1. 1.
  1946 Ağrı doğumlu Salih Kalyon, 1964 yılında Asaf Çiyiltepe - Güner Sümer ikilisinin yönettiği Ankara Sanat Tiyatrosuna girerek Cahit Atay ın Sultan Gelin oyunuyla profesyonel oyuncu oldu. Bir yıl sonra Dostlar Tiyatrosu ile çalışmaya başladıysa da, kısa bir süre sonra tekrar AST a döndü. Ayak Bacak Fabrikası, Kuyruklu Yıldız, 72. Koğuş, Müfettiş, Mayın, Durand Bulvarı, Tozlu Çizmeler, Linç ve Ana oynadığı oyunlardan bazıları. 1976 yılında A.Ç.T. adı altında kendi topluluğunu kuran ve 20 yıl devam ettiren sanatçı, tiyatro çalışmalarına iki yıl ara verdikten sonra, 1999 yılında Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? oyunuyla yeniden sahnelere döndü. Salih Kalyon, Bizimkiler ve Bir Demet Tiyatro dizileri ile Vizontele filminde ve Bana Bir Şeyhler Oluyor oyununda rol aldı.
  3 ... jeam
 2. 2.
  komedi dükkanı'nın salih abi'si.
  2 ... stalker
 3. 3.
  komedi dükkanındaki beyfendi kişidir. tolga çevik yönetmen tarafından arkadasım olarak nitelendirilirken salih kalyon her zaman beyfendi seklinde zikredilir. robinson cruse olsun, gepetto usta olsun üstlendiği rolün hakkını veren insandır. tolga cevik kadar programı izlenir yapan adamdır, helal olsundur, sevimli adamdır.
  1 ... lullaby
 4. 4.
  tolga çevik denen şahsın ayıp ettiği muhterem oyuncu kişisi.
  5 ... alone with everybody
 5. 5.
  fırtına dizisindeki hasan tiplemesiyle o kadar müthiş ve inanılmaz karadeniz şivesi ile konuşuyorduki şimdiye kadar ekranlarda gördüğüm en iyi karadeniz şivesiydi(bide yine aynı dizide oynayan besim vardı şimdilerde kurtlar vadisinde yalçın bulutkarakterini oynar)
  ilk fırtınayı izlediğimde

  "bu adam kesinlikle trabzonlu! yoksa bu kadar güzel taklit yapamaz!" demiştim
  "yok oğlum ağrı da doğmuş adapazarında büyümüş ne alaka?" demişlerdi
  şimdilerde verdiği bir ropörtajında okudum ki aslen trabzon/çaykaralıymış babası enteresan adammış alır başını seyyah gibi gezermiş ağrıda doğması adapazarında büyümesi de ondanmış...

  "benim adım ligoferonsa bu adamda trabzonludur" diye iddia edip göt olduğum zamanamı yanayım geçte olsa haklı çıkmış olmama mı sevineyim bilemedim...
  1 ... ligoferon
 6. 6.
  o ayrıldıktan sonra bir daha izlenmek icin acılmayan komedi dükkanının bir zamanlar salih abisi.sen hic ates böcegi gördün mü de canlandırdıgı igde işine giren baba karakteri asla unutulamaz.
  1 ... gitaristdilara
 7. 7.
  tolga çevik in anlatmasına göre tolga çevik e ayıp yapmış kişidir.bir profesyonel olarak trtde de devam etmeleri lazımdı aralarında her ne olursa olsun.ama yine de komedi dükkanı seyredilmeye değerdir..
  ... korlerulkesindeaynasatanadam
 8. 8.
  karakter oyunculuğu konusunda çoğu kişinin eline verebilecek derecede yeteneğe sahip harikulade bir oyuncu.
  1 ... alone with everybody
 9. 9.
  komedi dukkani nin tadinin kalmamasinin sebebi.
  2 ... muhtar
 10. 10.
  cocouk tiyatrosu dalında önemli calişmalari bulunan kişi.
  1 ... mulayim