bugün

ailesi fas göçmeni olan forvet arkası oynamaya başlayan futbolcu.
2010 dünya kupasında ballack'ın yerine kadroya dahil olmuş ve ilk onbirde mücadele edecektir. altyapısından çıktığı takım stuttgart'da oynamakta ve yaşı şu an 23. transfer hiç gerçekleştirmemiş bu futbolcunun dünya kupası sonrası büyük bir takıma transferi olası. gereken çıkışı dünya kupasında yapması beklenen khedira, oyunu iki yönlü oynayabilmesi ve ara paslarıyla dikkat çekiyor.
2010 dünya kupası almanya-avustralya maçında oldukça iyi performans göstermiş futbolcudur. kupa sonrası çok büyük bir ihtimalle dev takımlara transfer olacaktır.
real madrid'e transferi gündemdedir.
real madrid'e transfer olmuştur. yıllık 3 milyon euro alacağı söyleniyor ama real madrid'in ödediği bonservis bedeli açıklanmış değil. mourinho kendi sistemini oturtmaya başladı: az yıldız, çok işçi. ama kalifiye işçiler.

ps: bonservisi 14 milyon euro imiş.
fazlasıyla milan baros a benzeyen, başarılı orta saha oyuncusudur. real madrid de başarılı olsundur.
(#8360134)
dünya kupasından sonra büyük bir takıma transferi olası demiştik. şimdi real madrid'in futbolcusu. tam bir mourinho adamı. ortasahada çok koşan defansif yönü ve fiziği kuvvetli, bunun yanı sıra ara pasları ve oyunu görebilmesi artı meziyetleridir. zaten mourinho da çift yönlü bir futbolcu olduğu için affetmemiş, kapıvermiştir.
real madride transfer olan alman milli takım oyuncusudur.
dün el clasico'da oynadığını oyundan çıkarken farkettiğim topçu.
sezonu kapatmış alman futbolcu.
son günlerde ispanya medyasında çıkan bir haberde sami khedira'nın yeni gelen ön liberolar arasında en az katkı sağlayan isim olduğu yazılmıştı. en fazla gelişme gösteren ise mehmet topal olarak gösterilmişti. yani düşünüyorum da nuri şahin ya da mehmet topal rahatlıkla real madrid ilk 18'ine girer.
bildiğin milan baros.
yerini nuri $ahin'e bırakacak olan vasat orta saha topçusu.
hey gidi dünya kupası, sen nelere kadirsin...

bu vasat adam real madrid'de oynuyorsa senin sayende.

sağdan bakıyorum, soldan bakıyorum, yukarıdan bakıyorum da bu adamı "yıldız" yapacak bir özelliğini göremiyorum. sadece tayvan malı bir milan baros görüyorum. sonra diyoruz, "mourinho istediyse vardır bir şey" ama yok vallahi yok, varsa öyle iyi gizliyor ki dünyadaki hiçbir futbolsever bilmiyor bunu.

çok yetenekli çook...
real madrid'de ne işi var diye sordurtan futbolcu.
beşiktaş'a gelse yadırgarız yemin ediyorum.
nuri nin gelmesiyle real madrid in ihtiyacı kalmayan topçu.
lassana diarra varken nasıl oynatıldığını merak ettiğim futbolcu. futbol bilgim haksızlığı sevmiyor.
benim gorusumle adam topla değil top adamla oynuyor yakistirmasi bu mactaki*eric abidale yaptigi tehlikeli ve apansizca hareketten sonra cuk oturmustur.
ocak ayında geçirdiği sakatlıktan yeni kurtulmuş ve geçen hafta sahalara dönmüş futbolcu. 25 kez almanya a milli takımının formasını giymiş ve 1 tane de gol atmıştır.
herkes benzama' ya atıp tutsa da liseden beri düzenli şekilde desteklediğim ve izlediğim real madrid' e yakışmayan tek oyuncudur. niye oynar bu arkadaş anlamış değilim, dümdüz bir adam lan.
futbol fukarası. nasıl oluyor da hala real de top oynuyor onu ben bilmem morinho bilir.
fifa 08'de keşfettiğim oyuncudur kendisi. stuttgart'ta forvet arkasıydı ve oyunda yardırıyordu. en sonunda oynadığı maçları takip etmeye başladım, hatta bir keresinde bayern'e kafa golü attığında 'kim attı? khedira attı, hondureno'nun büyük keşfi attı' diye bağırmıştım. gel zaman git zaman defansif orta saha oldu çıktı, ardından kendini real madrid'de buldu ama çok sıradan bir oyuncuya dönüştü. mourinho bu kendisini oynatmaktaki ısrarın birazını nuri şahin için etse real madrid orta sahası ofansif açıdan çok daha üretken olabilir.
bruce lee gibi hiç yıkılmayan bir oyuncudur. alman panzeri tam lakabıdır. real'de oynamasının en önemli nedeni fizik olarak çok güçlü, koşan, mücadeleyi ve presi iyi yapmasıdır. her takımda böyle adamlara ihtiyaç vardır. lass ve khedira real madrid'deki bu kontenjanı doldurmuş durumdalar. maçları izlerseniz xabi alonso'nun khedira sayesinde ne kadar rahat oynadığını görürsünüz.
fas falan değil gayet de tunus göçmenidir.
kim ne derse desin real madrid'e 2 gömlek küçük gelen, bayer leverkusen, everton, valencia, palermo gibi takımlarda ilk 11 oyuncusu olabilecek alman vatandaşı dmc/mc.

aslen tunusludur.

real madrid orta sahasında yerine olması gereken kişi michael essien ya da daniele de rossi'dir.