bugün

Adam gibi adam olmasıdır. Adam çıkmaz denen yerlerden doğalgaz, petrol çıkarıyor, halkı 100 yıllık yerli otomobil hayaline kavuşturuyor, doğuda ve suriyede terörün kökünü kazıyor yine de bir takım cenahlara yaranamıyor.
Yetersiz, etkisiz ve halka güven veremeyen muhalefettir. Öyle olmasaydi, hiçbir parti bunca skandala rağmen iktidar da kalamazdı.
halaaaaaaaaaaa gerçeğe ulaşamadınzımı saçmalayıp duruyorsunuz.
malum seçmen kitlesi ve seçim kazanmak için her şeyi yapabilecek olması. ama papaz her gün pilav yemez.
cevabı hapse girme sebebi...
milletvekili...
https://www.youtube.com/shorts/VaHh7tD1U_0

seçmeni...
https://www.youtube.com/shorts/fa2hLVY1zs8
iktidara gelir gelmez değiştirdikleri oy sayım sistemi.
(bkz: seçsis)
son durum:

cehalet iki entryde arka arkaya kullanılmış o tek sayılır.
rakiplerin cahil olmasını muhalefete yazıyorum.
ak parti seçmenini zekaya yazıyorum.

cehalet: ((4) + 1) + 3 = 8
zeka: ((3) + 1) + 1 = 5
muhalefet: ((3) + 3) + 4 = 10
din: ((2) +2) + 2 = 6
güçlü görünmek: 2

beceriksiz çakma muhalefet farkı açıyor.
eğitimin tamamen zırvalamaya dönüşmesinden,
kedinin trafoya girmesinden,
dinle insanları manipüle etmekten,
insanların alışkanlıklarından vazgeçme, değişme korkusu yüzünden.
adam satın almasını çok iyi beceriyor. ya para ya da başka yolla. süleyman demirel gibi, "başka kapıda bağlı olup bize havlayacağına, bizim kapıda olsun başkalarına havlasın" diyor.
Halkın eğitim seviyesinden dolayı.
görsel
Çapsız muhalefet.

Ve ak parti seçmeni.

Al birini vur ötekine.
muhalefetin her fırsatta rte'ye oy devşirmesindendir. muhalefet sussa zaten oyları götürecek.
Karşısındaki etkisiz muhalefet.
Nabza göre şerbet vermesini iyi bilmesi.
şimdiye kadar yazılanlardan çıkan sonuç:

cehalet: (4) + 1 = 5
zeka: (3 + 2 akpli) + 1 = 4 + 2 akpli
muhalefet: (3) + 3 = 6
din: (2) +2 = 4
Güçlü görünmek: 2

Muhalefetin beceriksizliği önde gidiyor.
Sarı muhalefet yüzündendir. Muhalefet adam olsaydın RTE şu an çoktan gitmişti.
hala kendini akıllı sanan zavallılar var ya.
Fazla büyütülecek bir şey değildir. Bizim milletin ezici çoğunluğu sağcı ve herif bütün sağ partileri (Numan, Süslü Sülü) yanına kaptırdı. Milletin kaypak taraflarını da iyi biliyor. %34 oyu böylece %50 oldu. Türk siyasi tarihine damgasını vurmuş siyasetçiler arasında birinci, açık ara Süleyman Demirel'dir ve Bop'çu bu seçimde de seçilse bile onun rekorunu egale edemeyecektir. Sağ zihniyet ya da sol zihniyet, fark etmez; kendi ideolojisine yakın gördüğü ve en ağır top hangisi ise; onu kendine kahraman yapıp tapınır. Bu hiç şaşmaz. Sadece solcular azınlıkta olduklarından dolayı Bop'çu oyları silip süpürüyor sanıyorlar, o kadar. Sahaya 7'ye 3 çıkıp nasıl yeneceksin ki? %25 oy oranına rağmen Kılıçdaroğlu seçimi Millet ittifakı'na kazandırırsa; bence tüm tayyipistler ve Akape'ye oy verenler el ele tutuşup Boğaziçi Köprüsü'nden atlasınlar.
halkın adamı olması halktan birisi olmasıdır. denmiş.

peki güzel "halk"ım neden sen apartman dairesinde muhtemelen kirayı zor denkleştirip yaşıyorsun da muhteremin sarayları falan var ? sen paranı denkleştirip tarifeli uçağa binemez iken kendisinin 10 küsür tane uçağı var. halkın adamı ama halkın arasına 1500 koruma ile çıkıyor sen halk olarak sokakta hayat güvencen bile yok. senin bankada 1 milyon liran yok muhtemelen ama onların milyar dolarları var. senin anan 30 senedir aynı çantayı kullanıyor ama onun muhterem eşi her ay binlerce euroluk yeni çantalar alıyor. onların çocuklarının gemicik filoları var holdingleri var milyar dolarları var sen ayda 3 defa çocuğuna et yediremiyorsun.

bu halkın adamı olma işinde bir sıkıntı var ama du bakalım. bir 20 sene daha geçsin belki anlarız bu 20 senelik iktidar daha tam anlamamıza yetmedi bu halk adamlığını..
bizim halka göre ne yazık ki haklı olsa da olmasa da sert görünen masaya yumruğunu vuran kişi lider vasıflıdır. mesela ben sert görünümlü kişilere hiç ısınamıyorum ama. bana haklı yada haksız olup masaya yumruğunu vuracak kişi değil sadece haklı ve gönülleri kazanacak egosuz biri lazım.
bu halk güçlü görünen sert lider sever. osmanlıdada böyleydi cumhuriyettede, ağlığı yaşatan marabadır. insiyatif almak zor gelir emir verilsin yapsın sorumluk almasın.
arabın dini.
halkın hem türk, hem müslüman olması.