bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  89' da the look albümleriyle çıkış yapan, listen to your heart, spending my time, sleeping in my car, it must have been love gibi unutulmaz şarkıların sahibi grup.
  1 ... oylumunelumune
 2. 2.
  ısrarla (bkz: spending my time)
  ... muru4xi
 3. 3.
  birbirinden muhteşem şarkılara sahip grup.

  (bkz: milk and toast and honey)
  (bkz: Crash Boom Bang)
  (bkz: It Must Have Been Love)
  (bkz: Spending My Time)
  (bkz: Fading Like a Flower)
  (bkz: joyride)
  ... ziver
 4. 4.
  watercolours in the rain
  ... desert rose
 5. 5.
  (bkz: a thing about you)
  1 ... okuzcuk
 6. 6.
  seksenlerden bugüne kadar hayatta kalabilen tek kasedimin sahibi. sonra cd çıktı arşiv falan yaptık. uzaklara götüren, muazzam aşk şarkıları yapan, çocukluğumun en güzel anlarını aklıma getiren grubun ismi.

  (bkz: listen to your heart)
  4 ... cernonil
 7. 7.
  80'lerin en kaliteli bayan vokalistine sahip grup. bir ses ki oyle boyle degil..
  2 ... sydera
 8. 8.
  1980' lerin sonundan 1990' ların başına kadar olan önemli bir zaman diliminde, Roxette dünya çapında albüm satışı ve ün açısından dünyanın en önemli grupları içindeydi. Bu kadar başarılı olmalarının altında yatan basit sebep pop müziği dansla çok güzel bir biçimde birleştirmiş olmalarıdır. Etkilendikleri gruplar da The Beatles' tan Blondie' ye, Joni Mitchell ve Aretha Franklin' e kadar uzanır.

  1991 yılında Roxette Stockholm, Mexico City, Paris, Santiago, Buenos Aires, Frankfurt, Roma ve Sydney gibi farklı şehirlerde yaptıkları konserlerde onbinlerce hayran toplamayı başardılar. 1992' de piyasaya çıkan Tourism: Songs from Studios, Stages, Hotelrooms & Other Strange Places (Turizm: Stüdyodan, Sahneden, Otel Odalarından ve başka garip yerlerden şarkılar)' da grubun en büyük hiti "It must have been love" a nasıl kalabalık bir grubun eşlik ettiği göz önünde bulundurulursa; Per ve Marie' nin elde ettikleri geçici ama etkileyici başarı tahmin edilebilir.

  Tam bir kesinlik kazanmasa da, Roxette' in dünya çapında 75 milyon tane albüm ve single' ı satıldığı söyleniyor.

  Kaynak: internet toplama.
  ... conspirator
 9. 9.
  Marie Fredriksson gibi çok başarılı ve kaliteli sayılı kadın vokalistlerden birine sahip, özellikle 90'lara damgasını vurmuş grup. Per Gessle'le birlikte listen to your heart, it must have been love gibi eskimeyen parçalara imza atmışlardır.
  2 ... iremim
 10. 10.
  listen to your heart sarkisini dinleyince bir entry yazmayı kendime zorunlu bildim..
  hakikaten 80'li yılların en kaliteli bayan vokaline sahip gruptu..Dinleyip dinleyip bıkılmayacak harbi saglam gruplardandı..
  ... cysrosos