bugün

Fatih terim in trip üstüne trip atıp, sezon ortasında paketleneceği bilinmediğinden mecbur kalınarak kapısına gidilmiş teknik direktör.

Alternatifler arasında en olabilirlerden biri.

Biri de demiş ki "hep büyük bütçeli büyük takımlarda çalıştı"

Kusur mu şimdi bu.

Büyük bütçeli takım gelip fatih terim i alsaydı. Mancini yi alıyor adamlar bak.
taaa ağustos ayında görüşülen adam. çatkapı alındı sanan var.

he tamam terim reddetti kontratı hep milli takımdan para alcakmış çok tamam.
ele'mancini.
yıllık 5 milyon euro'dan 3 yıllık anlaşılan hocadır. yardımcılarından birisi tugay kerimoğlu olmuştur.
adam kariyerinde şu kadar kupa kaldırmış bu kadar şunu yapmış şu yaşındaymış falan filan boş işler kardeşim bunlar. lazio'da iyiydi ona bir şey diyemem fakat inter konusuna gelirsem, şike skandalı ile juve,milan büyük darbe aldı. ha milan sezona -30 puanla başlamıştır ve toplam 58 puan toplamıştır ona rağmen. mancini ise 76 puan toplamıştır en yakın rakibi roma 69 puandadır. manchester city'e hiç gelmiyorum bile 1 fa cup, 1 bpl şampiyonluğu. sanırım yaklaşık 285 milyon pound para harcadı transfere ona rağmen 3 yılda böyle başarı geliyorsa ayıp arkadaşım. ki bunun bir de şampiyonlar ligi faciası vardır hani grupta sonuncu olan. * fenerbahçeliyim ve gelmesini istiyorum galatasaray'a. üstte ki yazdıklarım da bu adam çok iyi, en büyük teknik direktör, harika diyenler için ufak bir araştırma. *

edit: eksileyenler arkadaşlar nesini eksilediniz onu anlamadım * gösterir misiniz manchester city'de 285 milyon pound'a 3 sezonda neler yapmış *
getirileceği daha 2 yıl önceden duyurulan ''eleman''. tugay dahil anlatıldı.

futbol tiyatroymuş:

(bkz: inci sözlük teki derin galatasaray yazısı)
http://kap.gov.tr/bildiri...rim-detayi.aspx?id=312096
benim içimi rahatlatmayan adamdır. bilemiyorum her ne kadar fatih terim şöyle böyle deseler de ben konduramıyorum. bir babamız gibiydi o sanki bu takımı ondan başkası yönetemez gibiydi, kovulması hem de bu şekilde hiç mi hiç içime sinmedi.

gelelim bu duygusal kısımdan sonra somut olaylara. gerçekten bu adamın başarılı olabileceğini düşünmüyorum, inşallah yanılırım. neden mi olamaz?

1- öncelikle yabancı teknik adamlar (lucescu hariç) türk takımlarına uyum sağlayamıyorlar hele de bu tip ünlü olanlar. örn: rijkaard

2- fatih terim psikolojiyi az çok bildiği için, ve en önemli silahı motivasyon olduğu için bunu çok doğru bir biçimde kullanıyordu. belki de başarılı olmasının en büyük nedeni buydu. bu adamda ruh yok bir kere, türk takımları da kim ne derse desin gazla çalışıyor.

3- her ne kadar bir çok kişi tarafından kabul edilmese de bu adam defansif oyunu seviyor. 1-0 olsun benim olsunculardan. ama unututtuğu şöyle bir şey var bizim en zayıf noktamız defans hattımız zaten. biz bunu bir şekilde hücumda çok kuvvetli olarak aşmaya çalışıyorduk sen bu takıma defans yaptırmaya çalışıp ileriyi kesersen mahvolursun. hem gol atamazsın hem gol yersin.

4- galatasarayın diğer takımlardan en büyük farkı daha çok yurtdışı başarılarını istemesi, örneğin bir fenerbahçe için en önemli şey önce galatasarayı yenmek, sonra ligde başarılı olmak iken, galatasarayda birinci öncelik avrupada başarıdır. e bu adama çok başarılı diyorsunuz da avrupa karnesi malum (bkz: manchester city)

5-iyi teknik direktör benim için gerçek anlamda kloop ve mourinho'dur. kloop için borussia dortmund mourinho için de portodaki yıllarıdır. bu adamın başarılı olduğu iki sezon inter ve manchester city'nin durumları ortadadır çok konuşulduğu için geçiyorum o kısmı.

6- büyük takımları iyi yönetmek, bizim gibi takımları yönetmekten her zaman farklıdır. (bkz: vicente del bosque) (bkz: rijkaard)

işte bunlarda mütevellit ben açıkçası inanmıyorum umarım tersi olur haksız çıkarım ama pek de umudum yok.
değil mancini, mourinho gelse ben yine tatmin olmazdım.

evet, fatih terim'in gönderilmesinden rahatsız olanlardanım. dere geçilirken at değiştirilmez.

ha yılmaz vural gelmiş ha mancini.

