bugün

entry'ler (73)

sokakların maskelilerle dolu olması

Çoğu soğuğu önlemek için takmaya başladığını düşünüyorum.

kayseri

fotografçılığa meraklıysanız, bu şehirde en güzel fotografçılık eğitimi alabileceğiniz yer, kayseri fotograf sanat evi dir.

ayrıca sanat adına her türlü paylaşımın yapıldıgı, photoshop eğitimlerinin olduğu, ünlü fotografçıların seminerine katılabilme fırsatı bulabileceğiniz, kısa film çekimlerini de öğrenebileceğiniz en başarılı yerdir.

bilgi ve ekibin bazılarının portfolyaları için siteye bir göz atmakta fayda var.
http://www.kayserifotografsanatevi.com/

eskiye özlem

güzel bir yazı için : http://www.seyirdefterin....seyir-defterin-seyri-alem

sözlük yazarlarının itirafları

onu unutmak için taktığım maskeler hep bende sırıtır oldu.

yaşadığım hiçbir şeyden pişman değilim diyen insan

devamında "benim için tecrübe oldu" diyebilir. lakin bunu diyen insanların çoğu, bu tecrübeyi hayatında utgulamakta zorlanır. dediği tecrübeler en çok başkasına nasihatta bulunurken bir tek işe yarar.

sınavda yaşanan dumur olaylar

bol bol su içip çişe davetiye çıkarmak.

severek ayrılmak

sevgilinin, dil yarasıyla yüreğinize açtığı yarayla yaşanabilir.

" istediğim kadar mutlu değilim, nasıl olacağımın yarısını biliyorum diğer yarısını bilen kişi ile henüz tanışmadım mı acaba? "

şimdiye kadar bana ettiği en ağır laflardan biriydi. ilk okuduğumda nutkum tutuldu. ilerleyen saatlerde kafamı yastığa koyduğumda yine hatırladım. canım yandı. gözlerimden süzelen damlalarla ıslanmış yastığı çevirdim. alev topuna dönmüş yüzüm, yastığın soğuk yüzüyle rahatladı. ama içimdeki ateş hala yanıyordu....

hayatına giren kadınlardan farklı olduğumu düşünüyordum. onu en çok seven, gözlerinin içine bakarak mutluluğu için çabalayan, çırpınan en çok ben değil miydim. bunu bu kadar yürekten istediğim için belkide bir farkım olması gerektiğini düşünüyordum. anladım ki bir ben düşünüyormuşum.

kalbimdeki yeriyle yüreğimi büyüten, o büyüklükle yaptığım bütün emek ve sevgi ona yetmemişti. belki de bunu hiç görememişti. oysa yıllarca görmesi için onu, ne kadar zorlamıştım.

kendimi onun yanında düşünmüşüm. meğer ruhum hep onunlaymış. şimdi ise esen bir fırtına, onun yanından beni uzaklara savurmuş. bilmediğim bir yere düşmüşüm. her yanım toz duman, kolum kanadım kalkmaz olmuş. ıssızlıkta ıssız kalmışım. haddimi bilmişim.

şimdi ruhumu onun yanına tekrar götürmeye ne gücüm, ne de bunu istediğine inandığım birisi kalmış.

" keşke onu ben mutlu edebilseydim " demek şu saatte ne kadar anlamsız ve acı. oysa sırf bu keşkeleri dememek için uğraşmamışmıydım.

sevgi emekti. o, benim emeğimdi. meğer bir benim bildiğim, ona ise yetmemiş bir emekmiş. şimdi ise daha fazlasını yapmaya, ne yürek, ne fırsat, ne de gücüm var.

ona karşı içten gülümsememi görmeden benimle tanışmıştı. şimdi hangi söz, hangi cümle o ana dönüp, o gülümsememi ona gösterebilirdi.

zaman geçmişti. ben bana verdiği zamanda sevdiğim adamı mutlu etmeyi yine, başaramamıştım.

onun varlığı dahi beni güçlü, mutlu ederken ben ona bu duyguyu yaşatamamışım. canım öyle yanıyor ki.

o bana bu lafı etmiş. belli ki ben bu lafı hak etmişim. peki hak edecek ne yapmıştım.

önümde iki seçenek kaldı. onun benimle mutlu olmadığını bildiğim halde kendi mutluluğum için onu zorlayarak devam edeceğim, ya da anlamsızlığımı, haddimi bilerek, kendimi hatırlatmaktan vazgeçeceğim. benim için sanırım ikincisi daha gururlu bir seçim olmuştu.

itü sözlük

dini eleştirmek adına, biraz sivri birşeyler yazsan seni taşlayarak öldürecek kişilerin olabileceğini hissettiren sözlük.

beyaz show

beyaz'ın, gelen konukları iyi ağırlayacağım diye iyi bir ev sahibi rolünden bir türlü sıyrılamamış programı.

oglunun odasinda vibrator bulan baba

+ oğlum bu ne?
- haftaya karne alıyoruz ya! götüme girecekler için ön hazırlık babacığım.

eski sevgilinin evlenmesi

her zaman sana acılan kapıyı
calıyorum
kapı açılmıyor
yaşlı kapıcıya sebebini soruyorum
artık ona kapı açan biri var diyor
öylece kalakalıyorum
oysa ben, sana kapı açmak için kapını çalıyordum

genç kızların rüyalarını süsleyen erkek tipi

rüyalarını süsleyen erkeği bulmaktan ümidini kestiği an, puşt erkeğe verirler.

akp nin iktidara gelme sebepleri

halkın dini inançlarını, kendi çıkarlarına alet etmek
oy satın almak,
oyun içinde oyun yapmak,
ta bir zamanlardan (1997) amerika destekli olmak

saci istenildigi gibi kesmeyen psikopat berber

bunlar allahtan ek iş olarak sünnetçilik yapmıyorlar. düşünün bir berbere şu kadar kes dersiniz, o hep kafasına göre çok keser. pipiyide böyle yapar bunlar allah muhafaza.

youtube yasaklayan zihniyet google da yasaklamali

bütün dünyaya iyice rezil olacağımızı gösterir. suriye' yi geçecek miyiz?iran'a yaklaştık mı derdin de geriiiiiiler.

en tatlı uyku

yeni bir bebeğiniz varsa gaz sancısının olmadığı, açlıktan, hastalıktan, altının ıslaklığından uyanmadığı gecelerde uyunan uykudur.

türklerin sevinme şekilleri

sigara yakmak

sevgili günlük

güldüğün zaman gülen yüzler, verdiğin zaman hakkım bu deyip elindekini kapanlar.
karşısındaki, iyiyken dost kötüyken en azılı düşmanı yapanlar.
yapılan bütün samimiyetin ve içtenliğin itiraflarını aşağılamakta ve yermekte karşısındakine silah olarak kullananlar.
maskenizi bir zahmet siz çıkarınız. korkarım, ben çıkarırsam çıplak kalıp üşüyeceksiniz.

abdullah gül

barzani ve talabini'nin bugünkü açıklamalarına yorumunu soran gazetecilere "onlar benim muhatabım değil" diyen cumhurbaşkanı. dışişleri bakanlığı yaptığı zamanda onlarla görüşmeye gitmemiş midir. salı günü ise şimdiki dışişleri bakanı ali babacan görüşme yapacağını açıklamamış mıdır. ben mi balık hafızalıyım acaba birileri bir yerlerde yanlış yapıp, inkar mı ediyor acaba.

cinsel ilişki teklifini reddeden erkek

eşi yanında olan erkektir.