bugün

hristiyanlarda hz. süleyman.
(bkz: 800 lira mı)
Ofise Takunyayla gelirim yine de almam.
x-mission3 koşu ayakkabısını aldım. görüntüsü ve malzeme kalitesi tek kelimeyle mükemmel.

bakalım ne kadar dayanıklı göreceğiz.

görsel

bu arada 435 etiketi olan ayakkabıyı 265e satan samuraysporta da teşekkürler.

heyecan yapmayın son 42 numarayı ben aldım uhasadhaa.
300 tlye aldığım eskape gtx modelini yaklaşık 2 aydır kullanmaktayım. ürün rahat ve dayanıklı gözükmekte şimdilik bir problemimiz yok.
akıllı bağcık teknolojisine sahip x ultra 2 gtx modeline de aklım gitmekte. 330 tl civarında bulabilsem onu da alacağım.
alternatif olarak dathe north facein gtx'li bir modelini de düşünmekteyim.

tanım: outdoor ayakkabı olarak kullandığım markadır. sorun yaşayan insanlarda mevcuttur. rakipleri için:
(bkz: the north face)
(bkz: columbia)
(bkz: merrell)

edit: imla

Edit2: yaklaşık 3 ay sonra su geçirdi. Birdahaki kışa decathlon ürünlerini denemeyi düşünüyorum. (bkz: fiyat performans)
görsel

Dün itibari ile aldığım ve an itibarı ile ayağımda olan colombiadan sonra deneyimlediğim ve pişman olmayacağımı düşündüğüm outdoor ayakkabısı . Uzun zamandır bot olmayıp su geçirmez özellikli olan bir ayakkabı arayışıma son bulduran marka . 490 lira para bayıldık ama iyi geldi meret . Decathlondan yana kullanıp tercihimi bu özellikli ayakkabılarda modellerini beğenmediğimden tercihimi salomondan yana kullandım ve gayet rahat geldi . Yamulmuyorsam üretimlerini artık Adidas üstleniyormus. Zaten adidasın kendi markası ile çıkardığı outdoor ayakkabılarına olan benzerlikleri bana "ne la bu aynı akuuu" dedirmişti bir zamanlar .

Edit: yalnız bir şeyi fark ettim , lastik bağcık olayı eyvallah güzel ama sanki çok dandik yapmışlar . Hani her an kopacak gibi duran bir don lastiği sanki .

Edit 2: quechua forclaz 500 helium modelide var bende o da aynı şekilde lastik Bağcık var ama o bile daha kaliteli duruyor lan daha ucuz olmasına rağmen .
Menşei konusunda mutabakata varilamayan markadır. Meselâ şu arkadaş italyan demiş: (#3147888)

şu avustralya demiş: (#18959914)

şu ise fransız: (#29902386) karar verin lan kim haklı? *.
fransız menşeili ayakkabı, tekstil, aksesuar, çanta ve sert malzeme üreticisi firma.
ayakkabı kategorisi olarak en çok tutan modelleri aşağıdır;

a-speedcross 3
b-xa pro 3d gtx
c-sense mantra 2
d-cosmic 4d 2 gtx
e-autentic ltr cs

tekstil kategorisi; kaz tüyü montolar, kayak ve snowboard montları, polar ceketler, pantolonlar, t-shirt, gömlek gibi ürün grupları mevcuttur.

aksesuar kategorisi; eldiven, bere, kar maskesi, kemer ürün grupları mevcuttur.

çanta kategorisi; sırt çantası, kayak çantası, bel çantası, tekerli çanta gibi ürün grupları mevcuttur.

sert malzeme kategorisi: kayak, kayak ayakkabısı, kayak bağlaması ve kayak batonudur.

salomon firmasının türkiye'deki distribütörü olgar şirketler grubudur-bilinen adıyla spx ve vault mağazalarıdır-
Dünyanın en güzel ayakkabılarını yapan firma. bunlardan bir ayakkabı aldıktan sonra başka marka bir ayakkabı giymek nerdeyse imkansızdır. özellikle de (bkz: speedcross 3)
italyan markasıdır. italyanlar dünyanın ilk outdoor ayakkabı üreticileridir. o yüzden italyan markalarına dikkat etmekte fayda var. salomon kayak malzemeleri kaya tırmanış malzemeleri alpinizim yüksek irtifa aksesuarları üreten bir firmadır. ayakkabılarında ise göze batan iki kötü yan ise birincisi çok aşırı çarpıcı canlı renkleri kullanması ve fiyatı.

daha mantıklısı için (bkz: jack wolfskin) ki almanlar her işi iyi yapar. yalan yok.
Sağlamlık konusuyla müşterisini çeken ancak bir yıl dolmadan dizayn hatası yüzünden , Türkiye'de ki satış firması olan (bkz: )spx adlı firmanın sözümona garanti kapsamında saymadığı ürünüdür.
Son of the bicth in hızlı söylem olma ihtimali yüksektir.
(bkz: saruman)
bakınızla alakası olmayan doğa sporları için üretilen bilumum araç gereç, kıyafet vs. markası.
lafuma'nın goro-tex ile anlaşması bittiği için tercih edilecek markadır artık salomon.
botları için paraya kıyılır, pişman etmez fakat aynı şeyi diğer ekipmanları için söyleyemem.
yarak gibi ayakkabı yapan firma. eskiden iyiydi şimdi çok bozdu. 8 ay önce aldığım ayakkabının her ikisi de aynı noktadan yarıldı. ne dağ ne bayır gördü.

görsel

bak bu üstteki ayakkabıyı değiştirip yerine yine xapro3dultra2gtx aldım yani aynı model o da aynı yerden delindi:

görsel

bunu da iade ettim gittim comet modelini aldım hayırlısı artık...

görsel
aczayyip sağlam ayakkabıları üreten firma.
el altında yazlık modellerinden 2 tane var, 2. seneleri ne yamulması ne uçlarında buruşması ne de tabanında erime mevcut.
outdoor denildiğinde akla gelen bir kaç markadan biri. avustralya menşelidir. ürünleri evladiyeliktir ve ciddi anlamda pahalıdır. bu sebepten insanlar bir seferde çok para harcamak yerine 5 senede ayrı ayrı ürünlere daha fazla para vermeyi tercih eder. türkiye'de bilinen bir marka değildir. gözümde outdoor piyasasında çekiştiği bir kaç rakibi vardır.

(bkz: asolo)

(bkz: salewa)
(bkz: kalite).
sağlamlığıyla yedi düveli hayretler içerisinde bırakmış botlar üreten firma.
sadece kayak değil dağcılık, doğa yürüyüşü gibi diğer doğa spor branşlarına da çok sağlam malzemeler üreten ingiliz firma.
güncel Önemli Başlıklar