bugün

(bkz: alerjik rinit)
(bkz: öldürmeyip süründüren hastalıklar)
Alerjik bünyeli insanlarda görülen hastalık.
tıptaki adı alerjik rinit olan, adeta tanrının laneti bir hastalık. art arda 20-30 kez hapşırmak sebebiyle yalama olan ve kaşınan bir gırtlak, yuvalarından fırlayacakmış gibi olan ve kaşımaktan kıpkırmızı olan gözler, akmaktan yara olan bir burun ve daha nicesi.. günahlarımızın bedelini ödüyoruz galiba. türkiye'de tedavisi bulunmamaktadır ya da doktorların büyük bir kısmının rhino light'tan haberi bile yoktur; zira sağlık ocağındaki doktor tedavisi yok, bol bol domates ve yumurta ye demişti.

ek olarak: zamanı geldi, her sene olduğu gibi yine ağustos'un ortasından eylül'ün sonuna kadar bana bela olacak.
konu hakkında tedavi bilgisi olanların bana dm den yazmasını rica ediyorum sevgili sözlük yazarlari.
Lanet olası bir igrencligi vardır.
Sürekli gözünüz sulanır.
Burnunuz hunharca akar.
60 liralık düşük seviyeli lazer makinasını deneyerek az da olsa rahatlayabilirsiniz bizzat kardeşim kullanıyor ve şu an için bir sıkıntı yok lanet bir hastalıktır umarım bir an önce tedavisi bulunur.
şuanda yaşadığım durum.
12 saatte bir kestine 20mg ve burun spreyi olarak mometix aq'nun ilacı olduğu hastalıktır. 20 dk'ya keser. 3-4 gün kullandıktan sonra da tamamen vicuttan atılır. Ama siz yine de doktorunuza başvurun.
Saman nezlesi, hapşırma atakları ile gelen burun kaşıntısı, geniz ve damak kaşıntısı ve burun akıntısı ile başlayan bazen sadece mevsimlerde bazendeyıl boyunca devam eden allerjik hastalıktır.
Saman nezlesinin alerjik olmayan daha az rastlanan türü vardır. Bu saman nezlesi üst solunum yollarında sinirsel mekanizmalarda burun mukozasının uyarıcılarla uyarılması neticesinde belirtilerle ortaya çıkan bir nezledir. Dönemsel olarak alerjik saman nezlelerinde uyku hali, iş performasında azalma saman nezlesine eşlik edebilir.
Gözlerin pörtlemesine, burnun kıpkırmızı olmasına ve sümükle bulanmış nadide bir parça haline gelmenize sebep olan nezle
hapşuramadın diyelim, alnına beynine kadar kaşındırıyor şerefsiz...
Burnum kabuk bağladı lan allahsız nezle!!
avamys, aerius ve singulair üçlüsüyle kurtulabileceğiniz, aksi takdirde hayatınızı cehenneme çeviren hastalık.
http://www.milliyet.com.t...aman-nezlesinin-failleri/
Sonra çalışmıyor demeyin arkadaş.
sadece burun kaşıntısıyla değil, göz ve kulak kaşıntısyla da deli eden nezledir.
allah belanı vermesin senin pis saman nezlesi. ya da niye vermiyo lan, versin.

hayatımı kararttın.

millet baharın inhibitör etkisi gösterdiği hormonlarıyla sevgilisini koluna takıp bağ bahçe bayır çayır geziyo, bildiğin çimenlere yayılıp yiyişiyo. ben de burda akan gözlerimi siliyorum. gözüm akıyor lan evet. annem "ağlama kızım evde kaldım deyu hatice teyzengilin torunu varmış mühendislik okuyomuş.."tan dem vuruyor. ilahi anne. babamsa "hep o lenslerden hep" diye modern tıbba olan sevgisini sergiliyor.. (küçükken dişimi de bir ucu kapıya bağlı iple çekmişti zati.. neyssseh..) zevkten takıyoz sanki baba. töbe töbe söyletme şimdi beni. geçen sevdiceğimle parka gittik, adam seni çok seviyorum diyo, ben orda ağlıyorum falan. olmaz ki yea. gören de "ayrılalım kızım yeter bea allahın sorunlusu" diyor sanır.. cık.. demez benim sevdiceğim. canım yaa. hihihi.

allahım, sinir falan kalmadı, onulmaz dertlere gark olmuş vaziyetteyim. her yıl mayıs-haziran aylarında beni dondursunlar, uyutsunlar felan ne biliym yapsınlar bi şey. ya da polenlerin olmadıgı bi yer varsa oraya gideyim. öyle bi mekan bilen varsa insanlık namına özel mesaj atsın moruk, kutup falan farketmez, diksiyonu güzel bi de prezantabl olsun yeter. hahah.

yok valla çekilir dert değil, nefes alamıyorum olm. baksana gitmiyo beyne oksijen namına bi şey.
geniz akıntısı olur, mide bulantısı yapar. kusasın gelir gözlerin kayar.
alerjik...
(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: ah şu polenler)
(bkz: alerjik rinit)
felaket bir hastalıktı her yıl masyıs ayı civarında başlar gözler kaşınır kanlanır burun akar nefes almak zorlaşır bir de üstüne denize girilirse tadından yenmez bir hastalık olur. (bkz: ben yaptım oradan biliyorum)
güncel Önemli Başlıklar