1. 1.
  saman nezlesi.
  7 ... insan
 2. 2.
  nasonex adlı burun spreyi, kısmi rahatlama sağlar bahar aylarında bu hastalıktan muzdarip kişilere.
  3 ... ayseciginalpellayadoyduguan
 3. 3.
  astım başlangıcı olarak da görülür. singulair veya onceair gibi ilaçlarla tedavisi mümkündür.
  2 ... vera
 4. 4.
  ağaç, çiçek ve otlardan yayılan polenler, ev tozları, yünlü giysiler, halı ve yorganlarda yaşayan mite adlı minik böcekler, hayvan tüyleri, mantarlar, çeşitli kimyasal maddeler ve gıda katkı malzemelerinden kaynaklanıyor. Alerjisi olan kişinin bu maddelerden herhangi birini soluması ya da temas etmesi halinde hastalık kendini gösteriyor. Ancak en çok bahar aylarında havaya karışan toz ve polenler alerjiye neden oluyor. Saman nezlesinin belirtileri, burunda saydam akıntı ve tıkanıklık, gözlerin yaşarması ve göz altlarında koyuluk, geniz akıntısı, kulak-burun-boğaz kaşıntısı, hapşırık, öksürük, balgam ve nefes almanın zorlaşması...
  (bkz: saman nezlesi)
  2 ... hayvan adam
 5. 5.
  sık sık duş alınması ile hastalığı minumuma indirmek mümkündür. çünkü polenlerin birçoğu * saçlara yapışmaktadır.
  2 ... serander
 6. 6.
  Alerjik rinitli hastalar uzun süre grip zannedilip yanlış tedaviler uygulanabilir. Eğer ailesinde alerjik hastalık hikayesi olan bir kişi ise alerjik rinit, hasta ve hekimin aklına daha erkenden gelir. Hastalarda alerjik rinit düşündükten sonra, öncelikle burun içi mukoza muayenesi yapılır. Burun içi mukozası ödemli, şiş ve soluktur. Bu özelliği ile gripten ayrılır. Bu hastaların kan testlerinde total IgE yüksektir. Ayrıca kanlarındaki eozinofil sayısı artmıştır. Yine kan testinde allerjene spesifik IgE saptanabilir (RAST gibi metodlarla). Bu hastalarda tanıyı desteklemek ve sorumlu allerjeni saptamak için için cilt testleri uygulanır. Cilt testleri içerisinde özgüllüğü ve duyarlılığı en yüksek olan test ön kol iç yüzüne ya da sırta uygulanabilen prick (delme) testtidir (şekil-4). Bu testte genellikle ön kol iç yüzüne bir damla allerjen eksteresi damlatılır ve üzerinden deride ince bir iğne ucu ya da özel prick test ucu ile küçük bir delik açılır. Delik derinin sadece üst tabakasını kapsar. 15 dakika sonra ciltte oluşan kızarıklık ve kabarıklık ölçülür ve kayıt edilir. Test yaparken pozitif ve negatif kontrol mutlaka uygunlamalıdır. Pozitif kontrol olarak histamin, negatif kontrol olarak serum fizyolojik kullanılır. Pozitif kontrol optimum bir değerlendirme için mutlaka en az 3 mm kabarıklık göstermelidir. Diğer test sonuçları bu değere göre değerlendirilir. Negatif kontrol de mutlaka negatif sonuç vermelidir

  populermedikal
  6 ... oksijen
 7. 7.
  güzelim bahar aylarını insana zehir eden, dakikada 30 hapşuruk, burun akıntısı, genizde şiddetli kaşıntı, sürekli bir hafif sarhoşluk durumu ile "allerji mevsimi geldi nihaha" diye kendini belli eden, polenlerin arttığı dönemlerde ilaçların bile etki etmediği ibne hastalıktır.
  2 ... glbst
 8. 8.
  hayatimi karartan reaksiyon.
  5 ... tiremisu
 9. 9.
  3 ay boyu hayatı zehir eden lanet olası kronik hastalık. septum deviasyonu ameliyatı olunca anca geçiyor. güneş gözlüksüz gezemezsiniz, keş gibi ilaçlarınız olmadan adım atamazsınız, nasonex en yakın arkadaşınız olmuştur.
  2 ... akhyls
 10. 10.
  tüm çocukluğumu mahvetmiş, 3 yıl aşı olmama sebebiyet vermiş garip hastalık. hadi tozu anladık da hamamböceği, şeftali, kayın ağacına da mı alerjisi olur insanın yahu?
  1 ... mucize