bugün

Ciğer yiyin on numara gidiyor.
Kahvaltılık şeyler .
bursada sahur yapacak eli yüzü düzgün bir mekan bilen varsa bir mesaj atıversin...
Sori cafe. Kahvaltı tabağı.
hurma makarna ekmek bulgur pilavı gibi şeyler.
az yenmeli.

ne yersen ye, az ye. gece yemeği ne akşam yemeğine, ne gündüz yemeğine benzer. gece çalışan biri değilsen gece ya az yiyeceksin, ya hiç yemeyeceksin.
Çok ciddi bir şey söylemek istiyorum.

Ciğer kebap. Evet. Ciğer inanılmaz doyurur. Soğansız, az kimyon az tuzla ciğer yiyeceksin.

Üstüne de bol su.

Daha acıkmazsın. imkan yok.
Sığır eti sulu sulu güzel gider deneyebilirsin.
Yımıta hıyar domates pastırma eski kaşar salam bu kadar yeter ne susarsın ne acıkırsın tüm gün boyunca.
kahvaltı idealdir. çay susatmaz.
Yemek evet.
Domates, salatalık, az biraz peynir, zeytin ve çay. He arada haşlanmış yumurta da deneyebilirsiniz. Hayırlı sahurlar.
Ne buluyorsanız yiyin. Oruç ilk gün sallar.
görsel
Simiago rumuzlu yazarın söylediklerine katılıyorum,ayrıca ciğer iyi fikir değil.
Et. Kahvaltı yapan erkek ılıktır.
haşlanmış yumurta, biraz peynir, biraz zeytin ve 3-5 adet hurma.
Domates, salatalık, peynir, yeşillik ve çay. Her gün olmaması şartıyla bazen de haşlanmış yımırta. Haşlanmış yımırta ve sahur diyince hep, ankaralı bir abimiz vardı. O gelir aklıma. Burdan sevgiler ve hayırlı ramazanlar diliyorum kendisine.
Yapılan araştırmalar insan metabolizmasının farklı olduğunu gösteriyor ve insanların işi, yaşı, coğrafyası farklı farklı. Bu sebepten herkes kendine uyan diyeti kendi bulacak. Bir doğru sahur diyeti yok. Herkese kendine göre doğru sahur diyeti var.
Not: diyet kelimesi "beslenme düzeni" Anlamı ile kullanılmıştır.
3 tane haşlanmış yumurta
Lor peyniri
Domates, salatalık, zeytin
Fıstık ezmesi, tahin biraz da hurma
1,5-2 litre su

Benim bele
Hayırlı sahurlar.
kahvaltılık olarak dolapta ne varsa.
(img:#2296085) muhtemelen bunlari yememek lazim. Kola da var şişeden içiyorum diye çekmedim. Bi de ben cocuk orucu tutucam öğlen yerim.
Ne yersen ye bi 5 saat sonra her türlü acıkacaksın. Vücuda çok yüklenmemek gerekiyor.

Ben yulaf süt muz üçlüsü
Bazen yumurta ve kahvaltılık
Bazen ise makarna yiyorum.

Şeker hastası canım annem kahvaltılık yedikten sonra chia tohumu yiyor. Şekerini yükseltmediğini, kalktıktan sonra ağzında garip bi tat olmadığını söylüyor. Bu chia tohumunu yulafın içine koyabilirsiniz. Bazı günler ertesi günü çok acelem varsa, kahvaltı hazırlamaya vaktim yoksa bir gece önceden muzu ezip yulafla karıştırıp süt ve chia tohumu ekliyorum ve buzlukta bekletiyorum. Puding gibi aşırı güzel ve doyurucu oluyor. Sahurda da tercih edilebilir.
Sabah kahvaltısında ne yiyorsam onu yedim, Oğlumu okula bırakacağım gelip geri yatacağım. Susuzluktan ölüyorum gençler. Akşam etmenin tek çaresi susmak.
Günde en az 3 litre su içerdim. Halimi siz düşünün.
Kahvaltı yada çorba.