bugün

başbakan erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamayla bir kez daha dile getirdiği üzre inançlı, dindar, imam hatipli altın nesildir.

" biz muhafazkar demokrat bir neslin peşindeyiz, bizden ateist nesiller yetiştirmemizi beklemeyin."

kısa vadeli plan

görsel

orta vadeli plan

görsel

uzun vadeli plan
görsel
dindar değil, dinci nesildir.
kemalizm'in yaratığı cahil neslin farklı bir tonu olacaktır.
genel olarak biat eden düşünemeyen koyun sürülerini yaratacaklardır.
din+dar. Cevap sorunun içinde gizli tatlım.
başarılı olmuştur elhamdülillah.
birilerini dindar yapmak kimsenin haddi değildir, o allah ve kişi arasındadır,

ancak birilerini dinci olarak yetiştirmek mümkündür, o da allah ile o yetiştirenler arasında sonuç bulacaktır bir gün elbet.
gel de (bkz: 1 şubat eylemi)ne devam et.

tamamen (bkz: rte) nin sözlük içi bu eylemi baltamak adına yapmış olduğu açıklamadır. bu açıklamadan sonra milletin patır patır entry gireceğini bilen (bkz: zall) ile beraber ortak bir plan olabilir diye düşünüyorum.

şaka yı bi yana bırakırsak, ölmeden önce içimde kalmasın bütün aklımda olanları insanlarla paylaşayım demek ten başka birşey değildir.

atatürk'ün kurduğu ve yüceltilmesi için genç nesillere emanet ettiği; laik demokratik ve bağımsız ülkemin, getirilmek istediği durumdur.

yarıgalamayan, körü körüne biat eden, yobaz bir nesil.

başından beri bunları söylediğimizde cephe alan tüm yavşaklara selam olsun.
akp'nin gizli ajandası olduğuna dair net delildir.
bir sekizinci nesil değil.
yetiştirmeye öncelikle 50 kilo esrarla yakalanan yeğeninden başlaması uygun olacak olan nesildir, orası başka.

kimsenin dinle diyanetle bir alıp veremediğinni olduğunu da sanmıyorum, "dinci" değil "dindar" insanların varlığından kimse rahatsız değil elbette. bir çok insan da çoluğunu çocuğunu dinini öğretmeye çalışarak yetiştiriyor, ona da eyvallah tabi. devamını isteyen aileler için memlekette imam hatipler var, ilahiyat fakülteleri var,burada okuyan insanlar başbakan cumhurbaşkanı dahil herşey de olabiliyor, yıllardır siyasi malzeme haline getirilen o "mağduriyet" de ortadan kalktı, hiç bir problem yok. pırıl pırılız.

başbakanın bu beyanatında asıl sakatlık "x bir nesil yetiştireceğiz" kısmında aslına bakarsan sözlük. ister dindar koy oraya, ister komunist koy, ister agnostik koy anasını satiyim, asıl problem orada. buna benzer söylemler hitler in almanyası, mussolini nin italya sı, stalin in rusyası, tito nun yugoslavyası söylemleri; devlet eli ile, devleti yöneten adamın istediği şekilde bir nesil yaratma fikri 21. yüzyıl devlet yönetme şekli olamaz, olmamalı en azından. bunu "tinerci mi olsun çocuklar" şirinlikleri ile kapatmaya çalışmak şark kurnazlığı, buna inanmak hepten tehlikeli bir durum. tayyip erdoğan ın kendisi içinde, memleket içinde geri dönülemez durumlara sebep olabilir, hatta bir yerden sonra iş kontrolden çıkıp tayyip erdoğan ın bile engelleyemeceği boyutlara varabilir, felaket tellalı mısın a ibine seslerini duyar gibiyim ama %99 u müslüman 80 milyonluk bir memlekette dindar bir nesil yetiştireceğiz söylemini hayata geçirmeye çalışmaktan bahsediyoruz.

burada bu fikrin tersini düşünenler için en önemlisi ise, bunun yanlış bir uygulama olacağını anlatırken insanların gözünde "din düşmanı" yememeyi becerebilmek. ne var ulan dindar bir nesil istiyorsa adam bak ne güzel işte, diyen adamlara "işin mantığı yanlış ekiki" diye derdinizi net anlatamazsanız bu kez hepten ibre bu zihniyetin lehine döner. biz dindarız onlar dinsiz propagandasına müsait hale gelir ki, bukimsenin istemeyeceği bir durum.

hadi biraz da özeleştiri yapalım dersen ona da eyvallah; mustafa kemal den çok "kemalist" ler, atatürkçülükten vaktiyle yalnızca rakı içmeyi de anlamışlar, o da doğru. insanlara rakı içmeyi hem de devlet eli ile özendirmişler tamam, ama yanlış. ben rakı içiyorsam bunu kemalist olduğum için değil, atatürk içtiği için de değil, canım istediği için içmeliyim. böyle yaparsan altmış sene sonra popülist bir adam çıkar ve bire bin katarak kara propagandanı yapıp, parsayı toplar.

