bugün

bir alerji ilacı.
çarpıntı yapar.
bahar alerjisi için etken olan bir ilaçtır.
sahane bir alerji ilacidir. evet, bi yarim saatlik cefa suresi bulunur ama sonra 24 saat kriz gelmez.
burnun, gözlerin ve nefes yolunun dostu ilaç.

gözlerde kızarma, burun akıntısı gibi alerjik hastalıklara birebir. *
UYutmayan ender alerji ilaçlarından biri.
diğeri için (bkz: zyrtec).
günde 1 tane alınan uzun süre kullanıldığında (2 hafta gibi) tesiri hissedilen alerji ilacı. uyku etkisi sık görülen bir durum değildir.
çok etkili bir alerji ilacı. ancak uyku hali yaratabilir. ***
son çaremdi, sonunda aerius ve prednol sayesinde iyileştim
Kronik ürtiker hastalığı olanlar için ideal bir ilaçtır.
tablet ve şurup olmak üzere iki formu vardır.
güde bir tabletle alerjiyi, akıntıyı ve kaşıntıyı unutturan ilaçtır. bitkinlik veren türevlerine nazaran oldukça kullanışlıdır ve gününüzü zehir etmeyen nadir ilaçlardandır.
serin ve kuru yerde saklanası, çocuklardan uzak tutulası antihistaminik.
izmir'in su ihtiyacını karşılayacak kadar akan burnumu ve gözlerimi, sabah akşam aksıran tıksıran beni kurtarmak için kullandığım ilaç. yatmadan önce alın iki saat sonra bir şeyiniz kalmaz. lakin almayı unutursanız benim gibi gecenin beşinde kendi salyanız sümüğünüz içinde boğulurken uyanabilirsiniz. gözü kapalı nerdeydi bu ilaç dye ortalarada dolanırsınız.
bir soğuk algınlığı ilacı. Keskin etkilerinin yanında Kulak yolunda iltihaplanma yapması nedeniyle 2 sene evvelden bıraktığım ilaçtır aynı zamanda.
bronşit olduğumda öksürüp şurubu ile beraber kullandığımda şaşırtıcı biçimde boğazımda ve göğsümdeki gıcığı bıçak gibi keserek her daim saygı duymama yol açan ender ilaçlardandır.
uyku ilacı niyetine de kullanabileceğiniz alerji ilacı.
bir zyrtec değildir. muhtaç olanların haberi olsun.
yalnız bi zaman sonra hiçbiri işe yaramıyor.
o zaman avil.

edit: daha bi zaman sonra avil de işe yaramıyor. o zaman ölelim. benimle misiniz dostlar ?
Doktorumun alerji üzerine verdiği bir ilaç.
Faydası oldu mu olmadı bilmiyorum ama acayip kafa yapıyor.
Duman şarkıları kafanda çalarak geziyorsunuz.
Yan etkilerini kesin olarak gördüğüm aşırı derece yorgunluk,baş dönmesi,kalpte aşırı derece çarpıntı kriz geçirecekmiş gibi.
An itibariyle bırakmayı düşünüyorum ama henüz 3 tablet aldım belli bir süre kullanmak gerekiyor mu onu bilmiyorum.
allerjik rinit nedeniyle oluşan bronş hiperaktivitesi problemimi oldukça azaltan nimet. uyku yapmaması nedeniyle sınavlardan önce rahatlıkla kullanılabilir.

muadilleri de aynı işi görür, keramet desloratadinde.
Uzun zamandır kullandığım ve beni gerçekten rahatlatan ilaç. Tanrı senı korusun ve kutsasın yüce aerius.
nimettir nimet, gece yarısı uykudan uyandıran alerji krizi için bir nimettir.
mide ağrısı yapar.
Geçen yıl 3 ay kullandığım minik mavi hap. Astım, solunum yolları rahataizliklarinda kullanilir. Rahat bir ilactir.
Alerjiniz bokunu çıkarmaya başladıysa artık bi boka yaramaz. Hafiftir.
sürekli uyku hali ve keş gibi görünmeme sebep olan; ilkbahardaki burun akıntısı, geniz akıntısı ve göz kızarmasına iyi gelen antihistaminik. benim alerji azıttığı için bana göre çok hafif kalan, günlük 1 kere iken, doktorumun dozunu 12 saatte 1 e yükselten ilaç. göz kaşıntısına karşı fazla bi etkisi olmazsa zaditen göz damlası ile kızarıklığın kökü kazınabilir.

edit: yan etkileri arasında sinirlilik uyku hali, ağız ve burunda kuruluk vardır.