Kalemini ak partiye kiralamış , ölüme ve ölüye saygısı olmayan sözüm ona insan , karükatürüst *.
komik olan tek yeri soyadı olan mahluk.
memeden kendi imkanlarıyla doğmuş gibi, neden acaba?

hani göğüste çıkan bir sivilce, ne bileyim bir kıl dönüğü falan olur ya sıkarsın yağlar fışkırır böyle.

öyle işte bu da.
komik olmayan birisi.
Gaza gelenler ve polisin gaz sıktığı karikatürüyle gözlerimi yaşartmiş karikatürist.
bazıları çekememiş, battı tabi bi taraflarına.
not: salih memecan akp hukumeti yanlısı değildir, bildiğiniz karikatüristtir. akp hukumeti yanlısı değildir, solcu olmaması bunu göstermez amk salak beyinsizleri.
benim böyle soyadım olsa mahallede adım sapığa çıkardı.
necip fazıl'a da böyle olmuştu. "mistik şair" diyordu herkes. O ne zaman islama döndü herkes, "sabık şair şiirine yazık etti!" gibisinden laflar etti. Mesele şiir değil ki, insanların siyasi görüşlerine a da dinine bakmadan sanatını değerlendirebilecek bir nesil gelecek mi bu ülkeye?
Elbette bir necip fazıl değildir kendisi ama gezi eylemine karşı olması sebebiyle kiralık kalem, yandaş, yalaka şeklinde yaftalanmaya çalışılmakta. Neymiş kalemi ak partiye bulanmışmış da adam değilmişmiş de falan filan.
Ulan herkes sizin tarafınızı tutmak zorunda mı akıl yoksulu faşizm bekçileri sizi?
Geçmişten günümüze,iktidarda kim varsa onun adamıdır. Bu kadar net konuşuyorum. Akp gittiği gün chpli olacaktır.
Gezicilere küfrediyor diye söyleniyor bu kadar mı propaganda adam karikatür çiziyor hani dine küfrederken özgürlük dediğiniz şey varya siz ikisini karıştırmışsınız ya şaşkınlar.
gerçekleri kağıda dökmesiyle çapulcan ve çapulnazların canını fena yakmış karikatürist.
karikatürlerini görünce neye uğradığımı şaşırdığım kişi.

aynen şöyle oluyorum ama;

(img:#498898)
(img:#500038)
Eşi (nur suna memecan) zamanında akp aday adayi olan ama bir yere varamayan çizer.

Daha çok yalamalısın salih, performansın yetersiz.

Ayrıca kimse bu adama gezi olaylarındaki çizgisinden ve tavrından dolayı kızmamıştır; bu adam, sabah önce TMSF'ye sonra Çalık'ın eline geçmeden önce, her daim hükümete muhalif bir çizgi izlemişti. Ne zamanki Sabah, RTE'nin damadının eline geçti bu sefer muhalefete muhalif bir çizgiye geçmiş, bunun dozunu ise karikatürlerinden çok kendisine güldürecek kadar arttırmıştır. Özellikle AKP'nin %47 oy kazandığı seçimden sonra da tavan yapmıştır. Neden acaba otur da bir düşün.
Şu ara itina ile soy ağacı çıkartılan şeydir...

özellikle çıkartıyorum ki senin yedi ceddini olarak değilde, tek tek isim vererekten gereken yapılsın.

nerye gittiği net olsun söylenenlerin...
(bkz: ne çizeyim abime)

ortalıkta böyle dolaştığını düşündüğüm çizer.
Ağır şakirttir kendileri devrin adamıdır.
ortadoğu ve balkanların en iyi karikatüristi. onu kıskanan gulu gulu dansçıları hep bu başlık altında toplanırlar nedense.
ocukken haber izleme sebebi. hep onun karikatürlerini merak ederdim. belki de karikatür olayıyla tanışmamı sağlayan insandır. tam hatırlamıyorum çocuktum o zaman. işte o zamanlar pazar günleri bizimkiler filan çıkardı banyo yapılırdı öyle yani, şugünlerde eski günlerini aratan çizerdir kendisi, eskiden daha iyi göndermeler yapıyordu. aynı performansına ulaşması dileğiyle. öyle palalı adam neden gelmez deyip elinde palayla havalimanı güvenliğiyle geçmeye çalışan bir adam çizmek hiç zekice değil.
bundan güzel özetlenemezdi: (img:#508195)
eskiden de anlamazdım bu adamın çizdiklerini, şimdilerde nefes alış nedenini bile anlamıyorum sanki.
balyoz karikatürü ile gene çocuğu koyan çizer.
takipteyiz.
"yandaş çizgiler" eserinin çizeri. aleviler ile ilgili son karikatürü ile dibe vurmuştur.

http://goo.gl/b8SvOZ
29 ekim karikatürüyle çok sevdiği başbakanını bi şeye benzeten karikatürist.

(bkz: salih memecanın erdoğana hakaret etmesi)
karısı akp milletvekili olan zamanında devlet büyüklerini eleştirip bir anda tayyip erdoğan yanlısı bir tavır sergileyen, komik olduğunu sandığı karikatürleri dahi gülümsetmeyen çizimi ve karakteri zayıf insan.

(img:#523548)
28 şubatta abd ye kaçmak zorunda kalmış, şimdilerin yandaşı çizer.