ben iyi bir vatandaşsam, vergimi veriyorsam, askerliğimi yapmışsam, kimseden çalmadan kurallar çerçevesinde paramı kazanıp harcıyorsam, kaç çocuk yapacağıma, çocuklarımı ne şekilde yetiştireceğime, hangi sitelere gireceğime, içtiğim sigaraya, içkiye devlet karışamaz, karışmamalıdır.bunları engellemek için fahiş zamlar yapmamalı, haksız oranda vergiler almamalıdır. bana iyiyi doğruyu genelgeçer şekilde öğretmeli, tercihi bana bırakmalıdır. bu hem benim, hem onun geleceği ve selameti için gereklidir, bu devleti yöneten insanlar artık takvimde gördükleri yılı anlamaya çalışmalı biraz egolarından hırslarından kurtulmaya bakmalıdır. bu hem onlara, hem bize çok çok iyi gelecektir.
tinerci olmamamız için uğraşıyor o da, sağ olsun.
kendi çıkarlarına yarayacak olan nesildir.
kendi gibi olcaksa yandığımızın resmidir.
Oğluna aldığı gemicikleri "merak etmeyin Nuh'un Tufanı'na hazırlık için alıyorum" deyince bunu yutup hörmetle başını öne eğecek nesildir.

Bilmezler ki her hayvandan sadece bir çift alınacaktır o gemiye ve iki ayaklıların kontenjanı çoktan dolmuştur.
(bkz: geliyorlar)
rte dindar değil embesil gençlik yaratmak istemektedir.
Yanlış yazılmış bir başlıktır. RTE nin hiç bir şey yaratma imkanı yoktur, yaratmak allaha mahsustur.
--spoiler--
biz muhafazkar demokrat bir neslin peşindeyiz, bizden ateist nesiller yetiştirmemizi beklemeyin
--spoiler--

örümcek kafalı dincilerin yanında asi inançsızların oluşabileceği gerçeğini görmezden gelmiş. artık nedense...

dini kullananlar yetiştirir asıl inaçsızları. siz bilime ve teknolojiye yönlendirin, bırakın dinini imanını o kendisi

korusun. aklını kullanabilen insanlar sözde iman sahiplerinden daha imanlıdır bunu unutmayın.

göstermelik namaz kılıp türban takanları siz imanlı mı sanıyorsunuz?

biz sanmıyoruz. olmadığını "biliyoruz".
sadece kanal7 veya samanyolu haber izleyen,
kendi gibi olmayan kitleye kin besleyen,
oy zamanı robot gibi ampule basmaya giden,
sormayan,
sorgulamayan,
ot gibi bir nesildir.
haram lokma yemeyen, sırf muhalif oldukları için insanları hapishanelerde çürütmeyen, amerikan askerlerine duacı olmayan nesildir. ancak bunu yapmak akp nin harcı ve haddi midir tartışılır.
rte'nin bizi tinercilikten kurtarmak için uğraşısı ile ortaya çıkan nesildir.

naparsın biz dindar olamadık tinerci de kalamadık.

napcaz şimdi oo
yatcaz şimdi oo
* * **
Düşünüyorum da bir yeğen vardı, bavulunda bilmem ne kadar esrarla mı yakalanmıştı? Ve "içiciyim" diyerek tahliye olmuştu... Normalde yanınızda 3 gram taşısanız direkt "satıcı" olarak yargılanırken üstelik... (Zedelenen duygular: eşitlik, adalet, dindarlık)

Birisi vardı, maaşıyla geçinemeyen... Şimdi gemicikleri yüzüyor denizlerde, kendi meslek kategorisinde en yüksek varlığa sahip olanlardan biri olarak tarihe geçiyor... /(Zedelenen duygular: eşitlik, adalet, hakkaniyet, hakça düzen, dindarlık)

Birisi(daha doğrusu birileri) vardı, evlatları hangi sektöre girecekse vergi oranlarını bir anda düşüren ve alenen kendine çıkar sağlamak için mevki/makamını kullanan... (Zedelenen duygular: eşitlik, adalet, hakça düzen, dindarlık,...)

Hakkında "kalpazanlık" da dahil olmak üzere akbil yolsuzluğu, kayıp trilyon davaları gibi davalar olan birileri vardı... Hangi duygular zedelendi, sayabilir misiniz??

Dün "kardeşim" dediğin ve "natonun ne işi var orada" dediğin adamları "satmak", kurnazlık kabul ediliyorsa hangi duygular incinir daha başka??

Bu zihniyetin yetiştirdiği nesil dindar olabilir mi??

Dert "dindaR nesil" yetiştirme derdi değil, dert, bindirilmiş kıtalar yetiştirme derdi gibi geliyor bana. Sorgulamadan biat eden, iktidarlarının neferi olarak ortaya pey sürülebilecek, etliye sütlüye dokunmayan...
rte'den 'haşa yaratmak allah a mahsustur.' diye bir açıklama bekleten başlıktır.
gerçekten dindar insanların oranının %0,1 gibi bir şey olduğu düşünülürse, bir nesilin dindar olmasının imkansız olduğunu anlamamızı sağlayan cümledir.
apolitik, sorgulamadan uzak, kukla gibi oynatılacak tek tip gençlik.