudur. yine de böyle olmamalıydı. biraz sakin.
iki ucu boklu değnektir. şimdi durmayıp yürüyen adamın ne gibi bir acelesi vardı da 1 dakika duramadı diyebilirsin. neticede bu bir "saygı" duruşudur. öyle arabistan kralı veya mısır bilmem nesi vefat etti diye değil senin ülkenin kurucusunun vefatına saygı gösteriyorsun. durmayıp devam ettiğin 1 dakikada "o 1 dakikalık bekleme olmasa labaratuvara yetişir covid in yüzde yüz etkili ilacını falan bulurdum ben" veya "evde hastam vardı ona yetişmem gerekiyordu" demiyorsa yaptığı ayıp bir şey. insanın içerisinde bir parçacık da olsa "minnet duygusu" olmalı..

laf atıp olayı başlatan adamlara ise öncelikle "ne hakla yaptınız" sorusu sorulur. ayıplayabilirsin buna kimse bir şey diyemez ancak müdahale etme hakkın yok. akabinde de madem bu kadar saygılısın kardeşim o zaman siren bitene kadar bekleyeydin niye hareket ettin sorusu sorulabilir. yani iki ucu hakikatten boklu bir değnek. iki tarafta kendi içerisinde kusurlu.
sevmeyebilirsin ama saygı duymak zorundasın.

camiye namaz kılanların arasına mini etekle veya elinde içki şişesi ile girmek isteyene o şişeyi bir yerine monte etmek ile saygı duruşunda durmayan insanı dövmek aynıdır.

ben yemek yerken senin burnunu karıştırman senin hakkın özgürlüğün ise; benim de o parmağını burnundan çıkarıp götüne sokmak da benim hakkım benim özgürlüğüm.

öyle başa böyle tarak davranışı.
ne ekersen onu biçersin. hak ve özgürlükler denetimsizlik seviyesizlik saygısızlık ve sorumsuzluk değildir.

bir siyasi lidere, bir peygambere, bir ülke kurucusuna veya anne babanıza karşı olabilir, onu saymayabilir ve sevmeyebilirsiniz.
ama ona saygı duymak zorundasınız.
anne babanızı evde dövebilir sövebilirsiniz.
ama toplum içinde anne babanıza saygısızca davranamazsınız.
her insan sıçabilir işeyebilir ama bunu toplum içinde yapamazsınız.

bazı sosyal sorumluluklar vardır ve toplumsal hassasiyetler vardır ve insan tepkileri değişik gösterir. bunu algılayacak bilecek görecek tahmin edecek ve davranışınızı buna göre düzenleyecek akıl ile ahlak sahibi olup sorumluluk göstermeniz lazım.
ateşe benzin döküp çıkan alevi suçlamak aptallıktır.
Saldıranlar belliki dağdan inme yobazlardır, Kemalizm adına teröristlik yapan çopurlardır.
askerde "bayrak şereftir şerefsiz ne anlasın?" yürüyüş kararı söylerken bir takım malum ırktan şerefsiz köpekler gocunup homurdanıyordu. bu da öyle bir şey. Atatürk'e saygı şereftir şerefsiz ne anlasın?
ama darp ediilmesine gerek yok! herkes atatürk'ü sevmiyor. sadece atatürkçüler saygı duruşunda durmalı bence.
Akıl tutulması. Belki adamın acil işi var,belki sağır. Sene 2021 bazı yobazların yaptığına bak.
O zaman chp'lileri kazığa oturtmak lazım. Atatürk seyit rıza'yı asmıştı. Şimdi bazı chp'liler atatürk'ün astığı adamı anıyor.
Ama önemi yok. 10 kasım'da saygı duruşunda durunca tamam.
ramazanda oruç tutmayanlara meydan dayağı atmayı sevenlere dert olmuş olaydır.
ne oldu ? size yapılınca hoşunuza gitmedi değil mi dinciler ? üstteki yazarın dediği gibi çomarın her türlüsü tehlikelidir. o yüzden dinciler biraz empati yapın bundan sonra.
Oruç allah'ın emri olan ve islam dininde farz bir ibadet.
Saygı duruşu kemalizm dininin bir ibadetimi? Bu nasıl bir kıyaslama.
adamın yürüyüşünden amacı ve yapısı belliydi. masum halleri olsa kimse ona karışmazdı. ben yaparım olur dedi ama beceremedi yello !..
bu işler kan meselesidir.
ancak kanı bozuk olanlar senede 1 gün 1 dakika süren saygı duruşunda provokasyon yapabilir.
bu it de sadece 1 dakika süren saygı duruşuna tahammül edememiş ve üstüne provokasyon yapmış. eh bunun neticesinde de bir araba sopa yemiş.
dayak atan arkadaşların ellerine kollarına sağlık.
anlamanı beklemiyordum zaten, oruç allah'ın emri olan ve islam dininde farz bir ibadet ise yap kimse sana yapamazsın demiyor ama senin dinin ve ibadetin benim umrumda değil ve siz mutlu olacaksınız diye sizin ritüellerinize saygı gösterecek değilim ama siz hala oruç tutmayanları darp etmeyi kendinizde hak görüyorsunuz. atatürk beğensende benğenmesende bu ülkenin kurucu babasıdır ve türkiye'nin orta doğu karanlığından bir nebze kurtulmasını sağlamıştır ve kurucu babalar her zaman anılır, kimse senden 10 kasım'da zorla saygı beklemiyor, ama siz kafayı atatürk ile öyle bozmuşsunuz ki hala insanların atatürk sevgisini din olarak algılıyorsunuz ve bu size batıyor.