bugün

entry'ler (699)

uşak üniversitesi

Kuzenimi geçen hafta uşağa uğurladığım üniversitedir. Sıkı sıkı sarıldım, gözlerim doldu da belli etmedim.

oriflame

O kadar kalitesiz ve renksiz ki, yani siyah far kirli bej renginde olur mu arakadaşım? Oriflameda olur. Kocaman bir far paleti almıştım 3 parmağımın büyüklüğü kadar bile yoktu gerçeğünelime geçince. Kahverengi eyeliner aldım keçeli kalem sürseniz daha kaliteli ve kahverengi durur. Sırf vaktim yok bulunsun lazım oluyor hazır arkadaşımda satıyorken alayım deyip paramı çöpr attığım kozmetik markası demeye bin şahit isteyen kozmetik markası. Kalitesizlikte adına ve fiyatına göre bir numara.

yunus mert odabaşı

Lan sözlük kalk ayağa göbecik at! Mert benimle konuşuyor. Askerde hala mardin'de 3.5 ayı kaldı. Benimle konuşuyor. Her şey eskisi gibi. Biliyorum öldünüz meraktan. O iyi ve biz birbirimizi seviyoruz ve her şey harika. Her yerim huzur dolu. Eksik olan her şey tamamlandı. Rahat bir nefes alın.

yunus mert odabaşı

Beni özelden mi arıyordur acaba diye merak ettiğimdir. Öyleyse; lan malak malak işler yapma insan dediğin özelden arar mı¿ diye de hayıflandığım, inşallah odurlarla telefonumu gizliye kapattığım iyi müzik zevki olan insandır. Benden iyi olmasın. Aralıkta gelecek askerden o zaman yazarım yine.

çocukken okunan en müthiş kitaplar

Haritada kaybolmak.

aşık olma sebepleri

Gözyaşıdır.

yunus mert odabaşı

Askerdedir.

mezun olup istanbulda iş aramak

Üniversite döneminde bi toz yutmak gerekir.

kızların korku filmi sevmesi

Sevmez.

kızların film anlayışı

Bilim kurgudan başka film izlemez.

cevaplaması güç ibretlik soru

Ayakta gideriz.

pazartesi günü beyaz giyinmek

Yeni bir haftaya dinamik bir enerjiyle başlamanın göstergesi.

12 angry men çocuk suçlu muydu değil miydi

Minnak yaa, nasıl öldürsün babişkosunu kıyar mı hiç.

popüler olmayan şahane filmler

in your eyes.

sular seller gibi ingilizce konuşmak

Bölümü ingilizce olup, bir yıl hazırlık okumak istemeyip, ana dili gibi ingilizce konuşması gereken bir insanın derdidir. Türkiye'de dil okullarında ingilizce öğrenmek imkansız. işletme mezunu adamları getirip öğretmen diye koyuyorlar karşınıza. Dersleri sallıyorlar. Sadece para ve vakit kaybı. Bunu da orda çalışmış olan arkadaşlarım söyledi. Tek çözüm yurt dışında bir süre yaşamak. Fakat vakit yok şimdi ona. Bir çözüm yok mu 1 sene hazırlığa vermeden ingilizce öğrenmenin yolu¿ Bölüme yerleşmeye daha bir sene var. Bir sene içinde deli gibse öğrenemez miyim arkadaş!

itü moda tasarım

4 senelik ücretli ve burssuz bölüm. 1.sene 10.000, 2.sene 5.000, 3.sene 10.000 ve 4.sene 15.000 abd doları olmak üzere ücretleri. Uluslararası ortak lisans programıyla son sene dünyanın en iyi 3 moda okulundan biri olan fit'ye (fashion institue of technology) gönderiyorlar. Mezun olunca çift diploman oluyor. Hem amerika'daki okuldan hemde itü'den. Ve 1 yıl amerika'da çalışma hakkı veriyorlar. Ygs de barajı aşmanız yeterli, yetenek sınavıyla alıyorlar. Tekstil teknolojileri ve tasarım fakültesi. %100 ingilizce. Hatta öyleki yetenek sınavında konuyu bile ingilizce anlatıyorlar. Gözetmen ve daha sonrasında mülakata gireceğiniz hocalar 3 itü hocası ve 1 fit'den gelen yabancı hoca eşliğinde tamamlıyorsunuz.

itü moda tasarım

Fashion institue of technology'ye bağlı 4 senelik cillop gibi bölüm.

asker yolu gözlemek

5 ay kalmıştır. ama 5 ay sonra yine eskisi gibi olmayacaktır. ben bekliyorum ama o beni ne hatırlıyor ne umursuyor. kim bilir aklında neler vardır. bir gün hatırlamamıştır belki beni.. yine de bekliyorum gelsin. belki bir şansımız olur. olmaz da.. insan bekliyor işte.

eski sevgiliyi özlemek

dünyanın en saçma şeyidir. bilirsin bundan sonrada bir nane olmaz ama insan sonunun hüsran olduğunu bile bile atılır yine. en azından bir süre mutlu olmuş olur. sonra yine üzülür, yine üzülür. özler. sonra yine aynı şeyler yaşanır.
kısır döngüdür.
mert bana katılıyor mu bilinmez tabii.

sanatsal bilim insani

ben ne kadar ergen bir varlıkmışım arkadaş..