1. 1.
    kayak piyasasının en büyüklerindendir. ayakkabıları falan da sağlamdır. italyan menşeyli olsada onlarda bir holding tarfından alınmışlardır sonunda.
    ... yipyip
  2. 2.
    sadece kayak değil dağcılık, doğa yürüyüşü gibi diğer doğa spor branşlarına da çok sağlam malzemeler üreten ingiliz firma.
    ... ethemandac
  3. 3.
    sağlamlığıyla yedi düveli hayretler içerisinde bırakmış botlar üreten firma.
    ... philemon
  4. 4.
    (bkz: kalite).
    ... kskyankee1912
  5. 5.
    'süleyman' isminin aslı.
    2 ... selia
  6. 6.
    outdoor denildiğinde akla gelen bir kaç markadan biri. avustralya menşelidir. ürünleri evladiyeliktir ve ciddi anlamda pahalıdır. bu sebepten insanlar bir seferde çok para harcamak yerine 5 senede ayrı ayrı ürünlere daha fazla para vermeyi tercih eder. türkiye'de bilinen bir marka değildir. gözümde outdoor piyasasında çekiştiği bir kaç rakibi vardır.

(bkz: asolo)

(bkz: salewa)
    ... uludaguyeliginizkapatilmistir
  7. 7.
    aczayyip sağlam ayakkabıları üreten firma.
    el altında yazlık modellerinden 2 tane var, 2. seneleri ne yamulması ne uçlarında buruşması ne de tabanında erime mevcut.
    ... djnre
  8. 8.
    yarak gibi ayakkabı yapan firma. eskiden iyiydi şimdi çok bozdu. 8 ay önce aldığım ayakkabının her ikisi de aynı noktadan yarıldı. ne dağ ne bayır gördü.

salomon

bak bu üstteki ayakkabıyı değiştirip yerine yine xapro3dultra2gtx aldım yani aynı model o da aynı yerden delindi:

salomon

bunu da iade ettim gittim comet modelini aldım hayırlısı artık...

salomon
    1 -1 ... kotucenk
  9. 9.
    lafuma'nın goro-tex ile anlaşması bittiği için tercih edilecek markadır artık salomon.
    botları için paraya kıyılır, pişman etmez fakat aynı şeyi diğer ekipmanları için söyleyemem.
    ... birdy
  10. 10.
    (bkz: saruman)
    bakınızla alakası olmayan doğa sporları için üretilen bilumum araç gereç, kıyafet vs. markası.
    2 ... pissimistik