1. 1.
  felaket bir hastalıktı her yıl masyıs ayı civarında başlar gözler kaşınır kanlanır burun akar nefes almak zorlaşır bir de üstüne denize girilirse tadından yenmez bir hastalık olur. (bkz: ben yaptım oradan biliyorum)
  1 ... kroleybus
 2. 2.
  (bkz: alerjik rinit)
  1 ... hayvan adam
 3. 3.
  geniz akıntısı olur, mide bulantısı yapar. kusasın gelir gözlerin kayar.
  alerjik...
  (bkz: kendimden biliyorum)
  (bkz: ah şu polenler)
  1 ... kacak kelebek
 4. 4.
  allah belanı vermesin senin pis saman nezlesi. ya da niye vermiyo lan, versin.

  hayatımı kararttın.

  millet baharın inhibitör etkisi gösterdiği hormonlarıyla sevgilisini koluna takıp bağ bahçe bayır çayır geziyo, bildiğin çimenlere yayılıp yiyişiyo. ben de burda akan gözlerimi siliyorum. gözüm akıyor lan evet. annem "ağlama kızım evde kaldım deyu hatice teyzengilin torunu varmış mühendislik okuyomuş.."tan dem vuruyor. ilahi anne. babamsa "hep o lenslerden hep" diye modern tıbba olan sevgisini sergiliyor.. (küçükken dişimi de bir ucu kapıya bağlı iple çekmişti zati.. neyssseh..) zevkten takıyoz sanki baba. töbe töbe söyletme şimdi beni. geçen sevdiceğimle parka gittik, adam seni çok seviyorum diyo, ben orda ağlıyorum falan. olmaz ki yea. gören de "ayrılalım kızım yeter bea allahın sorunlusu" diyor sanır.. cık.. demez benim sevdiceğim. canım yaa. hihihi.

  allahım, sinir falan kalmadı, onulmaz dertlere gark olmuş vaziyetteyim. her yıl mayıs-haziran aylarında beni dondursunlar, uyutsunlar felan ne biliym yapsınlar bi şey. ya da polenlerin olmadıgı bi yer varsa oraya gideyim. öyle bi mekan bilen varsa insanlık namına özel mesaj atsın moruk, kutup falan farketmez, diksiyonu güzel bi de prezantabl olsun yeter. hahah.

  yok valla çekilir dert değil, nefes alamıyorum olm. baksana gitmiyo beyne oksijen namına bi şey.
  5 -1 ... janie jones
 5. 5.
  sadece burun kaşıntısıyla değil, göz ve kulak kaşıntısyla da deli eden nezledir.
  4 ... haklidegilmiyim
 6. 6.
  http://www.milliyet.com.t...aman-nezlesinin-failleri/
  Sonra çalışmıyor demeyin arkadaş.
  3 ... isvicreli bilim adami
 7. 7.
  avamys, aerius ve singulair üçlüsüyle kurtulabileceğiniz, aksi takdirde hayatınızı cehenneme çeviren hastalık.
  ... sosyalalkolik
 8. 8.
  Gözlerin pörtlemesine, burnun kıpkırmızı olmasına ve sümükle bulanmış nadide bir parça haline gelmenize sebep olan nezle
  hapşuramadın diyelim, alnına beynine kadar kaşındırıyor şerefsiz...
  Burnum kabuk bağladı lan allahsız nezle!!
  ... dragoncrygrieves
 9. 9.
  Saman nezlesi, hapşırma atakları ile gelen burun kaşıntısı, geniz ve damak kaşıntısı ve burun akıntısı ile başlayan bazen sadece mevsimlerde bazendeyıl boyunca devam eden allerjik hastalıktır.
  Saman nezlesinin alerjik olmayan daha az rastlanan türü vardır. Bu saman nezlesi üst solunum yollarında sinirsel mekanizmalarda burun mukozasının uyarıcılarla uyarılması neticesinde belirtilerle ortaya çıkan bir nezledir. Dönemsel olarak alerjik saman nezlelerinde uyku hali, iş performasında azalma saman nezlesine eşlik edebilir.
  1 ... sanatsal bilim insani
 10. 10.
  12 saatte bir kestine 20mg ve burun spreyi olarak mometix aq'nun ilacı olduğu hastalıktır. 20 dk'ya keser. 3-4 gün kullandıktan sonra da tamamen vicuttan atılır. Ama siz yine de doktorunuza başvurun.
  ... bluebeach