netice itibariyle şahsi kanaatim başarılı olamayacağı yönünde. umarım sözleşmesinde tazminat ıvır kıvır gibi galatasaray'ı sikertecek maddeler yoktur.
sözleşmesindeki rakamları duyunca, hele ki şunu başarırsa şunu alır, bunu kaldırırsa bu kadar kazanır gibi ifadeleri görünce mide bulandıran, galatasaray'a zaten kariyerinde örnekleri sık sık görülmesinden malum olduğu üzere para için gelen, başarı zerre dickinde olmayan teknik direktördür. hal böyle olunca galatasaray başarı anlamında kendisi de maddi anlamda alsa alsa babayı alır. #üşüyoruzfatihreyiz *
sözleşmesinde inanılmaz bonuslar bulunduran hocadır.
kocaman bir soru işaretidir. nokta. zaman hepsini gösterecek. ben hep yazarım, çizerim bu konuda; yeni bir hoca ve yeni bir oyuncu için asla önyargılı olmam, olmadım, erken konuşmak olmaz. bakmak lazım gelir. tıpkı ersun hoca için söylediğim gibi.
ama camia içi dinamikler ve fatih terim'in gidiş şekli vs.vs.vs. hep eksi puan ve olumsuzluk olacak gibi duruyor önünde.
ama geçmişine baktığım zaman sanki gs taraftarlarını ve camiasını bu adam rahata kavuşturamayacak diye düşünüyorum.
not: ezeli bir dost.
fatih terim'in götünün kılı olamayacak hoca.

futbolculuğuna bir lafım yok.
lakin;

m.city ve inter kariyeri nasıl? bakalım bi.

inter

2004-2005 sezonunda inter serie A yı 3. sırada tamamladı.
2005-2006 sezonunda şike sürecini iyi değerlendirip juventus'un olmadığı bir ligde şampiyon olmuştur.

2006-2007 sezonu şampiyonlar liginde inter gibi bir takım ile valencia gibi kendisinden 1-2 gömlek düşük olan takıma 2. turda elendi*
2007-2008 sezonu şampiyonlar liginde liverpool'a 2.turda elendi.*

m.city

2010-2011 sezonunda m.city'nin başında 116 milyon transfer parası harcayıp , uefa avrupa liginde son 16 da kiev gibi kendisinden en az 100 milyon avro aşağı değerde bir takıma elendi ve ligi 3. sıra da tamamladı.

2011-2012 sezonunda nasri ve agüero gibi isimleri kadrosuna kattığı halde şampiyonlar ligi gruplarından 3. sırada tamamladı ve avrupa liginden kendisinden en az 100 milyon avro aşağı değerde olan s.lizbona elendi.
2011-2012 yılında sezonu şampiyon tamamlamıştır.

2012-2013 ş.liginde gruplarda sonuncu olup , 11 puan fark ile şampiyonluğu m.united yaşamıştır.

şişirilmiş balondna başka bir şey değildir kendisi.
fatih terim bu adamdan en az 10 gömlek daha iyi bir teknik adamdır. ama terim türk bu totoş italyandır.

dipnot:beşiktaşlıyım.
her ne olursa olsun, galatasaray'ın teknik direktörüdür. sahip çıkılmalıdır. galatasaray hepimizindir.

biz değil miyiz; "başarılar gelir geçer, asaletin bize yeter" diyen? hani armanın peşinde adanmış hayatlardık biz? sevinmek için sevmemiştik?

sakin olun. iyi olacak inşallah...
Galatasaray'a gelmesine anlam veremediğim bir teknik direktör.
gs'yi tutanların geldi diye çocuk gibi sevindikleri teknik direktör.
mükemmel bir t.direktör. Fatih Terim ile geçen senelere yanıcaz. Bu adam daha önceden gelmiş olsaydı şu an şampiyonlar ligi şampiyonuyduk.

yersen.!
fatih terim karaktersizliğinde bir hoca olmadığı için galatasaray'daki fatih terimlik oyuncuları yönetemeyecek teknik direktördür.
kendisi kardeşimiz mussolini'nin koruması altında olup, ona laf atanlar kurşuna dizilecektir. başarısız olması durumunda kendisi de mussolini gibi ayağından asılıp kurşuna dizilecektir.
Galatasarayin yeni teknik drektorudur. galatasaray'a basari getirmesini umdugum kisidir.
Galatasarayin yeni teknik drektorudur. galatasaray'a basari getirmesini umdugum kisidir.
alabildiğine kariztik bir ismi var. roberto manciinii ben bu işi bilirim der gibi.
Ünal Başkan'ın profosyonel Galatasaray'I için doğru bir adamdır. Malumunuz ünal bey zaten ben futboldan anlamam demişti, takıma bir anomim şirket gözüyle bakmakta ve bu bakış açısı türk futbolseverlere yabancı gelmektedir. Şu ana kadar galatasaray'ın başına kötü bir şey gelmemiştir ve galatasaray ekonomik olarak 2000lerden sonraki en iyi halindedir. ha parayı bastıkça başarı gelir mi orası türkiye şartlarında biraz belirsiz olacaktır. yani bu gözle hareket eden takımımız pek yok. Bir ara alt liglerden bir şekerspor vardı, sergen ahmet dursun vs. eppeyi bir lige göre akıllı adam toplamıştı ama başarı gelmemişti. ha bunu kıyas saymak da ne kadar doğrudur bilemem. neyse mesele şu ki mancini bir şirket olarak doğru transferdir ama takım olarak doğru olup olmadığını zaman gösterir.

kişisel kanaatim savunmayı toplasa bile yeter, şu adamı erken gönderip tazminata boğmak ise hata olur. Ha savunmayı toplamak biraz zaman ister ve sezon arasında bence eppeyi bir savunmaya takviye görebiliriz. en azından gerçek bir sol bek gelebilir. Yani kanat bozması riera ile bu iş bir yere kadar. gönül ister ki yerli olsun ama benim bildiğim yeri sol bek kalmadı... belki altyapıdan birden bir iki genç fırlar en büyük umudum o. sağda ebue ile sabri güzel insanlar. hamit ise kanatta kesinlikle olmamalı, ortasahada melo ile libero olur selçuk ile oyun kurar daha iyi.

en büyük endişem ise bizim bruma'da tam bir balotelli havası var ve mancini balotelli'yi sevmiyor.
fatih terimin eline su dökemez. ikinci rijkaard vakası olması muhtemel galatasarayın yeni teknik direktörü.