bugün

entry'ler (69)

kan tutan kasap

Engelle, başlıklarını engelle. At çöpe gitsin.

ben ne zaman şöyle bir kızla sevişeceğim

ilk entry si görünmeyen entry. Haydi sende Engelle.

marmarayda intihar eden genç

Ölen bir insanın arkasından kötü konuşmak ne çirkin bir şey. O insan neler yaşadı ne umutlar ne umutsuzluklar, ne çılmazlara girdi ne korkuları vardı. Allah rahmet etsin denir tamam. Her şeyde siyasi çekişme yapmayın.

kahramanmaraşta akp ye 72 oy çıkması

Depremde canlar, aileler, binalar, arabalar kaybettik. Birileri insani yardım yapmayı depremzede kişinin oy değiştirmesi için yapmış, yani rüşvet vermiş bana falanca partiye oy verme al sana ekmek demiş. Haysiyetsizsiniz.

#46384333

deprem bağışlarını devlet iade etsin

Seçim sonrası deprem bölgesinde istediği gibi sonuç çıkmadığı için " Depremde yardım etmeseydik nankör depremzedeler" Şeklinde çok çirkin yazılar var. Bu başa kakan insan müsveddeleri ne kadar bağış yaptılar ise makbuzu ile bildirsinler devlet iade etsin paralarını. Sussunlar bu başa kakan insanlar pis nefesleri ülkeyi kokutuyor.

başlıklarını engelle

Bu buton buraya gelmezse buton olan yerlere yol alacağım. Uludağ sözlük kendi bilir.

yalancı siteler

Bu siteler kamuoyu gündeminde olan haberleri yanıltıcı şekilde haber yapıyorlar örnek olarak başlık "seçmen sandıkları belli oldu" Bu habere tıkladığınızda seçmen kelimesinin tarihi, tarihte yapılan seçimler başka magazin yazılar 20-30 sayfa çıkıyor, arada onlarca reklam da geçiyor ve en altta seçmen sandıkları henüz açıklanmadı açıklandığı zaman sayfamızdan linki bulabilirsiniz şeklinde bir yazı.

huzurlu olmanın yolları

Sözlük ölçeğinde yapılacak olan engellemek, ruh hastası, saygısız, küfürcü, kalbi gözü kör kişileri ve türevlerini engelle ve hayatını güzelleştir.

engellemek

Profil'e gidilmeden entry altındaki üç noktaya eklenmesi gerekir.

ölüm

Bir çok giden memnun ki yerinden
Çok seneler geçti, çok seneler geçti
Dönen yok seferinden
(bkz: sessiz gemi)

walter whiteın en büyük yanlışı

Hakkı aramaması ve akabinde haktan uzaklaşması. Parada mutluluk araması. Hakikatler breaking bad dizisi dahil her zerrede, her yerdedir. O yüce Allah'ın yaratmadığı bir zerre yok. Uyuşturucu, para, şöhret sadece bir tuzaktır.

türkiye de doğalgazın bir yıl ücretsiz olması

20 den fazla entry de sadece "thebiggraywolf" Mantıklı bir açiklama yapmış. Bedava şeklinde bir proje ne büyük saçmalık bunu az bulanlar, espri yapanlar ve olumlu görenler var. Bu iş ve diğer bedavacı devlet uygulamaları akıl tutulması bile değil tam anlamıyla akıl yokluğu. Bu dünyada Bedava diye bişey yok. Havadan aldığın nefesin bile bedeli ödeniyor. Asrın deprem felaketi yaşanmış, asrın ekonomik krizi yaşanıyor, ülke üretmesi gereken insanı üretemiyor, tarim-sanayi-telnoloji ürünlerini üretemiyor. Büyük Devlet'imiz eyt ile ikramiye ile beleş gazla ilgili projeleri müjde diye açıklıyor ve yönetimde bulunan partiye en büyük rakip ben gelirsem daha fazla bedava para dağıtacağım diyor. Ne diyelim Bu işte de vardır bir hayır. Milletimiz eninde sonunda öğrenecek bedava dağıtılan herşeyin bedelini fazla fazla ödediğini.

ölünce öbür tarafta söylenecek ilk söz

Söz söyleme kimin haddine dilin mi var, aklın mı var, sen mi varsın? Sana ait olan ne var? Sana kullanım izni verilen ömründe ne yaptın hangi sözü söyledin?

benlik

Bir put olarak benlik, hayat ona adanır. Keyif alması mutlu olması için herşey yapılır. Yemek yeme, okuma, başarı, evlenme, üreme, iyilik yapma, uyuşturucu kullanma, spor yapma, diyet yapma, ateist olma, dindar olma, kıyafet, makyaj, lüks, makam mevki, sağcı olma, solcu olma, sadaka verme, namaz kılma.... Nefes alma verme, nefesini tutma. Hayat Sadece o putu mutlu etmek için. O benlik putunu saf dışı bırakıp hakk için her şeyi yapmak kolay mı?

en çok ne isterdin

(bkz: Allah rızası)

yaşlılara neden saygı duyuyoruz sorunsalı

Olması gereken "Tüm varlıklara saygı duyuyoruz" Çocuğa gence yaşlıya, erkeğe kadına, ağaca ota, hayvana böceğe.

3206 şınav çekerek dünya rekoru kıran muhasebeci

https://www.google.com/am...ekerek-dunya-rekoru-kirdi

Haberde geçen bilgiye göre 33 yaşindaki Avustralya'lı bir muhasebeci iki üç yıl çalışma ile bu başarıyı yakalamış ve rekorlar Kitabı'na adını yazdırmış. insanın adam akıllı çalışma ile başarabileceği şeylere bir örnek sadece.

allah ın varlığının kanıtları

Onunla (allah) ilgili her söz, her akıl, her kıyas yetersiz kalır. Kanıtı aklı ruhu yaratan o. Onu gören can kendinden bahsetmekte kalp gözüm sağlıklı demektedir. Onu reddeden kendi kalp gözünden bahsetmektedir kendi kendimi mahvettim yerde gökte her zerrede yüceliğinin emaresi olan o yaratıcıyı benim algılarım hissetmiyor kör sağır dilsizim demektedir.

nisyan

Bir muallim Naci sözü "hafızai beşer nisyan ile maluldur" insan hafızasının eksikliği unutkanlıktır.

toplumsal mutabakat

* ülke refahının artması.
* bağımsız yargı.
* kamu kurumlarında vatana sadakat ve liyakat
* suçu önleme ve suça karışan herkesi ıslah, ıslah olmayanı sağlam şekilde toplumdan izolasyon.
* sağlam binalar, temiz, düzenli, trafiksiz şehirler.
*
*
Bu liste uzatılabilir. Akıl vicdan mantık çerçevesinde olan bu mutabakat toplumdan %80-90 kadar destek alacaktır. Bu halde iken neden siyasi çekişmeler içindeyiz. Bu işten sadece siyasetçiler fayda sağlamaktadır. Siyaset makam mevki para güç sahibi olma amacıyla kullanılıyor. Aynı şekilde adli idari askeri amirler, müdürler, generaller. Tek amaçları topluma hizmet etmek olan bu kurumlar toplumdan kendilerine hizmet edilmesi için vesayet kuruyor. Artık bu kör dövüşü siyasi çekişmeleri bırakalım. Geleceğimiz ortak, çıkarlarımız ortak bizler sağ sol kavgası ederken siyasi liderler ve etrafında yuvalanan yardakçıları para güç makam elde ediyor.