bugün

roxette grubunun erkek elemanı. grupta çoğu şeyi bu yapar. şarkıları yazar, vokal yapar, gitar ve daha bilimum alet edevatı çalar. geçenlerde a thing aboutyou adlı şarkının klibinde gördüm per ağabeyimizi, resmen çökmüş,yaşlanmış(kendisi 1959 doğumludur). ama beni asıl yıkan el tırnaklarındaki ojeler oldu. per'i delikanlı bilirdik. eski albümlerde ve kliplerde uzun sarı saçlarıyla filinta gibi sahneye çıkar, marie'nin yanında gitarını çalar takılırdı. aslan gibi çocuktu. şimdi ipekten takım elbiseler, her iki kulaga küpe, el tırnaklarına kırmızı ojeler,kendime örnek aldıgım per ağabeyim bu hallere mi düşecektin.
födelsedag adında bir şarkısı var. çin işkencesi desen değil, şarkı desen değil. tek bir notaya basıyor şarkı boyu hepsi bu!
tekdüzeliğin şarkısını mı yaptı ne yaptı, amaç neydi bilemiyorum. neyse enstrümantal şarkıdır, vermek istediği bir mesaj vardır diyeyim de sanat düşmanına çıkmasın adım. *
işim olduğu için değiştiremedim kanalı, sonuna kadar dinlemiş bulundum. başka şarkıları varmış, bilmem. grubu varmış, bilmem. halbuki isveçli adam. iskandinavya'dan da kötü müzik pek çıkmaz.

sadece bu şarkıyla değerlendirmek yanlış olur farkındayım, olayı şuanda yaşadığım için sıcağısıcağına yazıyorum. ilerleyen zamanlarda diğer şarkılarını da dinler, gerekirse özrümü dilerim amcadan.
güncel Önemli Başlıklar